Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #004000

  • Odrzucono

  • 2.2.3.10

  • -

  • 0 - brak

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Brak zabezpieczenia przed wysyłaniem tych samych statusów do serwisów społecznościowych

Napisane przez Beherit w 2010.09.02, 11:33

Tak jak w temacie - AQQ nie posiada żadnego zabezpieczenia przed wysyłaniem tych samych statusów do serwisów społecznościowych. Tym sposobem można wysłać parę razy pod rząd kilka statusów o tej samej treści na Blipa. Podejrzewam, że tak samo jest w innych serwisach. Rozwiązanie: dodać zmienną zapamiętującą ostatni wysłany status lub zwyczajnie pobierać ostatnio ustawiony w serwisie i porównywać.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Aktualizacja wersji do: 2.2.2.23

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Nie widzę takiej potrzeby. Wszystkie serwisy oprócz blipa same tego pilnują. Natomiast takie rozwiązanie jakie sugerujesz nie jest do przyjęcia tj. po ustawieniu opisu, użytkownik może wejść na stronę Blipa i wysłać jakiś inny opis. A potem chcieć znów ustawić opis z poziomu AQQ. Wówczas się to nie uda. Rozwiązaniem było by wcześniejsze pobieranie aktualnego statusu. Być może zostanie to wprowadzone, ale opisywany problem błędem nie jest.

Ale Blip to pilnuje! We wtyczce Blip przy wysyłaniu tego samego statusu dostawałem informację zwrotną od serwera, że się nie udało ustawić statusu! :/ Zabezpieczenie dałem po to by nie łączyć się niepotrzebnie z serwerem... Musisz źle korzystać z API - wiem co mówię bo bo przestudiowałem je od A do Z.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

W sumie w najnowszej becie tj. 2.2.2.25 jest już dobrze z tym, że pokazuje się info żeby niby Blip odrzucił nasze hasło etc :P Czyli źle jest interpretowany pakiet zwrotny :)

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.2.27

Zabezpieczenie jest ale nie ma info, że taki status już wysłaliśmy. Wcześniej przynajmniej było info o odrzuceniu danych a teraz, że wszystko przeszło pomyślnie :P Do poprawy ;)

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.10
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Jest dobrze. Serwer nie zwraca konkretnej informacji na temat błędu. Testowałem też kilka alternatywnych aplikacji (do Twittera ale co tam), i każda z nich nie informowała o blokadzie. Dla użytkownika jest to totalnie bez znaczenia skoro opis jest ten sam.





Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych