Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wersje testowe tylko dla zalogowanych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.04.28, 17:30

Tak było długi czas. Jestem ciekawy kto był taki sprytny, żeby znowu uwidocznić je dla wszystkich? Nie po to walczyłem swego czasu o ograniczenie dostępu do bet, żeby teraz ktoś lekką ręką wszystko niszczył. Proszę o powrót do starych ustawień.

Tu byłem.

#2 Hitokiri

Hitokiri

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2012.04.28, 18:00

Bądźmy szczerzy. AQQ to jedna wielka, ciągnąca się beta. Nowości wprowadzane w wersjach RC (mimo, że RC nie do tego służy), a także stabilki różniące się czasami od ostatniej wersji RC (która przecież powinna stać się stabilną), do tego silent updaty z czasem krytycznymi poprawkami...Czym to się różni od normalnych bet? Numerkami. Siedzę na betach od początku mojego kontaktu z AQQ 2 i jakoś nie zauważyłem drsatycznych różnic między stabilnością bet i stabilek. Co więcej, jeśli już się zdarzały poważne błędy (np. emoty M&M's w sieci gg) to i tak to w większości przypadków występowało też w wersjach stabilnych...Więc, powtarzając się jednocześnie pytam, skoro AQQ to jedna wielka ciągnąca się beta gdzie z powodu podejścia autora ignorowane są standarty wdrażania kolejnych wersji, to po co ograniczać użytkownikom dostęp do najnowszego wydania aplikacji? Bo niczego "zaawansowanego" w jej "testowaniu" nie ma.
  • Lynn i gumiok lubią to

#3 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.04.28, 18:02

Sam prosiłem kiedyś Wareczka, żeby wyłączył ten dział dla niezarejestrowanych. Było dobrze do wczoraj. Zapewne Oconnel je włączył, wnioskując po wpisie na FB:

Prosiliście, aby osoby niezarejestrowane miały dostęp do listy zmian - przychylamy się zatem do Waszej prośby!

A nie można było dać linka do strony aqq.eu? Tylko wtedy musiała by być regularnie aktualizowana. Eh.
  • Lynn i mino lubią to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#4 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.04.28, 21:58

Oconnel pewnie nie miał przedmiotu "Inżynieria programowania" na studiach, albo prowadzący nie był wymagający. Inaczej by wiedział jak rozwijać duże projekty. Wersje stabilne powinny być równolegle łatane w stosunku do wersji testowych. Teraz efekt jest taki, że Oconnel chce szybko wydać nową wersję stabilną. Zostaje nią wersja beta z wieloma zostawionymi błędami, które mu się wydają nieistotne.
  • Lynn lubi to

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.04.29, 07:49

Straszne! Ojej! I co teraz? :blink: Chciałbym zauważyć, że na stronie AQQ.eu bety też są dostępne i nie ma znaczenia, że nie będą dostępne na forum. Sorry ale impakt problemów bo dokonaniu odsłony działu dla niezarejestrowanych jest znikomy. Czemu? A to dlatego, że przeciętny user nawet na forum nie zagląda (wystarczy spojrzeć na komentarze gdzie zgłaszają błędy). Zresztą najlepiej obwiniać Oconnela, bo w sumie to jest wygodne no nie VPN?
  • Silverlight i Lynn lubią to

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2012.04.29, 09:19

@VPN Zmiana została wprowadzona aby change-log był dostępny od razu dla wszystkich zainteresowanych osób. Nasza strona jest aktualizowana z wielkim opóźnieniem (nawet kilkodniowym) i jasną sprawą jest, że jednak wypada listę zmian podać wszystkim i to od razu. Dział ten dla niezarejestrowanych osób pozwala jednak jedynie na odczyt treści. Nic poza tym. Reszta argumentów "za", została podana wyżej więc nie ma sensu się powtarzać. Tak jak zauważył Beherit, i inni, wersja beta jest zawsze do pobrania z naszej strony głównej. Informacje o niej są też dostępne na każdym naszym kanale informacyjnym (FB, Twitter, Blip), więc jedyna różnica to widoczny change-log tak naprawdę. Dodatkowym argumentem "za", jest fakt, że teraz w KOŃCU można dostać się do tego sub-forum przy pomocy wersji mobilnej przeglądarki (mam na myśli telefony).

@Krzysiek Nie wiem kto ciebie uczył, ale mnie uczono, aby wprowadzone zmiany najpierw były przetestowane w wersji beta zanim puści się jakiekolwiek commity do wersji stabilnej. Jedyny przypadek w którym się tego nie robi to błędy krytyczne. Może gdybyś uważniej się przyglądał rozwojowi AQQ, to byś dostrzegł, że w przypadku błędów krytycznych natychmiast są wydawane nowe wersje stabilne.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#7 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.04.29, 10:58

Jesteście kompletnie nieodpowiedzialni, ale w sumie nie ma się co dziwić. Nie macie pojęcia o bezpośrednim kontakcie ze zwykłym, szarym użytkownikiem. Bety często zawierają niedopracowane funkcje, a potem my, pomocnicy, musimy się tłumaczyć że ta wersja jest niestabilna. Odpowiedź jest zawsze podobna: "przecież ta wersja jest na forum/stronie". Prosiłem też, żeby ukryć gdzieś na podstronę wersję beta na stronie oficjalnej, ale tutaj widzę, że trend jest odwrotny. Niestety trzeba będzie się wycofać z pomagania, bo utrudnia się pracę pomocnikom, zamiast ułatwiać.

Użytkownik VPN edytował ten post 2012.04.29, 10:59

Tu byłem.

#8 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.04.29, 11:47

1) Możesz ucinać rozmowę po zdaniu "to wersja testowa, jeśli tego nie rozumiesz, cofnij się do ostatniej stabilnej wersji".
2) Nie możesz mieć pretensji do ludzi, że są idiotami.
3) Wydawanie bet dla "ogółu" nie jest niczym złym - być może trzeba byłoby przed instalacją wersji beta dodać dodatkowe okienko z pytaniem, czy użytkownik jest świadomy, że to wersja niestabilna.
3a) nie wiadomo tylko, czy ktokolwiek to przeczyta / zastosuje się - wróć do punktu 2.
4) Technicznie rzecz biorąc im więcej beta-testerów, tym lepiej, nawet jeśli są tego nieświadomi a zwracają uwagę na błędy.
5) Nie musisz traktować pomocy jak brzemię, które na Tobie ciąży.
6) Nie powinieneś być bardziej "święty" od Oconnela.
6a) AQQ nie jest żadną powinnością społeczną a prywatną inicjatywą. Dobrowolnie bierzesz w niej udział. Wyciągaj z tego pozytywy a nie negatywy.

peace :)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#9 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.04.29, 12:27

Punkt 1 - nie mogę.
Punkt 2 - jak wyżej.
Punkt 3 - nierealne. Prosiłem wiele razy, bez efektu.
Punkt 3a - nieistotne. Był ostrzeżony? Był. Pobierając ze strony jest ostrzeżony. Pobierając z forum nie jest.
Punkt 4 - po dawać bety na widok publiczny, skoro do zgłoszenia błędu i tak jest wymagane zalogowanie?
Punkt 5 - nie chcę, ale coraz częściej muszę. Chcę pomagać, ale strasznie mnie irytuje, jak ktoś to utrudnia.
Punkt 6 - jak bym śmiał? :P
Punkt 6a - niestety coraz mniej tych pozytywów widzę. Ale trzeba pomóc użytkownikom. Nie ich wina, że programista jest postrzelony.

Tu byłem.

#10 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.04.29, 12:47

VPN, bez obrazy, ale Ty też jesteś "postrzelony", tylko w inną stronę. ;)
@Oconnel, trochę źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli takie rozwiązanie, że mamy wersję stabilną gdzie się tylko poprawia błędy oraz wersję testową gdzie testuje się nowości. Coś podobnego co ma Debian.

Teraz nawet do wersji RC wstawiasz nowości...
  • Lynn lubi to

#11 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.04.29, 12:50

Pobierając ze strony jest ostrzeżony. Pobierając z forum nie jest.

No to wypadałoby zrobić coś podobnego do pobierania dodatków archiwalnych. Osobna grafika dla pobierania wersji testowych (Dołączona grafika) + komunikat potwierdzający/ostrzegający.

#12 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2012.04.29, 12:52

@kr2ysiek - niestety nie jestem w stanie prowadzić dwóch "odrębnych projektów". Znacznie spowolniło by to prace nad AQQ.

@VPN - I co ja mam z tobą zrobić. Sam się prosisz o kolejne ostrzeżenie, wiadomo za co... Sam sobie podkładasz nogi, nie wiadomo tylko po co. Męczennikiem i tak tutaj nie zostaniesz :blink: Wyjątkowo odpuszczę ci, i nie zablokuje ci możliwości postowania jak poprzednio.

@wu112 - dobry pomysł, i to jest rozsądne podejście do sprawy. Nagram temat u Wareczka.

#13 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.04.29, 13:05

kr2ysiek łatwym człowiekiem nie jestem, fakt, ale jeśli ktoś jest fair to ma ze mną bardzo dobrze.
Chciałbym dać programiście minusa za całokształt, kto pomoże?

Tu byłem.

#14 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.04.29, 13:15

Chciałbym dać programiście minusa za całokształt, kto pomoże?

Masz:

Dołączona grafika

Możesz przekazać Oconnelowi osobiście :-D I daj już spokój, bo nic to nie zmieni poza tym, że znowu popsuje się atmosfera na forum. Niedługo siekierę będzie można zawiesić.

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2012.04.29, 13:23

VPN nie rozumie, że jest sam na sam ze swoimi urojeniami :huh: Nawet ja nie jestem w stanie określić o co mu właściwie chodzi :) Może to jakieś kłopoty w życiu osobistym. A może mu po prostu kobiety brak - nie wiem! :lol: Pewnie, można się przyczepić do każdej dupereli, ale zawsze są i będą jakieś błędy. Nie wszystkie da się poprawić :) VPN nie rozumie, że do ideału zawsze się dąży, ale nigdy się go nie osiąga.

#16 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.04.29, 13:45

Bez komentarza na powyższe, dawno nie czytałem czegoś tak żenującego. Podziwiam tych, co jeszcze z tym typem potrafią współpracować. EOT.

Tu byłem.

#17 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2012.04.29, 14:00

VPN, nic do ciebie nie mam. Po prostu zachowujesz się jak dzieciak. To najwidoczniej chcesz być też tak traktowany. Za każdym razem szukasz dziury w całym. A potem wciskasz w tą dziurę palec i zaczynasz poszerzać problem do idiotycznie wielkich rozmiarów. Tak jak by AQQ miało wylecieć w kosmos jeżeli nie ukryjemy np. jednego z naszych subfor. Już ci kiedyś to pisałem, wyluzuj trochę to będzie nam się żyło tutaj na forum dużo lepiej. Doceniam twoją pomoc, i doceniam to, że chcesz pomagać innym użytkownikom. I jeżeli chodzi tylko o to, to idzie ci całkiem nieźle. Ale nie myśl też, że jesteś niezastąpiony. Jeżeli taka sytuacja będzie się ciągnąć i ciągnąć, to jesteś na tym forum już tak długo, że będziesz wiedzieć iż może to się zakończyć tylko w jeden sposób. A wcale tego nie chcę aby była jasność. Twoje niektóre posty są już groteskowe. I wielu użytkowników z którymi rozmawiam na ich temat oceniają je jako zwykły trolling.

Chcemy powrotu tego VPN-a sprzed lat, z którym dało się dogadać bez żadnych problemów :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych