Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki najlepszy serwis hostingujący zdjęcia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mino

mino

Bywalec

• Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 2012.03.06, 00:48

Witam,
ImageShack po 1 kwietnia ograniczy limit przechowywanych zdjęć do 500, chyba że wykupimy sobie konto premium :) Dlatego postanowiłem przenieść się gdzieś indziej. Ale gdzie?
Ten tinypic.com chodzi mi po głowie, bo można sobie zdjęcia ładnie posegregować w albumy i jest przejrzyście. Lecz nic nie wiadomo na temat jak długo przechowują zdjęcia oraz czy ogranicza mnie jakiś limit.
Co polecacie? Z jakich serwisów Wy korzystacie?

Czekam na odpowiedzi :)
Pozdrawiam

:aqq:

System: Windows 7 Ultimate SP1 64-bit | Przeglądarki: Mozilla Firefox, Internet Explorer 11
AQQ: 3.0.2.80 x86 | Kompozycja: Gadu-Gadu 7.0.3.0 | Wtyczki: Contact, GG Network, AQQ SMS

#2 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.03.06, 02:06

A coś nie tak jest np. z picasą? Poza tym jakoś nie rozumiem idei trzymania fotek na jakimś serwerze, oczywiście poza dzieleniem się fotami z innymi. No ale tak czy inaczej jest na to wiele innych, lepszych miejsc, obudowanych usługami i społecznościami niż przytoczony imageshack..

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#3 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2012.03.06, 08:00

minus.com lub imgur.com. Poza tym Dropbox lub SkyDrive.

#4 wkurzony

wkurzony

Początkujący

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2013.03.30, 17:57

Foto.conf.com

picasa

imgur

pełno jest

#5 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.03.31, 00:23

Imgur jest dosyć dobry. Ale jeśli chodzi o posiadanie konta to ma jeden minus, bez płacenia ma jakieś tam ograniczenie co do ilości wyświetlanych grafik tylko/aż do 500. Tylko sęk w tym, że nie wiem o co chodzi z tym "wyświetlaniem".

#6 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.03.31, 00:49

500? Imgur (z darmowym kontem) ma takie ograniczenia:

• 225 najnowszych obrazków widocznych w panelu konta (ale te co wrzuciłeś wcześniej nie przepadają)
  • 1MB max (jak plik ma więcej niż 1MB to jest kompresowany aż ma mniej niż 1MB)
  • GIFy do 2MB
  • obrazki są kasowane po 6 miesiącach bez wyświetleń
  • masz tylko małą i dużą miniaturkę (na pro dochodzą średnia, ogromna i dwa kwadraty)
  • reklamy na stronie

API ma dodatkowy limit - ok. 1250 uploadów dziennie albo ok. 12500 żądań dziennie - ale raz, że korzystając normalnie ze strony nie korzystamy z API dla aplikacji, a dwa, że możemy zgłosić się do nich jeśli nasza aplikacja jest kompletnie darmowa, to wtedy zniosą / zmniejszą nam ten limit.

PS wykopaliście wątek sprzed roku...

Użytkownik karololszak edytował ten post 2013.03.31, 00:49

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2013.03.31, 09:13

Osobiście zawsze korzystam z tinypic. Jeszcze nigdy nie miałem problemów z tym serwisem. Zdjęcia są usuwane po 90 dniach od ich ostatniego "obejrzenia" przez kogokolwiek. Jeżeli jednak założysz u nich konto (za darmo rzecz jasna) i będziesz wrzucał zdjęcia uprzednio się logując to foty nigdy nie będą usunięte. Maksymalny rozmiar pliku to 100MB a rozmiar do 1600 pixeli (wysokość i szerokość). To chyba jedyny mankament bo zdjęcia HD zostaną skonwertowane automatycznie do niżej rozdzielczości.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#8 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2013.03.31, 13:52

Eh a co takiego dają w ogóle serwisy hostingowania zdjęć w porównaniu do Dropbox'a, SkyDrive'a czy Dysku Google? Tylko miniaturki? Bo jeśli tak to to żadna konkurencja, gdyż zrobienie miniaturki to 30 sekund nawet dla laika. Nie wiem jak ze SkyDrive'm ale Dropbox'a rozszerzyłem do 5GB (standardowo 2GB), Dysk Google w standardzie daje 5GB i żadnych ograniczeń co do wymiarów czy rozmiaru plików (poza pojemnością dysku ofkors ;), oraz pliki nigdy nie znikną. Dzięki odpowiedniemu folderowi na dysku upload zdjęć jest bajecznie prosty - wklejamy do folderu a reszta robi sie sama.

• Beherit lubi to

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2013.03.31, 14:38

Są dwie zasadnicze różnice.

1. Aby trzymać pliki w chmurze trzeba zazwyczaj najpierw instalować dodatkowe programy działające w tle na twoim komputerze. Nie każdy ma na to ochotę.

2. Często wrzucam na tinypic jakieś wycinki czy zrzuty ekranu które są mi potrzebne tu i teraz. Nie koniecznie chcę je trzymać w chmurze - bo zajmują miejsce i robi się przez nie niezły bajzel z czasem.

Tego typu serwisy jeszcze pożyją, nie martwię się o ich los ;)

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#10 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2013.03.31, 14:48

Również sie nie martwie o ich los bo one były, są i będą :) Co do punktu pierwszego to nie wiem jak z innymi ale z na Dropbox'a można wrzucić pliki przez strone więc dodatkowy soft wcale niezbędny nie jest aczkolwiek bardzo ułatwia prace. Co do punktu drugiego to masz racje, że jak obrazek jest potrzebny tylko na chwile to szybciej skorzystać z Imgur'a itp. zwłaszcza, że mamy do tego wtyczke ale takie sytuacje mi sie nie zdarzają - albo wysyłam komuś obrazek bezpośrednio lub też wrzucam na Dropbox'a i niech sobie tam jest :) Jedynie gdzie by to mi sie mogło czasem przydać to wysłanie obrazka do kogoś z FB bo AQQ (mam nadzieje, że jeszcze) wysyłki obrazków i plików do FB nie posiada...

#11 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.03.31, 18:00

Wadą tinypic'a jest to, że został przejęty przez photobucket'a i teraz da się rejestrować tylko na tym drugim :P Ja do niedawna korzystałem z tinypica, ale gdy poznałem imgura to od razu na niego przeszedłem. Przede wszystkim obsługa jest o wiele prostsza / szybsza: wystarczy otworzyć stronę imgura, przeciągnąć na nią obrazek (jeden lub kilka), albo wybrać że chcemy reupload z url zrobić i robi się błyskawicznie. Obrazki na imgurze ładują się też dużo szybciej (mają albo lepsze łącza albo po prostu mniejsze obciążenie) niż na np. bardzo popularnym imageshacku (i niż na tinypicu też).

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#12 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.04.01, 14:16

500? Imgur (z darmowym kontem) ma takie ograniczenia:

• 225 najnowszych obrazków widocznych w panelu konta (ale te co wrzuciłeś wcześniej nie przepadają)
  • 1MB max (jak plik ma więcej niż 1MB to jest kompresowany aż ma mniej niż 1MB)
  • GIFy do 2MB
  • obrazki są kasowane po 6 miesiącach bez wyświetleń
  • masz tylko małą i dużą miniaturkę (na pro dochodzą średnia, ogromna i dwa kwadraty)
  • reklamy na stronie

Teraz mam 212 grafik na Imgurze ale sporo usuwałem. Gdzieś na pewno miałem inforację o tym ograniczeniu. Pewnie znowu musiałbym mieć więcej grafik w profilu.

#13 StarterX4

StarterX4

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2013.10.17, 20:06

http://imgur.com i http://img.pl - ja polecam :)

#14 fantasmagoria

fantasmagoria

Początkujący

• Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 2014.01.08, 11:41

Ja od lat używam photobucket i jestem zadowolona, choć wprowadzają zbyt wiele nowości, przez które trudno znaleźć nawet w swoim albumie to, czego się szuka :P

#15 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.08, 16:30

Imageshack zawsze miał pewien mankament: zdjęcia okresowo "wyparowywały", by potem odnaleźć się ponownie lub nie... Dlatego używam go już tylko do przechowywania screenów itd., które jeśli nawet potem gdzieś się zapodzieją, to nic się nie stanie. Flickr jest super, ale niestety, w wersji darmowej ma ograniczenia... Picasa jest niezła do przechowywania zdjęć, ale jeśli ktoś chce tam trzymać zdjątka np. na strony www, to niestety, nie jest pod tym względem zbyt funkcjonalna, ale póki co jej używam. Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, w jakim celu chcemy zdjęcia hostować.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#16 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.01.08, 16:38

Picasa jest niezła do przechowywania zdjęć, ale jeśli ktoś chce tam trzymać zdjątka np. na strony www, to niestety, nie jest pod tym względem zbyt funkcjonalna, ale póki co jej używam.

Ja bym tak nie powiedział. Da się całkiem ładnie wyciągać albumy, miniaturki, duże pliki... i opakować naturalnie we własny wygląd związany z www :)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych