Skocz do zawartości

Zdjęcie

SkypeCore 0.3.0.4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#421 robertz68

robertz68

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2013.03.07, 22:47

A czy po wznowieniu nie ma problemów z ręcznym ustawieniem stanu sieci?

kompletnie żadnych, wszystko działa prawidłowo, wystarczy tylko kliknąć.

Acha napisze o sprzęcie: notebook z Windows 7 64 bit, AQQ najnowsze stabilne w wersji 32 bit, ScypeCore także aktualny. To samo mam także na innym notebooku z Windows 7 32 bit.

#422 Noalan

Noalan

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2013.03.07, 22:48

Witam się ze wszystkimi!

Szukałem już wszędzie, gdzie mogłem, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a on sam pojawił się może raz u kogoś innego.

Problem polega na tym, że gdy otwieram okno kontaktu, zamiast załadować się w nim pasek z ikonami od skype otwiera się on na karcie przeglądarki (chrome). W samym oknie aqq pozostają tylko jakieś niedograne elementy. Jest na to jakaś rada?

#423 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.03.08, 12:14

@Noalan, czy AQQ Streamer działa poprawnie?

#424 Noalan

Noalan

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2013.03.08, 16:17

Nie miałem AQQ Streamer, ale właśnie zainstalowałem i działa poprawnie.

Żeby jeszcze uściślić problem powiem, że przy świeżej instalacji zarówno AQQ jak i SkypeCore i otwarciu okna kontaktu Skype wyskakuje zapytanie o to, gdzie zapisać plik index.html. Jeśli zapisać go to oczywiście nic się nie stanie, a w oknie pozostanie kawałek białego tła z paskiem przewijania. Jeśli go otworzyć to przeniesie nas na stronę w przeglądarce z brakującym interfejsem SkypeCore, który powinien znaleźć się w oknie rozmowy. Mam nadzieję, że dość przejrzyście to przedstawiłem.

Użytkownik Noalan edytował ten post 2013.03.08, 16:46

#425 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.03.08, 17:42

Napisz do mnie na polq@aqq.eu

Użytkownik Pol edytował ten post 2013.03.08, 17:43

#426 Noalan

Noalan

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2013.03.08, 19:05

Dzięki pomocy udało się rozwiązać problem. Pomogła aktualizacja IE do wersji 9 i restart komputera.

Dziękuję Pol :)

#427 uatuvedin

uatuvedin

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2013.03.21, 10:45

Ja mam inne pytanie jak  wam działa SkypeCore na nowej wersji stabilnej?

Użytkownik uatuvedin edytował ten post 2013.03.21, 17:04

Per Ardua Ad Astra

#428 COLS

COLS

Weteran

• Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2013.03.21, 13:23

Oj przydała by się nowa wersja wtyczki bo stara ma błędy i niedomaga czasami/

#429 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.03.21, 13:46

Mi akurat Skype działa i jak na razie nie mam z nim problemu.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#430 COLS

COLS

Weteran

• Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2013.03.21, 15:42

* Brak podglądu własnej kamerki,

* ustawienie opisu i powrót by go zmienić powoduje crash, 

* Wiadomości offline dochodzące do wtyczki, wtyczka pobiera jedynie rozmówce ale nie też swoje własne (jeśli korzystało się z innego komunikatora w tym czasie)

* czasami zdarzają się zacięcia itp. ;)

Użytkownik COLS edytował ten post 2013.03.23, 10:34

#431 uatuvedin

uatuvedin

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2013.03.21, 17:01

Takie błędy które opisujecie miałem w poprzedniej stabilce, obecnie wydaje się że jest trochę lepiej, w każdym razie również czekam na nową wersję.

Użytkownik uatuvedin edytował ten post 2013.03.21, 17:04

Per Ardua Ad Astra

#432 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.03.23, 20:38

SkypeCore

v. 0.3.0.0

Już dłużej nie będę trzymał was w niepewności a pewnie nie kazdy w to wierzył ale przyszedł czas na aktualizację wtyczki SkypeCore! W nowej wersji znajdziecie kilka nowości a przede wszystkim sporo poprawek poprawiających stabilność oraz usprawniające działanie dodatku. Część wizualna została przeniesiona do C++Buildera więc wszystkie okienka są teraz skórowanie przez AlphaSkins przez co wtyczka zyskała na świeżości.
Przed aktualizacją zalecam usuniecie katalogu SkypeCore z folderu prywatnego wtyczek lecz nie jest to obligatoryjnie wymagane (chociażby w przypadku gdy nasze kontakty są pogrupowane). Jeżeli jednak od razu wykonasz aktualizację, na twojej liście kontaktów mogą wystąpić problemy z polskimi znakami. Aby to naprawić wystarczy pobrać wizytówki "uszkodzonych" kontaktów.
Najwięcej kłopotów w użytkowaniu powodowało białe okienko wideo, zostało ono przerobione w taki sposób, że będzie wyświetlać poprawnie obraz u wszystkich. Minusem tego rozwiązania jest wyjęcie okna poza okno rozmowy ale nie wiąże się to z niewygodą w jego użytkowaniu. Została dodana opcja zawsze na wierzchu oraz zapamiętywanie jego pozycji oraz rozmiarów (dwuklik bądź wybranie odpowiedniej opcji spod PPM aktywuje tryb pełnoekranowy). Jeszcze walczę z podglądem kamerki ale pewnie w kolejnej wersji (która będzie szybciej niż za pół roku :E ) zostanie dodany.
Kolejną zmianą jest dodanie wersji 64-bitowej ale tutaj również nie jest kolorowo - może zdarzyć się tak (a pewnie się zdarzy), że po instalacji komunikator się zawiesi i teraz ruletka, albo po ponownym uruchomieniu AQQ wszystko będzie działać poprawnie albo błędy będą dalej występować - w 99% wszystko działa jak należy. Producenta C++Buildera coś namieszał i dzieją się komedie. Już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak skoro wtyki zajmują ~10MB ;)
W związku z prawie całkowitym napisaniem kodu od nowa wszystkie zgłoszenia zatwierdzone na Bugliście przechodzą w stan "Do sprawdzenia" - jeżeli zgłosiłeś jakiś błąd, bądź Ci dokuczał daj znać czy nadal występuje.

Ogromne podziękowania należą się moim zasłużonym beta-testerom - Derdianie, ss9227 a w szczególności Deadmasterowi, bez nich wtyczka zapewne nie doczekałaby się aktualizacji oraz nie zyskała zwiększonej stabilności.

SkypeCore nadal jest w fazie testów więc mogą jeszcze wystąpić jakieś błędy ale w moim odczuciu ich brak (prócz poinstalacyjnego błędu wersji 64-bitorej). Wszystkie defekty proszę zgłaszać na Bugliście.

Trochę się rozpisałem ale to chyba tyle, bezbłędnego użytkowania :D

Użytkownik Pol edytował ten post 2013.03.24, 01:47

#433 svistu

svistu

Adept

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2013.03.23, 21:35

PIEKŁO ZAMARZŁO!

Dziękuję :) Jak na razie błędów w wersji 32-bitowej nie dostrzegam :)

"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#434 Draen

Draen

Bywalec

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2013.03.23, 21:40

Aplikacja Associator.exe jest chyba dla systemu 64bitowego. Na x86 nie można powiązać SkypeCore z protokołem callto.

#435 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.03.23, 22:23

Poszedł silent update. Kto by pomyślał, że nowy Visual Studio domyślnie nie kompiluje plików ze wsparciem systemu Windows XP

#436 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2013.03.24, 09:46

U mnie nadal wtyczka uniemożliwia uruchomienie AQQ.

#437 bos_kg

bos_kg

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 2013.03.24, 11:57

Witam miałem ten sam problem po Aktualizacji dobrze ze posiadałem starszą wersje SkypeCore 0.1.0.12 ta nowa z nowym aqq i u mnie nie działała polecam zainstalowanoe tej wersji pozdrawiam

#438 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.03.24, 12:06

Pol, w końcu wydałeś tą długo oczekiwaną wersję. I wiecie co? Skype zostanie dodany do konfiguracji kont w AQQ (nareszcie!) ponieważ ta wersja działa już w pełni poprawnie z nowymi wersjami komunikatora. Dzięki!

• Deadmaster, djtimon89 i DienoX lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#439 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2013.03.24, 17:33

Jedna mała niedogodność w moim przypadku, AQQ nie wykrywało aktualizacji z wersji testowej, którą dawno temu otrzymałem

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#440 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2013.03.24, 17:58

Skype zostanie dodany do konfiguracji kont w AQQ (nareszcie!) ponieważ ta wersja działa już w pełni poprawnie z nowymi wersjami komunikatora.

Mam nadzieje, że stanie sie to w najbliższej becie ponieważ wtedy będe mógł dodać do help'a pełny opis tej sieci :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych