Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Możliwość podania adresu e-mail przy rejestracji konta w sieci Jabber


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Możliwość podania adresu e-mail przy rejestracji konta w sieci Jabber (32 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz podaną przezemnie propozycję?

  1. Tak, popieram. (31 głosów [96.88%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 96.88%

  2. Nie, jest ona zbędna. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie mam zdania lub jest mi ona obojętna. (1 głosów [3.12%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.12%

Głosuj

#1 MysteR

MysteR

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 2009.12.13, 21:23

Od czasu do czasu na forum pojawiają się użytkownicy, którzy nie mogą się dostać do swojego konta w sieci Jabber z różnych powodów. No cóż, zdarza się. Jedynym możliwym do wykonania krokiem jest próba odzyskania hasła dzięki opcji "Przypomnij mi moje hasło". Wyskakuje wtedy okienko z prośbą o podanie adresu e-mail, który powinien widnieć w wizytówce. Wówczas przeciętny użytkownik przypomina sobie, że nigdy nie podawał w wizytówce adresu mailowego. W tym momencie można by zakończyć historię tragicznego momentu w życiu każdego internauty jakim jest utracenie konta wraz z jego dorobkiem.

Wychodząc na przeciw złagodzenia kresu takim historiom składam propozycję, która według mojego założenia ma na celu dodanie do trzeciego kroku kreatora tworzenia kont w sieci Jabber pola, w którym możemy podać adres e-mail służący do odzyskiwania hasła. Z resztą w 3. kroku jest zbyt wiele wolnej przestrzeni, którą można zagospodarować. Moją wizję możecie zobaczyć na obrazu poniżej.

Dołączona grafika

Czekam na sugestie dotyczące projektu wizualnego. Zwłaszcza testu w ramce, który wymyśliłem na szybko i chcąc nie chcąc wymaga on poprawy.

Windows 7 Home Premium x64 SP1 PL | IE 9 | AQQ 2.2.5.10 | Kompozycja: Windows Black Style | Wtyczki: Standardowe + AQQ Radio, AQQ Last Seen, Inwigilator, Past and Send, Pogoda


#2 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.12.13, 22:31

Jak najbardziej tak. Sam ostatnio się przymierzałem do takiej propozycji ;) Przydałaby się także jakaś informacja w Mojej wizytówce, że adres e-mail jest wymagany do odzyskania hasła. Po wielu miesiacach/latach ktoś chcą go usunąć może nie pamiętać do czego jest on potrzebny.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#3 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.12.14, 00:05

Nawet dałbym to pole jako obowiązkowe i później wymuszenie, aby w wizytówce był co najmniej jeden adres mailowy ...

279.gif


#4 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.12.14, 09:53

Oczywiście tak. Jest to sprawa na tyle ważna, że podobnie jak Lord ByRad byłbym za obowiązkowym wpisywaniem adresu e-mail w wizytówce, jeśli użytkownik dodaje konto Jabbera na serwerze aqq.eu. Tylko, że wtedy musiałaby się pojawić dodatkowa opcja, czy chcemy, żeby ten e-mail był widoczny dla wszystkich, czy tylko dla osób, którym udzieliliśmy autoryzacji czy może dla nikogo.
  • jojo87 lubi to

Tu byłem.


#5 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.12.14, 18:31

Tylko, że wtedy musiałaby się pojawić dodatkowa opcja, czy chcemy, żeby ten e-mail był widoczny dla wszystkich, czy tylko dla osób, którym udzieliliśmy autoryzacji czy może dla nikogo.

Akurat to chyba najlepiej by było dać jako zablokowaną listę wyboru, z domyślną opcją "Widoczny dla wszystkich" ...

279.gif


#6 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.12.14, 18:47

Mógłby też domyślnie być ukryty, a dla chętnych w wizytówce opcja do jego upublicznienia.

Tu byłem.


#7 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2009.12.14, 20:46

Jestem za, ale mam wątpliwości czy powinno być to obowiązkowe. Jeśli już, to domyślnie e-mail powinien być ukrywany i musi być później możliwość jego zmiany.

#8 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.12.14, 20:53

Ja nie mówię, żeby nie można było zmieniać e-maila, tylko, żeby wymusić cały czas posiadanie co najmniej jednego (nawet gdyby był on ukryty ... ), to znaczy przed usunięciem ostatniego maila trzeba dodać jakiś nowy (a jak ktoś wstawi fikcyjny adres typu 123@gmail.com, to już jego sprawa - pomoc techniczna będzie mogła po prostu powiedzieć, żeby sobie przeczytać maila z hasłem wysłanym na pocztę ...).

279.gif


#9 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2009.12.15, 13:38

Najlepiej to byłoby jeśli mail musiałby być podawany podczas rejestracji i zapisywany nyłby w taki sam sposób jak JID czy hasło do niego. Natomiast przypominanie hasła nie byłoby związane z polem "mail" w wizytówce. Oczywiście podczas edytowania konta mogłaby być opcja zmiany adresu e-mail.

#10 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2009.12.15, 15:27

W Psi jest tak, że po rejestracji otwiera się wizytówka i prosi o podanie pseudonimu itp.

W AQQ też można by tak to rozwiązać dodając dodatkowo ramkę z ostrzeżeniem która znikałaby po podaniu adresu email.

Dołączona grafika

#11 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.07.13, 12:16

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.07.13, 12:26

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych