Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciągnięta tapeta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.04.08, 13:26

Drodzy moi :) Mam taki problem: zmieniłam monitor na panoramoczny i wszystko się porozciągało. Zmieniłam rozdzielczość na odpowiednią do tej wielkości ekranu i wszyskie ikony nabrały ładnego kształtu, ale niestety tapeta wciąż jest rozciągnięta :/ Szukałam w internecie odpowiedzi co z tym zrobić, ale nic nie pomaga, mam windowsa xp, więc we właściwościach nie ma zbyt wielu opcji dopasowania tapety. Mam nadzieję, że da się coś z tym zrobić. Pmożecie?

Dodam, że na tapecie mam zdjęcie, które sama robiłam, jego oryginalna rozdzielczość to 4288x2848

#2 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2012.04.08, 13:41

Klikasz prawym na pulpit > Właściwości ekranu > Pulpit i jako Położenie wybierasz: Do środka

lub jakimś edytorem graficznym przeskalowujesz sobie rozdzielczość tapety do rozdzielczości ekranu. Ale aby zachowane były proporcje konieczne będzie dodanie dodatkowych pasów po bokach (lub od góry i dołu), tak by obrazek nie był zniekształcony, ewentualnie wyciąć kadr z obrazka, tak by formatem pasował do ekranu.

Użytkownik eSKej edytował ten post 2012.04.08, 13:46


#3 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2012.04.08, 13:43

Piszesz, że tapeta jest rozciągnięta - to chyba dobrze, że jest na całym ekranie tak? czy chodzi Ci o to, że jest zniekształcona? Zbytnio nei moge sobie wyobrazić o co Ci dokładnie chodzi :P

#4 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.04.08, 13:57

@WiTuŚ: Musi zrobić tak jak mówi eSKej bo jej sie tapeta rozciągnęła w poziomie przez co jest zniekształcona. Albo przytnie do odpowiednich proporcji (co jest chyba lepszym rozwiązaniem) albo doda paski po bokach (co wygląda brzydko) ;)

#5 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.04.08, 14:09

Eskej, mówiłam, ze mam windoiwsa xp, nie mam właściwości ekranu, te opcje, o których mówisz są tylko w windows vista i 7 :) W xp mogę tylko rozciągnąć, do środka i sąsiadująco (te dwie ostatnie funkcje wycinają mi kawałek obrazka i ustawiają go na całości pulpitu, co wygląda strasznie :/)

Wituś - tak, tapeta jest na cały ekran i jest zniekształcona - rozciągnięta wszeż. Gdyby to było zdjęcie, na którym są ludzie, to byliby oni krótcy i grubi ;) Po zmianie rozdzielczości ikony nie są rozciągnięte, koła mają kształt kół, a nie elips i strony internetowe też przezentują się bardzo ładnie. Tylko ta tapeta została zniekształcona...

Spróbuję może faktycznie przyciąć zdjęcie w programie do obróbki, może to coś pomoże...

Deadmaster, jestem tutaj, możesz spokojnie pisać również do mnie ;) Skoro przycięcie to lepszy pomysł, to zaraz to zrobię.

EDIT:
Przycięłam do wielkości HDTV, czyli wycięłam wielki pas nieba i wszystko jest ładnie. Szkoda tylko, że będę musiała tak robić z każdym zdjęciem, myślałam, że monitor je jakoś jednak cudownie dopasuje :) Dzięki za pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych