Skocz do zawartości


[tracker] Możliwość podpinania wtyczek sieciowych pod konkretne konto


  • ZamkniÄ™ty Temat jest zamkniÄ™ty
9 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wtyczki sieciowe, a konta (24 użytkowników oddało głos)

Czy chciał(a)byś mieć możliwość podpinania wtyczek pod konkretne konto.

  1. Tak (15 głosów [62.50%])

    Procent z głosów: 62.50%

  2. Nie (4 głosów [16.67%])

    Procent z głosów: 16.67%

  3. Mi to tito (obojętne) (5 głosów [20.83%])

    Procent z głosów: 20.83%

GÅ‚osuj

#1 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.19, 19:10

Kolejna z propozycji, która powinna usprawnic korzystanie z wielu kont (jabberowych)

Być może nie tylko ja, ale również inne osoby mają kilka kont od siebie niezależnych niekoniecznie serwerowo, ale również pod względdem wykorzystania, np. jedno konto prywatne, drugie służbowe.

W tej chwili wszystkie wtyczki sieciowe podpinane sa pod konto główne, ale jest to kompletnie złym rozwiązaniem gdy mamy również dwa nr GG (prywatny i służbowy), bo wtedy obie wtyczki (przypominam, że można wtyczki sieciowe dublować, triplować?, quadrować? itd.) oraz kontakty z nich są podpięte pod konto główne czyli albo obie są pod kontem służbowym albo obie pod prywatnym.

Rozwiązaniem (dość słabym) może być:
a. używanie tansportów (ograniczenie funkcjonalnoÅ›ci protokoÅ‚u)
b. utworzenie dwóch profili w AQQ (średnio przyjemne, niepotrzebne zużywanie zasobów, jeszcze gorzej, gdy nie jest się jedynym użytkownikiem komputera i trzeba uruchomić naraz np. 4 profile, po za tym chyba nie po to jest możliwość tworzenia kilku kont)

Propozycja to utworzenie możliwości podpinania konkretnej wtyczki pod konkretne konto (podpinania wtyczek pod konto inne niż główne).

Propozycja ustawień (umiejscowienie, rozwiązanie ustawień):
"jakiÅ›@inny.jid" oznacza drugie/trzecie/... konto jabberowe.
Podlega dyskusji, mile widziane inne rozwiÄ…zania.
Wyłączenie wtyczki powinno powodować zamrożenie listy wyboru (nie pokazane na wizualizacji).

Dołączona grafika

EDIT: Cały czas mowa o wtyczkach sieciowych. Przy pozostałych nie jest to konieczne/potrzebne/praktyczne.

#2 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.19, 22:49

@ooi Popieram pierwszy postulat. Ja mam 2 konta, dokładnie tak jak piszesz, służbowe i prywatne.
Propozycja utworzenia możliwości podpinania konkretnej wtyczki pod konkretne konto jest czymś co pozwoli lepiej zorganizować AQQ jako multikomunikator, ba nawet jako narzędzie do porozumiewania się.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#3 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 01:51

Byłoby to świetne posunięcie, jednak obawiam się, że trudne do wykonania, niestety.
Wiem, że to moja propozycja, ale zdaję sobię sprawę, że łatwo nie będzie.

EDIT: Dodano wizualizacjÄ™. Inne rozwiÄ…zania mile widziane.

#4 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.20, 09:30

Gdybym miał po dwa różne konta jabber/AQQ/GG* z rozróżnieniem np na prywatne/służbowe to na pewno by to ułątwiło zarządzanie kontaktami. Grupy niby sa i można rozdzielić kontakty, ale nie zrobimy tego z jabebrowymi przez co będzie mały bałagan. Mi to nie potrzebne na dzień dzisiejszy, ale wszystko co polesza przejżystość i zarządzanie kontaktami warto wprowadzić.

*do wyboru


PS. ooi, zaktualizuj klony wtyczek GG :P

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#5 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.20, 09:45

Osobiście nie mam dwóch kont, ani więcej jabberowych, ani kilku wtyczek GG sklonowanych, więc mi ta opcja obojętna ;) Aczkolwiek osobom właśnie które mają kilka kont, lub konto domowe i służbowo na pewno się przyda.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#6 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.20, 10:40

PS. ooi, zaktualizuj klony wtyczek GG :P

Nie używam

muszi: W takim razie ktoÅ› kto od kogo masz tego screena ;)

EDIT: Mój screen, te wtyczki są wyłączone jak widać (używam transportów), aktualizacja jest więc zbędna, a wtyczki nie są usunięte, z jakiegoś powodu :P

#7 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.20, 10:45

GG mam jedne, Jabbera też jedno konto więc dla mnie jest to obojętne. Ale na pewno przyda się to innym osobom, które posiadają więcej niż jedno konto.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#8 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2008.09.20, 14:34

Akurat Ja mam 3 konta jabberowe i to na pewno by Mi się przydało, dobra propozycja, która wiele ułatwi.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#9 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.21, 17:40

Oczywiście zagłosowałem na tak. Posiadam kilka kont jabberowych, z czego 3 używam na bieżąco. I tu właśnie przydałoby mi się takie podzielenie wtyczek.

Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2008.09.21, 17:48

Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#10 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.02.07, 01:40

Propozycja na trackerze. LINK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych