Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZuMe 2 2.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41 dreejk

dreejk

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2013.02.23, 00:49

Wybrałem sobie ciemną stylistykę w Ustawieniach kompozycji i później zmieniłem na kolor zielony. Gdy ktoś do mnie pisze to na zielonym tle pierw jest coś na biało, a jak kolejne wiadomości pod rząd wysyła to już są czarne - da się to zmienić, żeby zawsze były białe? Może ogarniecie o co mi chodzi.

 

Dałoby radę zmienić, żeby można było dodać kontakt zaczynający się z małej litery? Aktualnie to nie ma znaczenia - jest zapisany z małej, a tak czy siak wyświetla się z dużej.

Podobna sytuacja jest z nazwą grupy - jest z dużej, a wyświetla się z małych.

 

Dodatkowo wszystkie opisy zaczynają się z małej litery.

 

Jeszcze zauważyłem, że przy ciemnej wersji jeśli ktoś nie ma avatara to nie widać nawet jego statusu (nie widać, czy jest dostępny, zaraz wracam itd.) - po prostu jest nazwa kontaktu, a z lewej puste miejsce. Musiałem pobrać z google jakiś obrazek i tym ludziom bez avatara ręcznie poustawiać.

 

Jeśli zły temat to przepraszam.


Użytkownik dreejk edytował ten post 2013.02.23, 03:06


#42 Music In Me

Music In Me

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2013.02.23, 03:30

Dzięki za uwagi.

1. Kolor wiadomości grupowej - poprawione.

2. Kapitalizacja tekstu - tak jest nie tyle w zamierzeniu moim, co raczej bazuje na Metro UI. Oczywiście można zmienić w pliku style.css  (folder contacts/assets)

    a) nazwy kontaktów - linia 133: text-transform: capitalize; zamienić na text-transform: lowercase; 

    b) nazwy grup -  lina 72:  text-transform: lowercase;   zamienić na text-transform: capitalize;

3. Brak avatarów o tym było napisane TUTAJ - Ustawienia AQQ -> Kompozycje wizualne -> Dostosuj wygląd:

    - na liscie kontaktów - zaznacz  Wyświetlaj awataty - Zawsze a odznacz resztę.


Użytkownik Music In Me edytował ten post 2013.02.23, 03:48

  • Oconnel lubi to

Zu_Me_Aqq.pngmusicinme@aqq.eu-aqq-jabberbulb.png


#43 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.02.23, 14:21

Co do tych avatarów, to myślę, że warto by było w tym przypadku sklecić jakiś prosty mechanizm w JavaScript, który by sprawdzał czy wszystkie kontakty mają ustawione avatary i w razie potrzeby informował użytkownika o tym, że bez wyłączenia opcji ukrywania avatarów kompozycja może nie działać prawidłowo ... 


279.gif


#44 Music In Me

Music In Me

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2013.02.23, 15:39

Dobry pomysł - jednak nie mam zielonego pojęcia o js albo jquery... Co widać np tutaj 


Zu_Me_Aqq.pngmusicinme@aqq.eu-aqq-jabberbulb.png


#45 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.02.23, 15:52

@Music In Me: Odezwij się do mnie na jabbera, to może Ci pomogę z tym skryptem ... ;) 


279.gif


#46 kamykowsky

kamykowsky

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 2013.02.24, 12:17

Mam problem ze skórką. Zainstalowałem wtyczkę ustawienia kompozycji, ale mimo wszystko nie mogę zmienić koloru kompozycji na czarny.



#47 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.02.24, 13:58

@kamykowsky: Spróbuj ustawić kolor prawie czarny. W HTML kolor 000000 oznacza kolor czarny, a ta liczba składa się z trzech osobnych liczb (zapisanych w systemie szesnastkowym): RRGGBB, gdzie RR - oznacza nasycenie koloru czerwonego (RED), GG - zielonego (GREEN), BB niebieskiego (BLUE). Także ustawienie na przykład 000001 (albo 010101 nie chcesz dodawać minimalnego akcentu jednego tylko kolory, który i tak byłby zauważalny tylko przez osoby o nadwrażliwym na kolory wzroku i na specjalnych monitorach ;) ) powinno pomóc (w razie potrzeby ze znakiem "#" przed całą liczbą, na przykład: #010101 - nie wiem, jak to jest rozwiązane we wtyczce ;) ). 

 

PS. Zapis szesnastkowy liczby wygląda następująco: każda cyfra może zwierać znaki: 0 (0), 1 (1), 2 (2) , 3 (3), ..., 9 (9), a (10), b (11), c (12), d (13), e (14), f (15) - w nawiasach są wartości dziesiętne dla poszczególnych symboli; a wartośćdziesiętna liczby składającej się z dwóch cyfr: XY może zostać obliczona następująco: X * 16 + Y. 

Na przykład: 0a => 10, 10 -> 16, a 3f => 63. 


Użytkownik Lord ByRad edytował ten post 2013.02.24, 14:01

279.gif


#48 dreejk

dreejk

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2013.02.24, 14:03

Po aktualizacji ZuMe do 2.2 pojawił się taki błąd:

11071950113318823971.png

 

Restart AQQ, komputera nie pomaga. Próbowałem użyć wtyczki Refresh Me!, ale nie wiem czy nie działa czy coś, jak klikam Odśwież AQQ to pojawia się jakieś okno i parę sekund później się zamyka.

W wtyczce Ustawienia kompozycji mam ustawioną ciemną wersję.


Użytkownik dreejk edytował ten post 2013.02.24, 14:07


#49 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2013.02.24, 14:26

już dawno nie patrzyłem jak rozwija się ta kompozycja i muszę powiedzieć że jestem zadziwiony jej rozwojem. Co prawda wyłączenie pokazywania awatarów ją psuje. Nie jestem pewny, ale sądzę że kompozycja mogła by trochę zyskać gdyby nie posiadała suwaka, ale może to być trudne do wprowadzenia. Z suwakiem dziwnie wygląda zaznaczony kontakt, który jest przesunięty na samą górę.  



#50 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2013.02.24, 20:23

Strasznie mi się ta kompozycja podoba ale niestety nie mogę używać
jej ciemnej (IMO lepszej) wersji bo wyświetla mi się ona tak jak na
obrazku poniżej.

mmk.png

- Wersja systemu: Win7x64

- AQQ w wersji 32 + wtyczki jak na obrazku

- IE9 w najnowszej wersji

- Avatary włączone wedle instrukcji

 

Jeszcze jeden "error" który odkryłem jeżeli używamy metakontaktów; przy zaznaczonym kontakcie ikonki protokołów się rozjeżdżają a jak odznaczymy kontakt jest ok.

smk.png


Użytkownik svistu edytował ten post 2013.02.24, 20:32

"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#51 Music In Me

Music In Me

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2013.02.24, 21:25

@dreejk - prawdopodobnie wtyczka nie załadowała pliku. Kompozycja tu niewiele ma do powiedzenia.

 

@svistu - odznacz "Pokaż/Ukryj Kontakty Rozłączone" (niebieski punkt na belce grupy). Domyślam się, że chcesz widziec wszystkie kontakty niezależnie od dostępności?

                Co do ikon metakontaktów - zajmę się tym. Dzięki.


Użytkownik Music In Me edytował ten post 2013.02.24, 21:34

Zu_Me_Aqq.pngmusicinme@aqq.eu-aqq-jabberbulb.png


#52 dreejk

dreejk

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2013.02.24, 21:33

No to w jaki sposób mogę ją jeszcze odświeżyć? Jest to trochę denerwujące.



#53 Music In Me

Music In Me

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2013.02.24, 21:54

Chyba tylko przeładowując wtyczkę, aż "zaskoczy"


Zu_Me_Aqq.pngmusicinme@aqq.eu-aqq-jabberbulb.png


#54 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2013.02.24, 21:54

@Music in Me na pierwszym screenie widać, że brak górnej belki z ikonami "kontakty" "sms" itd - po przełączeniu na białą wersje belka wraca.


"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#55 Music In Me

Music In Me

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2013.02.24, 22:03

@svistu - myślisz o toolbarze z ikonami menu ;)  A to nie zauważyłam czegoś takiego u siebie. Niestety kompozycja działa dzięki wtyczce, ja niestety nie mam wpływu na jej prawidłowe funkcjonowanie... To czy poprawnie przeładuje kompozycje, zastosuje Wasze zmiany - zależy chyba od łutu szczęścia... Przykro mi, ale odświeżać, odświeżać i jeszcze raz odświeżać ;)


Zu_Me_Aqq.pngmusicinme@aqq.eu-aqq-jabberbulb.png


#56 loskam

loskam

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2013.02.26, 10:00

Hej. właśnie pobrałam tą wersję skórki ale nie wiem gdzie zmienia się jej kolorystykę.  -_-

Bardzo proszę o pomoc  :-)



#57 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.02.26, 13:49

@loskam: Do ustawień kolorów (i nie tylko) w tej kompozycji musisz sobie zainstalować tą wtyczkę: http://forum.aqq.eu/...nia-kompozycji/ .


  • Music In Me lubi to

279.gif


#58 loskam

loskam

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2013.02.26, 20:49

@Lord ByRad Dzięki wielkie  :thumbup:


  • Music In Me lubi to

#59 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2013.03.06, 18:05

dałoby się przerobić emoty gg10 na takie jak są w kompozycji?
aqq używam praktycznie tylko do rozmów przez gg i te dwa rodzaje 'buziek' mieszają się podczas rozmowy i nie ładnie to wygląda, aż kuje w oczy.


ps. i żeby nie były jako gif-y (animacje)

Pzdr.
Mac

ps2. obrazki statusów gg źle mi się ładują po odświeżeniu kompozycji i czasami podczas włączania


Użytkownik MacGregor edytował ten post 2013.03.06, 18:11


#60 Music In Me

Music In Me

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 2013.03.09, 16:23

dałoby się przerobić emoty gg10 na takie jak są w kompozycji?
aqq używam praktycznie tylko do rozmów przez gg i te dwa rodzaje 'buziek' mieszają się podczas rozmowy i nie ładnie to wygląda, aż kuje w oczy.


ps. i żeby nie były jako gif-y (animacje)

Pzdr.
Mac

ps2. obrazki statusów gg źle mi się ładują po odświeżeniu kompozycji i czasami podczas włączania

Oczywiście, że da się przerobić. Musisz "pogadać" z autorem tych emotek - Deadmasterem - ale wątpie, czy się zgodzi - mi by się nie chciało prawdę mówiąc ;)

Co masz na myśli odnośnie ps2? 


Zu_Me_Aqq.pngmusicinme@aqq.eu-aqq-jabberbulb.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych