Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.4.1 Mystic Build: 11


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
125 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.03.14, 19:18

AQQ 2.4.1 Mystic Build: 11

Zapraszam do przetestowania kolejnej wersji testowej AQQ. W tej wersji wprowadzamy nowy wygląd ustawień AQQ! ! ! ! Testujcie :)

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:
- Całkowicie przebudowano ustawienia komunikatora AQQ!
- Ze względu na sporą liczbę artefaktów graficznych przy zmianach z kompozycji AC na stary tryb, po takiej zmianie wymagany będzie restart AQQ.
- Poprawiono informowanie o otrzymaniu pliku w oknie rozmowy.

Pobierz plik
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.03.14, 19:22

Trochę nie intuicyjnie wraca się do poprzedniego ekranu ustawień, myślałem, że klawisz backspace też będzie działać :(

#3 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.03.14, 19:27

Może będzie, ale nie wszystko od razu uda się zrobić wiadomo.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#4 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.03.14, 19:44

CO do widoku z listą wtyczek, to są dwa drobne problemy:
  • brak rozgraniczenia pomiędzy wtyczkami standardowymi i zewnętrznymi (przydałaby się możliwość określenia różnych ikon dla tych elementów i dodać tooltip z tekstem: "Standardowa wtyczka" albo "Zewnętrzna wtyczka", podobnie jak to jest dla kompozycji, aczkolwiek tam również przydałoby się dodać takie tooltipy),
  • przy długiej treści opisu wtyczki przydałoby się ograniczać długość tekstu i wyświetlać całość po najechaniu kursorem na daną pozycję (myślę, że takie rozwiązanie będzie lepsze, niż zwiększanie wysokości elementów na liście), wygląda to następująco:
    Dołączona grafika

279.gif


#5 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2012.03.14, 19:46

Nowa forma okna ustawień generalnie jest super. Trzeba się przyzwyczaić.
  • Oconnel lubi to

#6 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2012.03.14, 20:05

Kurcze byłem pozytywnie nastawiony do tego nowego wyglądu, ale na dłuższą metę przełączanie się po między opcjami z animacją wysuwania zawartości okna jest irytujące :( Przydałaby sie możliwość wyłączenia animacji - niech zawartość pokazuje się wtedy od razu po kliknięciu.

Poza tym w panelu sterowania w Windows7 (na którym było to wzorowane) u góry w pasku adresu można przełączać się między kategoriami co w pewnym stopniu pomaga przy nawigowaniu pomiędzy kategoriami. Czy tu również mogłoby się pojawić coś w tym stylu? (tak, żebym nie musiał za każdym razem cofać się do strony startowej, tylko od razu do wybranej kategorii).

Dołączona grafika

Myślę, że nowych użytkowników, którzy dopiero co zaznajamiają się z opcjami konfiguracyjnymi, te animacje przełączania zawartości okna + wymuszenie powrotu do strony startowej, mogą jednak trochę zniechęcać. Stąd też te moje dwie propozycje.

Użytkownik eSKej edytował ten post 2012.03.14, 20:10


#7 glabi99

glabi99

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 2012.03.14, 20:13

@eSKej właśnie to chciałem napisać :) ale dodam że ten domek który powoduje powrót do strony startowej mógł by wyglądać jak wstecz (strzałka) i znajdować się w górnej lewej części
Dwuklik w rozszerzeniach->(wtyczki) mógł by powodować włączenie lub wyłączenie wtyczki a nie otwieranie okna ustawień lub lekko zmienić to kółeczko na coś większego co po dwukliku włączało by wtyczkę :)

Użytkownik glabi99 edytował ten post 2012.03.14, 20:20

AQQ zawsze najnowsze (również beta) :) Wtyczki: AQQ Contact State, AQQ Streamer, Past and Send, Pogoda, SendState, TabKit, SpellChecker, SkypeCore Kompozycja: Silverlight Sense 4 System: Windows 8 x32 IE:10 Dołączona grafika

#8 mateuszx20

mateuszx20

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2012.03.14, 20:49

U mnie po wejściu do ustawień mam okienko puste w środku, jest tylko obramowanie. Dopiero jak wcisnę Alt lub Tab, to pokazują mi się opcje. Nie wiem czy zgłaszać to na buglistę.

#9 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.03.14, 20:52

Eskej - animacje na pewno będzie można wyłączyć. Co do ścieżki dostępu to nie ma ona u nas sensu. Ponieważ nigdy nie zagłębisz się dalej, niż jeden poziom w dół. Zatem zawsze ewentualna cofka będzie cię wrzucać do strony startowej.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#10 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.03.14, 21:00

A ja mam propozycję, żeby wtyczkę można było włączyć/wyłączyć podwójnym kliknięciem na niej, a nie tylko spod PPM.

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.03.14, 21:02

Podwójny klik otwiera ustawienia wtyczki - tak jak zawsze.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.03.14, 21:03

Faktycznie, mój błąd... A włączanie/wyłączanie przez kliknięcie na zieloną/czerwoną ikonkę?
  • Beherit lubi to

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#13 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.03.14, 21:10

A włączanie/wyłączanie przez kliknięcie na zieloną/czerwoną ikonkę?

Mogłoby tak być. A propo, proponowałem to samo w przypadku źródeł w CP. Może i tam to samo dodać?

A wracając do nowej bety. To samo co tutaj:

1. Skoro na w ustawieniach kompozycji jest przycisk do kontaktu z autorem, to może o coś takiego postarać się także w przypadku wtyczek?
2. Lista kompo i wtyczek (a w szczególności ta druga) mogłaby być bardziej ściśnięta? Chodzi o to, że osoba mający jakiś problem z AQQ może chcieć zrobić listę wtyczek i wersji. A tu co? Lista jest wysoka (nawet bardzo, w skrócie - na całą wysokość okna) i co, mieści się na niej tylko 6 pozycji bo od razu pojawia się pasek przewijania... Nie mówię tutaj aby ta lista miałaby pomieścić 50 pozycji ale ta szóstka to wg mnie jest przesadą.

A także:
3. Grafikę z tła informacji o wtyczkach można pomniejszyć i może przenieść w róg? Trochę to brzydko wygląda jak na nią nachodzą napisy.
4. Skoro klikamy na "Dodaj więcej wtyczek" to może od razu będzie się wyświetlała lista z wtyczkami (a nie strona główna z dodatkami)?
5. Może dodać taki przycisk lecz dla kompozycji?

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2012.03.14, 21:11


#14 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2012.03.14, 21:17

Mimo wszystko myślę, że przydał by się taki pasek - albo chociaż rozwijana lista menu kategorii i podkategorii a obok przyciski następna / poprzednia. Dzięki temu nie trzeba ciągle powracać do strony startowej, wiesz w jakiej kategorii się znajdujesz, bo na pasku wyświetla się tam jej nazwa, a gdy klikniesz na tą nazwę rozwinie się lista wszystkich kategorii - aktualna będzie zaznaczona, więc znowu wiesz gdzie jesteś, i widząc listę pozostałych wiesz gdzie jeszcze możesz się udać.

Myślę, że to by nie wadziło, a na pewno by ułatwiło nawigację.

Użytkownik eSKej edytował ten post 2012.03.14, 21:18

  • Loosa, glabi99 i Seven lubią to

#15 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.03.14, 21:21

Eskej problem w tym, że takie rozwiązanie wymaga górnego headera. Który zajmuję miejsce. Dla mnie zbyteczna rzecz. Powrót do startowej trwa 250 milisekund więc nie jest to chyba zbyt wielki problem...
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#16 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2012.03.14, 21:24

Jak dla mnie dużo lepiej jest że ustawienia wtyczki są dostępne po podwójnym kliknięciu a wyłączanie/włączanie jest pod PPM
np. moja wtyczka gg ma wiele kontaktów około 200 jak dawniej chciałem ją włączyć lub wyłączyć to całe AQQ mi się zacinało na określony czas i do końca nie wiedziałam czy wtyczka się wczytuje czy wyładowuje (nie byłem pewny czy klikając w checkbox zaznaczyłem go czy odznaczyłem)
teraz robię PPM-> Włącz albo Wyłącz i mam pewność co robię - super teraz jest tak własne chciałem:)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#17 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2012.03.14, 21:25

Oconnel - no to chociaż niech na belce tytułowej wyświetla się też nazwa kategorii w jakiej się aktualnie znajdujemy ;)

Użytkownik eSKej edytował ten post 2012.03.14, 21:26


#18 binprogrammer

binprogrammer

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.03.14, 21:27

Piękne ustawienia, przydało by się całe AQQ przerobić na takie coś, mam również na myśli ustawienia gadu gadu, dodatki do aqq, ustawienia kontaktu itp.

#19 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.03.14, 21:32

Tak myślałem, że będą mieszane odczucia. Pamiętajcie, że nadal będziemy szlifować ustawienia. Od tego mamy aktualne beta testy między innymi.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#20 binprogrammer

binprogrammer

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.03.14, 21:36

Ale i tak świetna robota :) Łatwiej się połapać, tylko nie widać tego tak bardzo bo się przyzwyczailiśmy do starego wyglądu ;P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych