Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Dostep do ustawien "Niewidocznosci" dla GG na liscie kontaktow


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Dostep do ustawien "Niewidocznosci" dla GG na liscie kontaktow (jako opcja pod prawym przyciskiem myszy) (22 użytkowników oddało głos)

Co sadzisz o takiej propozycji?

  1. Głosowano Dobry pomysl (17 głosów [77.27%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 77.27%

  2. Jest mi to obojetne (1 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  3. Głosowano Kiepski pomysl (4 głosów [18.18%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.18%

Głosuj

#1 panopticon

panopticon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 2009.09.18, 01:13

Kilka wersji beta temu pojawila sie wielce oczekiwana mozliwosc "ukrywania" przed uzytkownikami GG B-) Wtedy tez pojawily sie glosy, ze jej umiejscowienie (dla przypomnienia - menu "Program" > "Ustawienia Gadu-Gadu" > "Niewidocznosc") jest troche bez sensu i ze czasami przydal by sie jakis szybszy dostep. Zaproponowano przeniesienie jej do menu ktore pojawia sie pod prawym przyciskiem myszy na liscie kontaktow - zaznaczony tam kontakt automatycznie dodawal by sie do listy ktorej lokalizacje podalem wczesniej. Jedynym kontrargumentem bylo "ze to bedzie zasmiecanie tego menu kolejna opcja". I wtedy pojawila sie funkcjonalnosc "Daj mi znac", umiejscowiona gdzie? No wlasnie - w menu na liscie kontaktow :blink: I juz nikomu nie przeszkadzalo, ze cos nowego jest dorzucone do tego menu :P Dlatego tez wrzucam ta ankiete z propozycja dodania mozliwosci ukryca sie przed uzytkownikiem GG z poziomu menu na liscie kontatow - czyli klikamy prawym przyciskiem na kontakcie GG i gdzies tam w otchlaniach menu ktore sie pojawi, widniala by sobie opcja "Ukrywaj status".

Co wy na to? Jakies sugestie? Moze inna nazwa?
  • Paweł lubi to

#2 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2009.09.18, 08:59

Przychylam się do tej propozycji, z zastrzeżeniem, że w ustawieniach GG ---> Niewidoczność powinna być możliwość odznaczenia pokazywania tego w menu podręcznym pod PPM.

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#3 Gość_bakuj_*

Gość_bakuj_*
  • Gość

Napisano 2009.09.18, 10:15

Tylko, że z listy niewidoczności korzysta się raz na jakiś czas, a "Daj znać" jest zwykle przydatne częściej i od razu. Moim zdaniem jeżeli gdziekolwiek przesunąć tą niewidoczność, to do menu "Kontakty" zaraz nad "Lista zablokowanych". Wtedy mógłbym poprzeć.

BTW: Menu pod prawym kliknięciem i tak jest przeładowane - awatar można ustawić w wizytówce, grupy też. Gdyby się ich pozbyć to wtedy można by wstawić opcję "ukryj status przed", która to opcja dodawałaby kontakt do listy niewidoczności jednocześnie z podglądem tego na bieżąco.

Użytkownik bakuj edytował ten post 2009.09.18, 10:16


#4 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.09.18, 12:24

Zdecydowanie popieram tą propozycję i osobiście uważam, że dokładnie to samo powinno zostać dodane również dla kontaktów jabberowych. Wiem, że z tego nie korzysta się szczególnie często, ale uważam, że użyteczne funkcje powinny być pod ręką. A co do ilości pozycji w menu pod PrawymPrzyciskiemMyszy, to z czasem i tak zna się na pamięć rozmieszczenie poszczególnych elementów, więc nie sądzę żeby to było szczególnie uciążliwe na dłuższą metę (chociaż dla początkujących faktycznie menu zawierające 20 pozycji (obecnie dla GG jest ich 12, a dla jabbera 16, a w przypadku grup - ledwie 4) może stanowić lekkie utrudnienie, ale raczej skłaniałbym się ku bardziej logicznemu rozmieszczeniu poszczególnych opcji, niż skracaniu menu i zmuszaniu użytkowników do klikania "Program"->"Zaawansowane"->"Listy prywatności"->konto (a w przypadku GG to już w ogóle początkowo nie miałem pojęcia gdzie można tego szukać) i tam szukania właściwego kontaktu; zdecydowanie przyjemniejsza ta funkcja byłaby w użyciu gdyby pod PPM można było przejść do listy z od razu zaznaczonym właściwym kontaktem albo grupą).

279.gif


#5 pakeroso

pakeroso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2009.09.18, 13:09

hmm powiedzmy, że jestem na tak, ale zamiast pozycji w menu prawokliku wolałbym zobaczyć taką opcję w wizytówce danego kontaktu (np. na zakładce "Inne").
  • AdamiXuS lubi to
Dołączona grafika

#6 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.09.18, 13:31

No ja jestem na "nie", argument już padł zaśmiecanie menu. Przeciętny użytkownik będzie rzadko korzystał z tej opcji (na pewno sporo rzadziej niż z "daj mi znać") a co do sfrustrowanych nastolatek zmieniających zdanie co 5 minut, które muszą się bawić takimi rzeczami (to stwierdzenie nie ma na celu urażenia nikogo, ale jest to stwierdzeniem faktu bo najczęściej takie osoby dużo grzebią w tego typu opcjach) to cóż będą musiały się naklikać troszkę. Oczywiście opcję można przenieść np. do menu "kontakty" wtedy była by nieco wolniejsza od tej propozycji, ale jednak zdecydowanie byłby do niej szybszy dostęp, i taka propozycję bym poparł, prawokilk ? Stanowczo nie.

#7 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.12.19, 03:30

Propozycja przeniesiona na Tracker:
http://forum.aqq.eu/...&showissue=2788




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych