Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Animacja na SplashScreenie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [tracker] Animacja na SplashScreenie (27 użytkowników oddało głos)

Popierasz propozycję?

  1. Głosowano Tak (25 głosów [92.59%])

    Procent z głosów: 92.59%

  2. Nie (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie mam zdania (2 głosów [7.41%])

    Procent z głosów: 7.41%

Głosuj

#1 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.02.16, 11:21

Propozycja czysto kosmetyczna. Proponuję wprowadzenie możliwości dodania do SplashScreena animowanego pliku GIF (oczywiście jako dodatkowa opcja dla Dekoratorów - nie musi być w Standardzie). W Splashu mogłoby to wyglądać np. tak:

Wczytywanie AQQ: Dołączona grafika

W pliku INI SpalashScreena podawalibyśmy tylko nazwę pliku i jego położenie:
[gif]
file=Animation.gif
position=52,138
Co o tym sądzicie?
  • Nightmare i jarko lubią to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#2 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.02.16, 11:23

Jest to czysto kosmetyczna zmiana, która nie musi być standardem więc jak najbardziej jestem na tak :)

#3 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2011.02.16, 12:29

Zdecydowanie popieram propozycję. Btw sam jakiś czas temu chciałem taką zgłosić :)

#4 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2011.02.16, 17:03

A ja zdecydowanie bardziej wolałbym progressbar (pasek postępu) ładowania poszczególnych elementów z licznikiem w formie formatowanego tekstu np. "załadowano: 5/14". Bo co mi po tym, że splash (lub jego kawałek) będzie się animował. Dzięki paskowi postępu wiedziałbym ile już się załadowało i ile jeszcze prawdopodobnie będzie trzeba czekać, a i jego animacja może wyglądać ciekawiej niż zapuszczony w pętli animowany gif. Taki pasek mógłby być w stylu systemowym ale znacznie lepiej gdyby był w stylu skórkowanym (na zasadzie dwóch plików graficznych: pasek pusty i nakładany na niego pasek zapełniający od 0 do 100%) B-)

#5 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2011.02.16, 17:04

Fajny pomysł, pytanie tylko jak z użyciem tego? To miałoby być zamiast splash screena, czy przed jego załadowaniem?

#6 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.02.16, 17:17

@eSKej: pewnie, że fajniej by było mieć w Splashu pasek z faktycznym stanem załadowania AQQ (jak w AQQ 1.x), ale takie coś podnosi rangę propozycji z drobnej na dość skomplikowaną. AQQ musiało by sprawdzić ile elementów jest do wczytania (wtyczki) i na tej podstawie obliczać resztę (czyli liczbę kroków 5/14, czy % postępu do przesunięcia paska). Można to zgłosić jako osobną propozycję, ale znając OC, to prędzej zostanie wprowadzona dodatkowa grafika na Splashu niż nowe algorytmy ;)

@inzaghi89: chodzi o dodanie animowanego gifa NA grafikę SplashScreena. Czyli była by wyświetlana razem z nim.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#7 vBz

vBz

    Expert

  • Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2011.02.16, 17:29

A ja zamiast progressbara wolałbym małą konsolę w której byłyby informacje o załadowaniu kompozycji i ewentualnych błędach.

Np.:
[Kompozycja]
Archive...Done...
Contacts...Done...
Graphics...Done...
Message...50%
...


#8 Averam

Averam

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 2011.02.18, 12:23

A ja zamiast progressbara wolałbym małą konsolę w której byłyby informacje o załadowaniu kompozycji i ewentualnych błędach.

Konsola powinna być jako opcja dla użytkowników którym komunikator wywala się przy uruchamianiu - jako część diagnostyki.
Dołączona grafika

#9 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.03.27, 18:37

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.03.27, 18:39

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych