Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multikomunikator na linux-a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.05.23, 16:54

Szukam jakiejś ciekawej alternatywy na linuxa ze względu na brak działania aqq pod tym systemem. Jedyny wymóg to działanie fb na przynajmniej znośmym poziomie. Czyli z obsługą wiadomości offline reszta jest nieistotna. Irytuje mnie ciągłe katowanie kompa firefoxem tylko żeby z kimś pogadać. Na program który obsługuje sam fb też się zgodzę. Od razu informuję że fbmessenger przestał być już wspierany więc odpada.



#2 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2014.05.23, 17:02

zdaje mi się że żaden z multi nie wspiera wiadomości online dla fb. ja osobiście używam kopete.



#3 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.05.23, 17:08

milti czy nie, to jest nie ważne. Szukam czego kolwiek żebym nie musiał włączać przeglądarki do rozmów na fb. btw masz/macie jakieś zamienniki firefoxa? Ogólnie żeby zżerało mniej zasobów, a szczególne procesora.



#4 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.05.23, 17:50

Nie ma żadnego komunikatora na Linuksa, który obsługuje takie fjuczery dla Fejsa. Inne rozwiązanie? Może Chrome? Ewentualnie emulator androida i apka do fejsa :D

#5 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.05.23, 19:12

Z adnkiem pomyślę bo to ciekawy pomysł a chrome moim zdaniem jest nie zdatne do użytku. Jak się uda postawić ten emulator dam znać :D



#6 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2014.05.23, 19:25

A Wine? ;)



#7 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.05.23, 19:34

Wine i aqq mam rozumieć? O ile Dead już próbował uruchomić aqq pod linuxem to nawet virtual box kiepsko to obsługiwał więc to rozwiązanie od razu odrzucam. Oczywiście można by dodać jakieś .dll IE do bazy wine i próbować ale moim zdaniem potrzeba na to za dużo czasu i są zdecydowanie zbyt małe szanse na powodzenie. Jedynie w emulatorze androida pozostaje nadzieja chociaż wątpię żeby i to poszło bo android i linux mają mniej wspólnego niż mogłoby się wydawać.



#8 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2014.05.23, 19:42

Wine i konkurencja, AQQ pod Wine nie zadziała. Za to pod virtualbox powinno dobrze działać.



#9 starauserka

starauserka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • MiejscowośćDębica

Napisano 2014.12.02, 21:27

Kadu na Linuxa obsługuje czat FB. 



#10 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2014.12.03, 21:01

miały być wiadomości offline w fb, tego kadu nie ma :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych