Skocz do zawartości

Autor

Uzyskaj wsparcie techniczne Informacje o pliku

• Wysłano: 2012.11.08, 10:32
  • Uaktualniono: 2012.11.08, 11:14
  • Rozmiar pliku: 15,51 MB
  • Wyświetleń: 1092
  • Pobrań: 1781
  • Projekt Buglisty: przejdź
  • Typ wersji: Rozwojowa

Pobierz AQQ Mystic 2.4.2.27

* * * - - 2 głosów

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zapraszam do przetestowania nowej bety AQQ. Jest kilka nowych rzeczy. Największą niespodzianką jest teraz natywna obsługa Windows Live Messenger (starego MSN) przez AQQ. Odbywa się to dzięki gestowi (lub raczej pseudo-promocji tej sieci) Microsoftu, który pozwala teraz na łączenie się z tą siecią przez protokół XMPP. Niestety, większość usług Microsoft po prostu zablokował. Generalnie mówiąc w skrócie, funkcjonalność jest zbieżna do czatów Facebooka. Możecie rozmawiać ze znajomymi tekstowo i niewiele poza tym. Dodawać nowych kontaktów nie możecie (ale możecie edytować te które już są), nie możecie również wysyłać plików ani obrazków. Możecie zmieniać swój stan ale już nie swój opis. Największym bólem jednak jest samo logowanie do tej sieci. Microsoft chcąc utrudnić wszystkim życie pozwala na łączenie się przez swój własny protokół autoryzacyjny oparty na OAuth2. Mówiąc w skrócie, przy pierwszym połączeniu musicie podać swój login i hasło które podajecie przy łączeniu z MSN/WLM/XBOX Live. W zamian AQQ otrzyma token na łączenie się z siecią. Niestety token ten szybko wygasa, więc w praktyce przy łączeniu się z tą siecią dość często pojawiać się Wam będzie ów okno autoryzacyjne. Póki co, nie znalazłem sposobu aby to jakoś wyminąć. Ale będziemy szukać ;) (to nie jest wina AQQ, tak to jest skonstruowane po stronie Microsoftu). Ponad to, to beta zawiera mnóstwo przeróbek w obrębie obsługi sieci. Zwiększyłem stabilność aplikacji, rejestracja nowych kont i obsługa twittera są teraz szyfrowane SSL. Dodałem też możliwość rejestracji kont na serwerach wymagających captchy. Za jakiś czas i nasz serwer będzie jej wymagał. A to ze względu na przeprowadzony w ostatni weekend atak na nasz serwer. Skutkowało to brakiem możliwości połączenia. Zapraszam do testowania!

Co nowego w tej wersji? 2.4.2.27 (Zobacz pełną listę zmian)

• Wprowadzono natywną obsługę sieci WLM/MSN
  • Kliknięcie w gwiazdki ocen w oknie "Dodatki dla AQQ" przenisie nas do strony na której możemy oddać swój głos na dodatek.
  • Wyszukiwarka w oknie "Dodatki dla AQQ", wyszukuje teraz również po nazwie Autora.
  • Obsługa Twittera odbywa się teraz szyfrowanym kanałem.
  • Naprawiono obsługę Twittera która przestała działać na starym Twitter API.
  • Zlikwidowano wycięk pamięci przy sprawdzaniu powiadomień z Twittera.
  • Zwiększona stabilność programu (część kodu odpowiedzialna za połączenia została przepisana na nowo).
  • AQQ obsługuje teraz negocjacje z serwerami wymagającymi protokołu see-other-host (RFC / 4.9.3.19 XMPP Core).
  • O ile to możliwe, rejestracja nowego użytkownika jest teraz szyfrowana protokołem SSL.
  • AQQ obsługuje teraz serwery Jabbera wymagające captchy przy rejestracji nowych kont (np. jabbim.pl oraz wiele innych).
  • Poprawki w obsłudzę sieci FB.

Pliki, którymi możesz być zainteresowany...

Losowe pliki

• 381 Wszystkich plików
  • 7 Wszystkich kategorii
  • 74 Liczba dodających
  • 1623006 Suma pobrań
  • AQQ LucidDream Najnowszy plik
  • Oconnel Najnowszy autor

3 użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 15 minut)

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Bing (1)