Skocz do zawartości

Autor

Uzyskaj wsparcie techniczne Informacje o pliku

• Wysłano: 2015.02.22, 12:39
  • Uaktualniono: 2015.02.22, 12:39
  • Rozmiar pliku: 16,08 MB
  • Wyświetleń: 916
  • Pobrań: 538
  • Projekt Buglisty: przejdź
  • Typ wersji: Rozwojowa
  • Aktualizator: Tak

Pobierz AQQ SolarWave 3.0.0.53

* * * * * 1 głosów

Kolejna beta jest już dostępna i zawiera bardzo wiele istotnych zmian i poprawek. I tak w oknie ustawień kompozycji macie do dyspozycji teraz nową zakładkę o nazwie "Aktywna kompozycja". Zawiera ona bardzo wiele opcji które pomogą Wam dopasować wygląd kompozycji do własnych potrzeb bez potrzeby grzebania w plikach źródłowych. Przykładowe opcje są widoczne na poniższym screenie.

Dołączona grafika

Wszystkie opcje (no prawie wszystkie) działają w trybie "na żywo". Pomimo wielu Waszych obiekcji które mogłem przeczytać na forum w ostatnim czasie - są to opcje które z pewnością ułatwią życie wielu użytkownikom.

Kolejna sprawa to zbliżające się problemy z obsługą Facebook-a. Od 30 kwietnia aktualna obsługa tej sieci w AQQ zakończy się - ponieważ Facebook postanowił zamknąć dostęp do swojej sieci dla wszystkich zewnętrznych aplikacji. Zablokowana będzie też możliwość pobierania powiadomień Facebook w "Centrum Powiadomień" czy wysyłanie nowych statusów na oś czasu użytkownika. Ta wersja beta rozwiązuje problem powiadomień i nowych statusów. AQQ nie korzysta już w tym celu z FB-API a raczej z bardziej egzotycznych rozwiązań nad którymi ostatnio pracowałem. Powiadomienia z FB wyglądają teraz zupełnie inaczej. Ostatnio pisałem, że będą działać trochę gorzej niż dotychczas ale myślę, że mogę cofnąć to co napisałem. W zasadzie niczego nie tracimy a wręcz zyskujemy. Zyskujemy awatary w powiadomieniach, dodatkową obsługę odnośników np. do profili użytkowników a przede wszystkich dostaniecie informacje o notyfikacjach Facebook takich jak informacja o nowych polubieniach Waszych postów, itp. Na minus jest fakt, że nie wszystko mogłem przewidzieć i być może niektóre powiadomienia będą wyświetlać się nie do końca prawidłowo. Myślę, że wyłapiemy to na bugliście. Powiadomienia FB są też teraz wolne od reklam które FB wciskało zwykle pomiędzy istotne powiadomienia.

Kolejna sprawa to nowa funkcja w Ustawienia -> Transfery plików. Chodzi o obsługę architektury UPnP dzięki której częściej będą działać Wam transfery P2P zamiast transferów Proxy. Niestety funkcja jest domyślnie wyłączona i aby działała trzeba ręcznie włączyć w konfiguracji swojego domowego routera wsparcie dla UPnP. Dodatkowo, po tym fakcie trzeba się rozłączyć z internetem i połączyć na nowo. Wówczas po restarcie AQQ UPnP będzie już działało. Jest to funkcja kierowana do zaawansowanych użytkowników.

Zostało też rozwiązanych bardzo wiele innych problemów np. z buglisty (takich jak choć by pobieranie awatarów). Pełna lista zmian znajduję się poniżej. W tej wersji sprawdzanie subskrypcji będzie też odbywać się rzadziej niż dotychczas tj. raz na 12 godzin.

Co nowego w tej wersji? 3.0.0.53 (Zobacz pełną listę zmian)

• Czas odświeżania konta administracyjnego został wydłużony z 60 minut na 12 godzin.
  • Awaryjny serwer autoryzacyjny powinien już działać bez zarzutu.
  • Podjęto próbę naprawy rzadkiego problemu z niezapisywaniem wiadomości do archiwum.
  • AQQ nie pokazuje aktualizacji wtyczek które są niezgodne z aktualną wersją AQQ.
  • Okno dodatków dla AQQ informuje o konieczności aktualizacji rdzenia jeżeli jest to wymagane.
  • Pobieranie dodatków na dysk przez okno dodatków korzysta z wewnętrznego downloader-a AQQ zamiast przeglądarki.
  • Poprawiono funkcje "Przejdź do archiwum kontaktu" dla kontaktów spoza listy.
  • GG: Poprawiono pokazywanie otrzymywanych obrazków w aktywnej konferencji.
  • Przy zaznaczaniu tekstu w oknie rozmowy niepotrzebnie mógł pojawiać się scroll i to w dodatku niewidoczny.
  • Poprawki lokalizacyjne.
  • Poprawiono pobieranie aktualnych awatarów ustawionych przy pomocy PubSub (serwery Jabberowe).
  • Poprawka błędu usuwającego polskie znaki z JID-a przy edycji konta.
  • Lepsza obsługa załączników zawierających obrazki.
  • Dla połączeń P2P dodano wsparcie dla architektury UPnP.
  • Powiadomienia FB są pobierane bez udziału FB-API i będą działać nawet po 30 kwietnia 2015 roku na kiedy planowane są ograniczenia w FB-API.
  • Wysyłanie nowych statusów na oś użytkownika FB również jest dokonywana bez udziału FB-API.
  • Poprawiono problem z nie zawsze przywracającym się oknem głównym przy klikaniu na ikonę w zasobniku systemowym.
  • Wtyczka GG: Zmiany w procesie odświeżania awatarów.
  • Przy usuwaniu awatara z wizytówki opcja "Zawsze pobieraj aktualny awatar" zostanie automatycznie odznaczona.
  • Poprawiono kolorowanie listy uczestników pokoju czatowego.
  • Informacja o kontakcie (tooltip) zawiera teraz prawidłową informacje dotyczącą powiązanego konta dla kontaktów z wtyczek.
  • Wiele innych drobniejszych poprawek i optymalizacji (również z buglisty).

Pliki, którymi możesz być zainteresowany...

Losowe pliki

• 381 Wszystkich plików
  • 7 Wszystkich kategorii
  • 74 Liczba dodających
  • 1628186 Suma pobrań
  • AQQ LucidDream Najnowszy plik
  • Oconnel Najnowszy autor

2 użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 15 minut)

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych