Skocz do zawartości

Autor

Uzyskaj wsparcie techniczne Informacje o pliku

• Wysłano: 2012.10.28, 20:26
  • Uaktualniono: 2012.10.28, 21:45
  • Rozmiar pliku: 116,6 KB
  • Wyświetleń: 1639
  • Pobrań: 796
  • Projekt Buglisty: przejdź
  • Id dodatku: GroupChatHistory
  • Krótki opis: Wtyczka zapisuje historię z rozmów czatowych do pliku tekstowego.
  • Typ wersji: Stabilna

Pobierz GroupChat History 1.0.0.2

* * * - - 1 głosów

W odpowiedzi na temat z forum oraz własne potrzeby (strasznie mnie denerwuje że AQQ nie zapisuje w archiwum rozmów konferencyjnych GG... właśnie na takich rozmowach często dyskutuję o ważnych rzeczach do których chcę mieć później dostęp a nie że tego nie ma nigdzie) postanowiłem napisać cokolwiek co pozwoli mi na taką funkcjonalność.

Tak powstał mój pierwszy plugin - GroupChat History. Napisany w C++ Builder na podstawie przykładu "Hello" z http://beherit.pl

Jest bardzo prymitywny, ale wygląda na to że działa i np. do moich potrzeb powinien w zupełności wystarczyć.

Co to "cudo" robi? Tworzy pliki tekstowe o nazwie "<data pierwszej wiadomosci> <czas pierwszej wiadomosci> <id konferencji>.txt" do których zapisuje wiadomości w postaci "<nick> <data> <czas> <nowa linia> <wiadomość>".

Gdzie te pliki tekstowe tworzy? W podkatalogu "GroupChatHistory" katalogu w którym jest zainstalowana wtyczka czyli np. u mnie w C:\Users\cactus\WapSter\AQQ Folder\Profiles\cactus\Plugins\GroupChatHistory.

Co to jest <id konferencji>? Jest to coś co wyciągam z JID wiadomości (konkretniej część do małpy (@). Możnaby wykorzystać pełny identyfikator, ale wtedy nazwa pliku byłaby długa i mniej czytelna). Dla Jabbera jest to nazwa pokoju, a dla konferencji GG identyfikator w stylu "konferencjaN", gdzie N jest numerem sekwencyjnym nadawanym przez AQQ.

Możliwe, że lepiej by było inaczej identyfikować konferencje GG, np. po uczestnikach ale nie wpadłem na pomysł jak uzyskać informacje o uczestnikach konferencji.

Jeszcze raz podkreślam, że plugin jest prymitywny. Tworzy pliki tesktowe i przepisuje do nich wiadomości, tyle. Nie ma żadnych opcji konfiguracji.

Niemniej może komuś się przyda, póki AQQ "oficjalnie" nie zacznie wspierać archiwizacji konferencji...

Co nowego w tej wersji? 1.0.0.2 (Zobacz pełną listę zmian)

• Ustawienie katalogu do zapisu plików tekstowych na podkatalog "GroupChatHistory" katalogu w którym jest zainstalowana wtyczkaka. Np. u mnie jest to C:\Users\cactus\WapSter\AQQ Folder\Profiles\cactus\Plugins\GroupChatHistory

Losowe pliki

• 383 Wszystkich plików
  • 7 Wszystkich kategorii
  • 74 Liczba dodających
  • 1645796 Suma pobrań
  • YTPlayList Najnowszy plik
  • WiTuŚ Najnowszy autor

0 użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 15 minut)

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych