Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przywrócenie archiwum


Najlepsza odpowiedź Deadmaster , 2016.05.17, 02:03

Rozwiązanie Twojego problemu należy podzielić na dwa etapy, a ja niestety pomogę Ci tylko z jednym  z nich, a mianowicie konwersją starego formatu plików archiwum (.dc2) do nowego (.db). Lista kroków:

  • Załóż zupełnie nowy profil (tymczasowy). NIE URUCHAMIAJ GO!
  • Przejdź do folderu profili i wejdź w folder profilu, który przed chwilę stworzyłaś, a następnie do katalogu Data\Archive.
  • Do folderu Archive wklej wszystkie pliki .dc2 jakie posiadasz.
  • Uruchom ten profil. AQQ dokona konwersji ze starego formatu archiwum, w którym każda osoba była w oddzielnym pliku do jednego pliku Archive.db (baza SQLite). Znajdziesz go we wcześniej wspomnianym folderze.
  • Zrobione.

I teraz tak - jeśli byś nie miała na tym nowym profilu w archiwum żadnych rozmów, to mogłabyś spokojnie przekopiować plik Arhive.db do swojego normalnego profilu ALE zapewne jakieś rozmowy już prowadziłaś, więc sprawa nie będzie taka prosta. Wtyczki żadnej do tego nie ma niestety, opcji importu archiwum w samym AQQ również nie ma, więc pozostaje chyba jedynie ręczne połączenie starego archiwum z nowym. W sumie to sam tego kiedyś potrzebowałem i przypomniało mi się, że kadet napisał dla mnie specjalny skrypt (który nigdy nie został opublikowany, ale o ile dobrze pamiętam mam pozwolenie na rozpowszechnianie). Opcje są dwie - albo zaufasz mi i podeślesz oba pliki, a ja odeślę Ci połączone archiwum, albo zrobisz to sama (poprowadzę krok po kroku). Nie wiem po prostu jak bardzo techniczna jesteś ;)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Araxia

Araxia

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2016.05.16, 22:50

Witam, po kilku latach wróciłam do używania AQQ i chciałabym połączyć archiwum rozmów ze starego numeru gg z nowym. Wtyczka Archeolog teoretycznie zadziałała, mam w folderze backup rozmowy w formacie dc2 z poprzedniego numeru, ale nie pojawiły się w AQQ ani nie mogę ich w żaden sposób odczytać. Do poprzedniego numeru nie pamiętam już hasła, czy istnieje możliwość żeby archiwum dało się odczytać na nowym? Proszę o pomoc



#2 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2016.05.17, 02:03   Najlepsza odpowiedź

Rozwiązanie Twojego problemu należy podzielić na dwa etapy, a ja niestety pomogę Ci tylko z jednym  z nich, a mianowicie konwersją starego formatu plików archiwum (.dc2) do nowego (.db). Lista kroków:

  • Załóż zupełnie nowy profil (tymczasowy). NIE URUCHAMIAJ GO!
  • Przejdź do folderu profili i wejdź w folder profilu, który przed chwilę stworzyłaś, a następnie do katalogu Data\Archive.
  • Do folderu Archive wklej wszystkie pliki .dc2 jakie posiadasz.
  • Uruchom ten profil. AQQ dokona konwersji ze starego formatu archiwum, w którym każda osoba była w oddzielnym pliku do jednego pliku Archive.db (baza SQLite). Znajdziesz go we wcześniej wspomnianym folderze.
  • Zrobione.

I teraz tak - jeśli byś nie miała na tym nowym profilu w archiwum żadnych rozmów, to mogłabyś spokojnie przekopiować plik Arhive.db do swojego normalnego profilu ALE zapewne jakieś rozmowy już prowadziłaś, więc sprawa nie będzie taka prosta. Wtyczki żadnej do tego nie ma niestety, opcji importu archiwum w samym AQQ również nie ma, więc pozostaje chyba jedynie ręczne połączenie starego archiwum z nowym. W sumie to sam tego kiedyś potrzebowałem i przypomniało mi się, że kadet napisał dla mnie specjalny skrypt (który nigdy nie został opublikowany, ale o ile dobrze pamiętam mam pozwolenie na rozpowszechnianie). Opcje są dwie - albo zaufasz mi i podeślesz oba pliki, a ja odeślę Ci połączone archiwum, albo zrobisz to sama (poprowadzę krok po kroku). Nie wiem po prostu jak bardzo techniczna jesteś ;)



#3 Araxia

Araxia

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2016.05.17, 14:20

Dziękuję za odpowiedź, zależało mi głównie na odzyskaniu starego archiwum więc wystarczył pierwszy etap, wszystko już działa. Dziękuję za pomoc :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych