Skocz do zawartości

Autor

Uzyskaj wsparcie techniczne Informacje o pliku

• Wysłano: 2013.02.01, 18:00
  • Uaktualniono: 2013.02.01, 18:53
  • Rozmiar pliku: 12,99 MB
  • Wyświetleń: 1109
  • Pobrań: 1544
  • Projekt Buglisty: przejdź
  • Typ wersji: Rozwojowa
  • Aktualizator: Tak

Pobierz AQQ Phoenix 2.4.4.27

* * * * * 2 głosów

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Tuż przed weekendem wystawiam kolejną beta wersje AQQ. Ostatnio wiele kombinowałem przy wysyłce obrazków i w ostatniej becie przeszliśmy na format PNG zamiast dotychczasowego JPG. W tej wersji cofamy się, aby znów korzystać z kompresji JPG. Jest kilka powodów dla których cofka jest potrzebna. Jedynym plusem jaki zauważyłem po dłuższym testowaniu wariantu PNG był fakt, iż narysowane autokształty zachowywały generalnie lepszą jakość oraz miały lepsze odwzorowanie kolorów. Minusów jest jednak więcej. PNG to dość wymagający algorytm i przy większych wycinkach AQQ mogło się przywieszać (na chwilę, ale jednak) co mogło irytować. Gorszą sprawą jest jednak dużo słabsza kompresja od plików JPG. Przy małych wycinkach ta różnica jest mało odczuwalna (ale i tak, zauważalna), a przy dużych różnica na korzyść formatu JPG może być nawet o 200% lepsza. Ale i małe wycinki - o ile zawierały sporo szczegółów potrafiły ważyć moim zdaniem zbyt wiele. To co napisałem dotyczy oczywiście trybu kwantyzacji kolorów, bo inne tryby 16bit i 24bit generowały kolosalne pliki nie warte przesyłania. Tryb kwantyzacji kolorów też niestety miał swoje wady - oprócz tego, że jak wspomniałem pliki wynikowe są większe niż w przypadku formatu JPG to kwatyzacja kolorów działała średnio co skutkowało widocznymi brakami w kolorystce obrazków. Tutaj format JPG znów wygrywa, dlatego też cofamy się właśnie do tego formatu i już przy nim zostaniemy. Dodatkowo, aktualnie AQQ będzie kompresować obrazki JPG przy pomocy biblioteki GDI+. Co za tym idzie, kompresja jest bardzo szybka i wydajna. Zostaje jednak ten drobny problem z jakością autokształtów. Nie jest to wielki problem, i pewnie nigdy nie był, ale gdy człowiek spróbuje wersji autokształtów w PNG to już nie bardzo chcę z tego rezygnować. Rozumiem to, i dlatego daję Wam opcjonalne rozwiązanie. Jest to ukryty fjuczer (wiem, niektórzy są przeciwko ukrytym fjuczerom ale ten wymaga doinstalowania drobnego pliku który nie znajduję się w instalatorze AQQ). Fjuczer opiera się na pobraniu pliku pngquant.exe stąd: http://aqq.wapster.p...ls/pngquant.exe i wrzucenie tego pliku do katalogu AQQ System\Shared\Utils

PNGQuant to darmowe narzędzie do kwantyzacji plików PNG. Robi generalnie to samo co robiła kwantyzacja kolorów w ostatniej becie, tyle, że robi to lepiej i skuteczniej. Uwaga, zastosowałem pewne ograniczenia. Po wgraniu pliku będzie on brany pod uwagę tylko wówczas gdy w naszym wycinku użyjemy autokształtów i jeżeli suma wysokości i szerokości obrazka nie przekracza 800px (ponad te wartości pliki wynikowe będą znów zbyt wielkie). W innych przypadkach oczywiście górę będzie brała kompresja JPG.

Co nowego w tej wersji? 2.4.4.27 (Zobacz pełną listę zmian)

• Przywrócono trzy brakujące ikonki w kreatorze początkowym AQQ.
  • Drobna redukcja rozmiaru instalatora (~100kb).
  • Poprawiono problem z ikonami HD dla kontaktów GG.
  • Dźwięki AQQ są teraz odgrywane przez DirectSound.
  • Poprawiono wczytywanie niektórych ikon.
  • Drobne poprawki graficzne w ustawieniach.
  • Lista z nazwami czcionek w edytorze wycinków wygląda czytelniej.
  • Lista z nazwami czcionek w edytorze wycinków prezentuje podgląd czcionek.
  • Przy zmianie kompresji, jest wyświetlany jego stopień.
  • Przywrócono kompresję JPG dla wysyłanych obrazków.
  • Alternatywna obsługa kompresji obrazków przy pomocy PNGQuant.
  • Kompresja JPG obsługiwana jest przez GDI+.

Pliki, którymi możesz być zainteresowany...

Losowe pliki

• 384 Wszystkich plików
  • 7 Wszystkich kategorii
  • 74 Liczba dodających
  • 1667278 Suma pobrań
  • YTPlayList Najnowszy plik
  • WiTuŚ Najnowszy autor

4 użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 15 minut)

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych