Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #006605

  • Zatwierdzono

  • 3.0.1.21

  • -

  • 5 - krytyczna

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (1)Nie (0)
Zdjęcie

Zawieszanie się komunikatora w losowych sytuacjach

Napisane przez Beherit w 2015.07.02, 12:14

Problem występuje od bardzo dawna, wcześniej tego nie zgłaszałem bo myślałem, że to wina moich wtyczek. Po analizie (wyłączenie wtyczek) okazuje się, że to wina AQQ. W momencie zawieszania widać, że AQQ zużywa bardzo dużo CPU + rośnie stopniowo użycie RAM:

 

2015-05-13_211138.png

 

Log z tego zdarzenia dostępny jest tutaj (co najważniejsze widać, że mimo zawieszenia się procesu AQQ działa dalej, bo do logu dopisywane są ciągle jakieś zdarzenia). Jest on z maja ale w między czasie nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o wersję AQQ. W między czasie jedynie wywaliłem sieć FB oraz wyłączyłem powiadomienia CP - sytuacja pozostała bez zmian. Komunikator wiesza mi się na dwóch laptopach, jednym z Windows 7 a drugim z Windows 8.1, oba systemy mają najnowszą wersję IE i aktualizacje systemu, ten pierwszy nawet nie ma softu tyle, bo to sprzęt służbowy.

Co najważniejsze - myślę, że zawieszenie następuje w momencie zapisywania wiadomości do archiwum i w efekcie jego brak w nim. Dlaczego tak sądzę? A to dlatego, że dość często ludzie do mnie piszą z pytaniem dlaczego nie odpisałem im - a ja o niczym nie dostałem info, nie mam wzmianki w archiwum.



Shinigami

2015.07.02, 17:26

Widzę że używasz Process Explorer, jeżeli ci się znowu tak stanie to wejdź we właściwości procesu i na kartę Threads, posortuj po CPU i daj screena.

 

Druga rzecz, próbowałeś może http://serverfault.c...alid-consistent ?

 

Edit: jeszcze mi coś przyszło do głowy, jak ci się tak zrobi to odpal https://technet.micr...s/bb896645.aspx i dodaj do filtra proces AQQ.exe, zobacz czy coś dziwnego próbuje robić


Użytkownik Shinigami edytował ten post 2015.07.02, 17:27


Shinigami z całym szacunkiem ale nawet jakby archiwum było uwalone to AQQ powinno sobie z tym radzić. Poza tym zapisują mi się rozmowy, problem pojawia się czasami. Co do Process Explorer to dane tam nic nie dają. Sorry ale nie piszesz do podrzędnego usera :)

Dla pewności sprawdziłem bazę - nie zawiera ona błędów.

zmienił status na: Zatwierdzono


Shinigami

2015.07.02, 19:25

Spoko, po prostu serwisowanie kompów to mój chleb powszedni i chciałem tylko podać kilka możliwości które mi przyszły do głowy ;)



Spoko :) A przed chwilą znowu mi się zaciął komunikator i co widzę w logach ciągle to pakiet IQ i potem odświeżanie listy, i tak parę razy. No i dodatkowe zrzuty:
 
2015-07-02_194412.png
 
2015-07-02_194444.png

Użytkownik Beherit edytował ten post 2015.07.02, 22:06



Shinigami

2015.07.02, 21:34

Nie ładują się te obrazki, podejrzewam że użyłeś adresów url bezpośrednio skopiowanych ze strony dropboxa zamiast używając funkcji udostępnienia



Naprawione ;)


Shinigami

2015.07.02, 23:06

No nic, jedyna opcja to pomoc od Oconnela, te mnóstwo wpisów z "FillBuddyItem" na pewno ma z tym związek



zmienił status na: Do sprawdzenia
zmienił naprawione w na: 3.0.1.21

zmienił status na: Do uzupełnienia

Niestety nie naprawione :( Postaram się zrobić na dniach loga.

zmienił status na: Zatwierdzono

Nowy log: https://www.dropbox....-09-28.txt?dl=0

AQQ włączone po 16tej, log kończy się na tym jak skillowałem proces bo znowu wszystko się zacięło (nie wiem kiedy dokładnie, bo nie było mnie parę minut przed kompem i nie zauważyłem zwrotu użycia CPU przez AQQ.exe).



zmienił naprawione w na: brak wersji
zmienił wersja na: 3.0.1.21

zmienił status na: Do sprawdzenia

Niestety oba logi nie wyjaśniają zbyt wiele a zasadniczo nic. Wyglądają prawidłowo. Sprawa zatem musi być badana dalej. Osoby używające kompozycji Standard są proszone o użycie innej kompozycji wizualnej w ramach testu. Zdarzyła mi się raz podobna sytuacja i błąd był spowodowany błędem tej kompozycji - niestety i ten błąd nie jest wychwycony bo zdarza się baaardzo rzadko.



No to co trzeba dodać aby zgłoszenie było kompletne? U mnie to nie jest bardzo rzadko ale bardzo często.

zmienił status na: Zatwierdzono

I jeszcze jedno - u mnie nie ma znaczenia jaka jest używana kompozycja, na każdej tak mam.

Jestem na 99% pewny, że problem dotyczy zapisywania wiadomości w archiwum. Testuję sobie właśnie skrypt na mojej stronie i wysyłam przez XMPP do siebie wiadomości - parę razy po wysłaniu wiadomości zacięło mi się całe AQQ, wiadomości w archiwum oczywiście brak.







Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych