Skocz do zawartości

Zdjęcie

VHS na DVD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2012.03.23, 16:35

Witam,

Moj kochanay tata kupil sobie nagrywarke VHS na DVD marki Schneider DVCR160 DViX DL (podobno ma wnetrznosci z LG). Chodzi i molestuje mnie, zebym mu rozgryzla jak przegrywac kasete na dvd. Posiwialam tyle czasu probowalam to rozgrysc i nic. Nie ma zadnej instrukcji. Nic nie moge znalesc na necie (nawet producenta :D) a ojciec chodzi za mna jak cien "I co, umiesz juz?". Ladowanie przestarzalym samolotem LOTu bez podwozia wydaje sie mniej stresujace.

Czy ktos ma moze jakas wiedze na temat tego urzadzenia? Przypuszczam, ze trzeba zgrac najpierw do pamieci nagrywarki a potem na dvd, ale nie potrafie do tego dojsc...

Zrezygnowana i osiwiala...
"The Hell is empty.
All the devils are here."

#2 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2012.03.24, 01:16

nie jestem pewien, ale ogólnie taki sprzęt działa na takiej zasadzie, że włączasz kasetę na odtwarzanie (tak, żeby cała przeleciała) i w tym samym czasie włączasz nagrywanie filmu na DVD. głowy za to nie dam, ale np. tak się zgrywało filmy z kamer analogowych na kompa :P

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#3 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2012.03.24, 12:34

No prawie. Po tym jak napisales usiadlam i kombinowalam. Probowalam juz wczesniej to co pisales, ale nie dzialalo. Okazalo sie, ze trzeba tak (to dla potomnosci) ;) :

1. na nagrywarce ustawic na program a nie DV
2. wlozyc VHS i DVD
3. ustawic na VCR
4. wcisnac DUB na nagrywarce
5. wyskoczy okienko na telewizorze z zapytaniem czy nagrywac w SP, LP i jakies tam (wybrac SP)
6. wybrac DUBBING na okienku i wcisnac ENTER na pilocie
7. nagyrwanie sie zacznie

Tak mozna nagrywac z VHS na DVD, z DVD na VHS, z telewizora na VHS lub DVD. Jezeli ktos chce nagrywac z DVD na VHS :blink: to sprawa wyglada tak samo ale zamiast ustawiac na VCR to caly proces zaczyna sie od ustawienia na DVD.

Mam nadzieje, ze komus sie to przyda bo gosc, ktory sprzedawal ojcu ten sprzet to powiedzial, ze za 200zl to on mu powie jak to nagrywac...
Moj tata ma 65 lat i szlag mnie trafia jak "cfaniaczki" jakies proboja sie na nim dorobic bo on sie nie zna na wszelkiej elektronice :mad:

Dzieki Czajo za motywacje ;)

Temat mozna zamknac
"The Hell is empty.
All the devils are here."

#4 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2012.03.24, 15:30

żaden problem :)

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo