Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Lepsza synchronizacja kontaktów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceń pomysły (17 użytkowników oddało głos)

Dodanie możliwości wyłączenia synchronizacji kontaktów jabberowych

  1. Tak (6 głosów [35.29%])

    Procent z głosów: 35.29%

  2. Głosowano Nie (4 głosów [23.53%])

    Procent z głosów: 23.53%

  3. Nie mam zdania (7 głosów [41.18%])

    Procent z głosów: 41.18%

Automatyczna synchronizacja kontaktów GG

  1. Głosowano Tak, ale z możliwością wyłączenia (13 głosów [76.47%])

    Procent z głosów: 76.47%

  2. Tak jak kontakty jabberowe - całkowicie automatycznie (1 głosów [5.88%])

    Procent z głosów: 5.88%

  3. Nie! (1 głosów [5.88%])

    Procent z głosów: 5.88%

  4. Nie mam zdania (2 głosów [11.76%])

    Procent z głosów: 11.76%

Głosuj

#1 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.24, 17:53

Jak wszyscy wiemy, AQQ nie traktuje tak samo kontaktów jabberowych od kontaktów GG, co może niektóre osoby zaskoczyć. Szerzej na ten temat napisałem aż dwukrotnie, raz jako pytanie, potem za VPNowską poradą w bugliście, ale gdy jeszcze raz przeczytał temat, uznał, że to jednak nie bug, tylko propozycja. Piszę więc trzeci raz :P

Problem niepełnej synchronizacji opisałem w TYM ZGŁOSZENIU oraz TYM TEMACIE. Tutaj przedstawię go tylko pokrótce: otóż obecnie AQQ automatycznie synchronizuje kontakty jabberowe oraz grupy czyli w praktyce zmienisz nazwę grupy na jednym komputerze i zalogujesz się w aqq na innym i Twoja lista na drugim zostanie poprawiona zgodnie z pierwszą. Niestety jeśli masz kontakty GG, to one nie zmienią grupy ani w ogóle nic nie zmienią. Wkleję jeszcze obrazek poglądowy:
Dołączona grafika

Propozycja zatem składa się tak naprawdę z dwóch nieco odmiennych propozycji, ale na tyle powiązanych, że piszę o tym w jednym temacie. Pierwszą z nich to możliwość wyłączenia automatycznej synchronizacji. Po co? Jeżeli OC uzna, że druga opcja odpada, czasem lepiej wyłączyć synchronizację, niż męczyć się z jej skutkami. Druga to stworzenie takiej samej jak dla jabbera, synchronizacji gg. Przy czym tutaj od razu rozbiłem "tak" na opcję jaka jest obecnie dla jabbera, czyli nawet nie wiadomo, że działa, ale działa, lub dodatkowo z możliwością jej wyłączenia.
Pozdrawiam :)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#2 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.01, 22:06

Mam dobrą i złą wiadomość. Dobra - najnowsze wersje protokołu GG obsługują synchronizacje. Zła - nikt jeszcze tego nie rozpracował. I jak mówię, że nikt to nikt :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#3 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.12.01, 22:14

Sława i chwała czeka - wystarczy rozpracować.

Tu byłem.


#4 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.01, 22:16

Ciężko będzie, bo klient oryginalny działa po SSL. Natomiast webowy realizuje synchronizacje w odrębny sposób niż przez protokół TCP.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#5 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2010.12.02, 17:01

w odrębny sposób niż przez protokół TCP.

A przez co, jak nie TCP? Wszystko idzie przez HTTP+WebSockets, jest to banalne, gdyby były jednak jakieś problemy i bede miał wolny czas to moge pomóc.

#6 endriu

endriu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2010.12.02, 17:09

mówimy o czymś takim?

Dołączona grafika

btw.
synchronziacja w wtw jest zaimplementowana w półałtomacie, tylko jak połączenie innego klienta jest aktywne, w innym wypadku jest do zrobienia "ręcznie" ;P

Użytkownik endriu edytował ten post 2010.12.02, 17:52

  • mav lubi to

#7 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2010.12.02, 17:27

Starsze wersje GG 10 nie mają SSL, a też mają synchronizację. Mało tego - mają ją od roku...
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#8 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.02, 17:41

Synchronizacja jest raczej nowa - weszła razem z multilogowaniem.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#9 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2010.12.03, 16:13

Niektóre sniffery chyba radzą sobie z SSL (oczywiście jak sniffujemy własne pakiety), także może to się dać zrobić.

#10 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.12.03, 17:49

Wszystko się da, jeśli tylko jest wystarczająco chęci. Autor AQQ woli, żeby ktoś za niego to zrobił i dobrze opisał, a najprostsze (implementacja gotowca do AQQ) sam zrobi.

Tu byłem.


#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.03, 17:55

VPN, nie wiem na jakich obserwacjach wysnuwasz te kosmiczne wnioski. Tylko pierwsza implementacja protokołu GG sprzed wielu lat bazowała na opisie z EKG. Wszystko od tego czasu robię w zasadzie sam. Nie raz ktoś pomoże i tyle. Obecnie jest sytuacja utrudniona przez SSL. Sprawdzę możliwość sniffingu tych pakietów kiedy znajdę na to czas.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.12.03, 18:06

Mylę się? Ile razy słyszałem, że czegoś się nie da zrobić, a potem było cudowne odnalezienie sposobu, zazwyczaj na już gotowym przykładzie. Jakoś kaworu sobie poradził, no ale nie wolno tu o nim wspominać, chyba nawet wiadomo dlaczego (i nie mam tu na myśli bana). Tak więc powyższa wypowiedź jest nie na miejscu, każdy kto zagląda na forum wie co w trawie piszczy.
  • Beherit, UsagiAddict i muuz lubią to

Tu byłem.


#13 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2010.12.03, 21:08

Niektóre sniffery chyba radzą sobie z SSL (oczywiście jak sniffujemy własne pakiety), także może to się dać zrobić.

Nie moga radzić sobię z SSL, można najwyżej użyc jakieś proxy działającego jako Man in the middle, ale po co, jak jest wiele łatwiejszych sposobów, m.in. ten który opisałem w poprzednim poście.

#14 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2010.12.03, 21:33

Miałem dosyć dawno program, który wyświetlał w czystej postaci dane przesyłane po SSL i nie miałem w przeglądarce ostrzeżenia o certyfikacie. Chyba, że przy instalacji dodawał on swój certyfikat do przeglądarek, nie sprawdzałem. W każdym razie trzeba tę synchronizację sprawdzić.

#15 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.12.30, 23:53

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.12.30, 23:56

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych