Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co ostatnio przeczytałeś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#81 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2009.10.02, 09:12

Jako ze bedac w liceum trzeba robic to co kaza ostatnio przeczytalam dwie lektury (z przymysu) Cierpienia Mlodego Wertera i Kandyda ale nikomu przy zdrowych zmyslach nie polecam. Szkoda czasu. lepiej nauczyc sie czegos fajnego o komputerach albo sprobowac stworzyc wtyczke xD
A cos co czytalam z przyjemnoscia to Lolita - Vladimir Nabokov, "To moja Droga" - biografia Jacka Kaczmarskiego - Krzysztof Gajda, Stowarzyszenie umarłych Poetów - Kleinbaum Nancy.
Aaa i cos z fantastyki " Artemis Fowl - Paradosk czasu" - Eoin Colfer.

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#82 GumaSzpieg

GumaSzpieg

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 2009.10.03, 10:57

Ja ostatnio początkowo z przymusu (z racji wrześniowego zaliczania przedmiotu ;) ), potem z czystej ciekawości i przyjemności przeczytałem książkę Henry'ego Jenkinsa - "Kultura konwergencji. Zderzenie starych i nowych mediów."

Jenkins opisuje związki między trzema koncepcjami – konwergencją mediów, kulturą uczestnictwa i zbiorową inteligencją. Pisze więc o łączeniu się mediów na różnych poziomach – dzięki działalności ludzi mediów, ale też na drodze konwergencji oddolnej, inicjowanej przez odbiorców, użytkowników – na przykład przez społeczności fanów.*

Polecam gorąco. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, który dodatkowo wspierany jest wieloma przykładami, tak aby zrozumieć przedstawiane zjawiska. Po przeczytaniu doszedłem do wniosku, że to forum oraz, AQQ może być przykładem konwergencji oddolnej :)


A poza tym, jestem w trakcie czytania serii Koło Czasu - Robeta Jordana. Utknąłem na tomie 5 "Ognie niebios" oraz "Spustoszone ziemie", bo nakład się wyczerpał, Znak nie wznawia wydania, a na allegro tom 5 osiąga ceny 200 zł. :mad:

Seria jest genialna, porównywalna z dziełami Tolkiena. Dla fanów fantasy pozycja obowiązkowa.

*Źródło

#83 Agrael

Agrael

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 2009.10.15, 23:47

Ostatnio przeczytałem książkę Terry'ego Pratchett'a pt. "Piramidy". Świetna książka fantasy, która zabiera nas do alternatywnego świata i państwa, które jest dziwnie podobne kulturowo do starożytnego Egiptu. Napisana z dużym poczuciem cynicznego humoru, czyli czegoś co bardzo lubię.
Polecam tą książkę, jak i wszystkie tegoż autora, tym którzy lubią gatunek Fantasy i potrafią się w nim odnaleźć, zwłaszcza, że w wypadku tego tytułu abstrakcja jest na porządku dziennym.
A teraz zabieram się do kolejnego tytułu Pratchett'a - "Kolor Magii". To, o ile wiem, pierwsza książka jego autorstwa.

Pozdrawiam wszystkich, którzy wolą papier od E-booków! :) A Tych wolących E-booki... Też pozdrawiam! ;)

#84 tusia_m

tusia_m

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2010.02.12, 20:57

A propos Folleta - przeczytałem sporo jego książek.
Oprócz "Kryptonimu Kawki" mogę polecić:

- Uciekinier

- Lot ćmy

- Klucz do Rebeki

- Zamieć

- Młot Edenu
Ale najlepszą chyba jego książką jest tytuł "Filary Ziemi", wraz z nowowydaną kontynuacją: "Świat bez końca".
Pozdrawiam


Ja z Twoich wymienionych to przeczytalam "Zamiec" i "Klucz do Rebekki" a oprocz tego "Wejsc miedzy lwy" (ang: Lie down with lions). Musze powiedziec, ze wszystkie wywarly na mnie wrazenie.

Zamieć - za szybkie tempo, walke z czasem i zaskakujace zwroty.
Książka jest o producencie lekow przeciwko wirusom (np. opryszczka na usta). Jeden z pracownikow umiera zakazony nieuleczalnym wirusem. Okazuje sie, ze gosc nalezal do jakiegos ugrupowania ochrony zwierzat wykorzystywanych do doswiadczen. Ten sam wirus zostaje wykradziony z laboratorium i wszystko wskazuje na zakazonego pracownika... Piekna (tak przypuszczam :)) rudowłosa kobitka bierze sprawe w swoje rece.
Dołączona grafika

Klucz do Rebekki - za glupote facetow :lol:
Ksiazka swietnie opisuje przyslowie "gdzie diabel nie moze, tam babe posle" i ze jak ktos ma cos sp***ć to facet sie swietnie do tego nadaje :P
Dołączona grafika

Wejsc miedzy lwy - za pokazanie silnej woli kobiety i zupelnie innej kultury w ktorej euroupejka jest zmuszona zyc - Afganistan.
Jak to w ksiazkach Folletta, pelno szpiegow i romansow jednak ta ksiazka wydaje sie troche inna. Oszustwa, sekrety przed ukochanymi, zyciowe wybory (te dobre i te zle), silna wola kobiety, ktora pomaga przezyc jej te najtrudniejsze chwile. Czasami mysle, ze ta ksiazka jest troche bardziej dla kobiet (byc moze dlatego, ze glowna bohaterka jest kobieta?). CIA kontra KGB.
Dołączona grafika

Jednak po przeczytaniu tych pare z rzedu ksiazek Folletta mialam dosc troche juz tej II Wojny Światowej i przerzucilam sie na Dan'a Brown'a. Przeczytalam juz Zaginiony symbol (ang: the lost symbol) i musze przyznac, ze swietna ksiazka. Trzyma w napieciu i wzmaga ciekawosc z kazda strona. Jezeli ktos lubil "Anioly i Demony" czy "Da Vinci kod" to z tej tez bedzie zadawolony. Koncowka jednak troche mnie przynudzala i przeczytalam zupelnie pobieznie :] Teraz czytam "Da Vinci kod" bo szczerze jeszcze nie czytalam a film jakos tak nie specjalnie pamietam, a to co pamietam to nie wiele zrozumialam...
Dołączona grafika

Powiem tez, ze po przeczytaniu "Anioly i demony" bylam w Rzymie i podczas zwiedzania pozaznaczalam sobie rzeczy o ktorych wspominal w ksiazce. Widzialam wszystkie i szczerze, urozmaicilo mi to zwiedzanie. Nabralo to jakiegos takiego charakteru i ciekawosci. Po powrocie obejrzalam film raz jeszcze i zauwazylam wiele roznic pomiedzy rzeczywistoscia a filmem. Jednym z wielu bylo np. gdy Langdon pojechal do Kosciola Santa Maria del Popolo (gdzie pierwszy Preferiti byl zamordowany - ziemia w usta) w filmie Kosciol znajdowal sie po prawej stronie (stojac na wprost blizniaczych Kosciolow Santa Maria in Montesanto i Santa Maria dei Miracoli) podczas gdy tak naprawde Kosciol jest po lewej stronie.
"The Hell is empty.
All the devils are here."

#85 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2010.05.15, 09:15

Andrzej Pilipuk - Kuzynki

Fajna książka opowiadająca o alchemii, kamieniu filozoficznym, przedłużaniu życia a jak by do tego było mało - o wampirach :)

Wciągająca :)

#86 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.07.13, 11:03

No cóż. Ostatnio wróciłem do magii
Autor: Canavan Trudi
Tytuł: Uczennica czarnego maga w empiku
Nie ma to nic z czarnym magiem, jest to zwykła dziewczyna i zwykły mag. Jest to wstęp do trylogii Gildia Magów. Jest to część napisana na sam chociaż mówi o czasach przed powstaniem gildii magów. Ta książka jest czasami pod tytułem Uczennica maga.

Autor: Canavan Trudi
Tytuł: Gildia magów - tom 1 w empiku
Chyba lepsza niż część poprzednia. Akcja toczy się już od początku książki.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#87 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.13, 17:57

Trylogię Czarnego Maga przeczytałem jakiś czas temu (wspominałem chyba tutaj o tym), a teraz kończę Uczennicę Maga :) W sumie to nie ma wielkiej różnicy, co przeczyta się na początku. Może nawet lepiej przeczytać Uczennicę... później.
Dla mnie Trylogia... była lepsza i znacznie bardziej wciągająca. Zarywałem noce siedząc przy książce po wiele godzin non stop. Uczennica... już tak mnie nie wciąga. W sporym stopniu wtórna i schemat jest w wielu miejscach podobny. Mimo wszystko nie żałuję i dobra książka to jest.
Jak tylko ją skończę zabieram się za kolejne powieści Canavan, czyli Trylogię Ery Pięciorga. Podobno tutaj już są nowe pomysły i liczę na kolejne zarwane noce. Następnie poczekam na wszystkie części kontynuacji Czarnego Maga, czyli Trylogię Zdrajcy (póki co jest tylko część pierwsza - Misja Ambasadora).

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#88 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2010.07.14, 11:22

Neal Stephenson - "Cryptonomicon"

Strasznie męcząca, ale jednocześnie wciągająca książka. Ogrom specjalistycznego słownictwa z pogranicza kryptografii i matematyk, a wystarczy dodać jeszcze objętość książki (800 stron) i mamy co robić przez długi czas. Ciekawa pozycja dla ludzi o umysłach ścisłych. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#89 Anngeelina

Anngeelina

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2010.07.27, 22:16

Gomorra. Podróż po imperium kamorry - Roberto Saviano -chyba nie trzeba pisać co jest tematem, bo ten tytuł mówi wszystko. Książka przyniosła autorowi sławę oraz wyrok śmierci wydany przez włoska mafię.

#90 RaShton

RaShton

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 2010.07.28, 22:41

Ja niedawno skończyłem czytać Świat wg Clarksona 2, autorstwa Jeremiego Clarksona, całkiem przyjemnie się czyta, można się pośmiać, czy to z ludzi, czy z polityków lub też samej polityki :) , i jak wskazuje tytuł, książka obrazuje świat widziany przez Clarksona ;)

#91 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2010.07.29, 13:09

Ja czytałam "Nie będę Francuzem (choćbym nie wiem jak się starał)" - bardzo przyjemna książka ukazująca różnice kulturowe między mieszkańcami Fhancji i Ameryki. Autor jest Amerykaninem i opisuje jak to pojechał ze swoją dziewczyną na wakacje do francuskiej wsi Finistere i to przewróciło jego życie do góry nogami. Zakochał się we Francji, postanowił osiedlić się tam na dłużej i w swojej książce w dowcipny sposób opowiada jak kupił dom kompletnie nie znając języka, otworzył konto w banku (wciąż nie znając języka), pozbył się roju os z komina i ciągle coś go zaskakiwało, bo okazuje się, że Europa diametralnie różni się od USA w drobnych sprawach, takich jak na przykład sposób otwierania kartonu z mlekiem czy procedura wymiany pica podgrzewającego wodę. Naprawdę świetna książka! Bardzo polecam:

Mark Greenside "Nie będę Francuzem (choćbym nie wiem jak się starał)"

#92 Kokos

Kokos

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2011.11.24, 12:56

Ja właśnie odświeżam sobie Wiedźmina Spakowskiego jakoś tak nic innego nie pojawiło się na horyzoncie, za to wcześniej przeczytałem Ślepowidzenie Wattsa.
I tu sprawa wygląda zupełnie inaczej bo Watts podchodzi do ogranego tematu pierwszego spotkania w zupełnie inny sposób, w jaki nie będę zdradzał trzeba przeczytać. I mimo tego, że to bardzo twarde SF to książka w dużej mierze skupia się na ludziach, na świadomości (gdy ostatnio go spotkałem udowadniał, że nie potrzebujemy jej w ogóle a przez to, że ją mamy mózg musi nas oszukiwać, i miał racje), uczuciach bądź ich braku na naszych zachowaniach. Warto jeszcze dodać, że książka wybija się trochę spośród innych SF tym, że na końcu mamy spis źródeł i jest ich około 150. Jeżeli ktoś lubi SF to Ślepowidzenie jest takim must have.

#93 micek28

micek28

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2011.12.29, 17:59

Leopold Tyrmand- Zły

#94 primerva

primerva

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2012.01.12, 17:01

5 lat kacetu Grzesiuka

#95 Sania

Sania

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2023.01.09, 10:14

Mi akurat udało się ostatnio przeczytać Sapiens. Od zwierząt do bogów, ale ogólnie uwielbiam książki historyczne szczególnie z okresu wojen. Wydawałem sporo pieniędzy w księgarniach, ale w końcu odkryłem, że też tanie książki są w antykwariatach. Można w nich upolować naprawdę białe kruki, które czyta się świetnie. Są w dobrym stanie wizualnym, więc spokojnie będzie można też je pożyczyć dalej i zachować dla dzieciaków. Dajemy im drugie życie, no i jest jednak w tym coś wyjątkowego bo nigdy do końca nie wiadomo na co aktualnie uda się trafić :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych