Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 53


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 12:01

AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 53 2.4.1.53


Data wysłania: 14.05.2012
Data aktualizacji: 15.05.2012

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

W tej wersji beta dodaliśmy możliwość zmiany opisu bezpośrednio z okna listy kontaktów. Na razie ta funkcja działa wyłącznie na kompozycjach Standard i ProStandard. Jak zwykle, jeżeli chcecie mieć taką funkcje na innych kompozycjach należy o to cisnąć autorów tychże kompozycji ;)

Dołączona grafika

...po kliknięciu:

Dołączona grafika


Zmiany w AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 53 2.4.1.53
  • Kompozycja Standard i ProStandard zyskały możliwość zmiany opisu prosto na liście kontaktów.
  • Dodano ikonkę HD dla odtwarzacza filmów YouTube.
  • Startowy kreator pokazuje film promocyjny AQQ w oknie odtwarzacza YT.
  • Poprawiono kopiowanie opisu do schowka zawierającego znaki nowej linii.
  • AQQ klika w diva "appversion" po ustawieniu wersji programu.
  • Dodano ikonę Skype do panelu kont w ustawieniach (o ile wtyczka ta jest zainstalowana).
  • Poprawki związane z pokazywaniem znaków unicode w oknie wyszukiwania kontaktów.
  • SDK: Dodano AQQ_SYSTEM_CHANGE_JABBERRESOURCES
  • Zaktualizowano webowe SDK.

Pobierz plikLista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.05.14, 12:11

Żadna to wielka nowość, wiele ciekawszych czeka na realizację ;) No ale na pewno się przyda i to. Wielkie dzięki za funkcję w SDK! Będę mógł w końcu wydać małą, nową wtyczkę :)

#3 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2012.05.14, 12:13

Jak zwykle, jeżeli chcecie mieć taką funkcje na innych kompozycjach należy o to cisnąć autorów tychże kompozycji ;)

Beznadziejnie... "Samo" powinno dodawać się do kompozycji, a dekorator powinien tylko dostosować wygląd do kompozycji. I zapewne brak możliwości wyłączenia tej jak że zacnej i zbędnej opcji?
  • Jaro88PL, Paweł i Luki_2 lubią to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#4 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 12:19

Nic samo się nie zrobi. Kompozycje są najróżniejsze, i nie sposób aby AQQ wiedziało w którym miejscu dodać taki przycisk ;) Kompozytorzy muszą zadbać o to sami.
  • Beherit, RafaelX i Draen lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#5 Luki_2

Luki_2

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 2012.05.14, 12:21

Polubiłem powyższą wypowiedź sacrusa, ponieważ wg mnie ma racje we wszystkim oprócz tego, że jest to kompletnie zbędna opcja. Jak najbardziej - niech się dodaje automatycznie z opcją wyłączenia albo odwrotnie - niech się nie dodaje, ale niech będzie opcja włączenia. Dekoratorzy dostosują sobie przecież wygląd, o ile będą chcieli, natomiast użytkownicy będą mogli to wyłączyć bądź nie, np. dopóki dekorator nie dostosuje wyglądu owej opcji.

EDIT: Oconnel, jakby nie dodało się tam gdzie trzeba - jednak w większości chyba jest to podobne miejsce, to po prostu dany użytkownik nie włączałby sobie tej funkcji :) Wg mnie może nie jakaś super nowość, ale za to przydatna, fajna opcja.

Użytkownik Luki_2 edytował ten post 2012.05.14, 12:26

Nieczytanie regulaminu ? No cóż... u mnie to standard.
Jak kiedyś tu nie wrócę, to się nie zdziwię ;-P

#6 Panoramix Hash

Panoramix Hash

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 2012.05.14, 12:24

To teraz opis możemy zmienić w pięciu miejscach: wspomniane wyżej, po prawo-kliku w nagłówek konta, pod ikonami sieciowymi i na dwa sposoby w funkcjonalnym dymku. Czy to nie przypadkiem za dużo?
OS, IE, AQQ, Kompozycja, Wtyczki
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#7 vBz

vBz

    Expert

  • Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2012.05.14, 12:28

W kompozycji Windows 7 pojawi się ta funkcja z opcją wyłączenia/włączenia jeszcze dzisiaj (hmm, 14-15?) ;)

#8 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 12:29

W dwóch. Na liście kontaktów, bądź w oknie zmiany opisu które robi teraz za tryb zaawansowany. I jeszcze raz tłumaczę, że automatyczne dodawanie takiego przycisku jest nie możliwe :) To, że część kompozycji ma podobny wygląd to nie znaczy, że wszystkie wyglądają i działają tak samo. Każda z nich może mieć różną budowę, a poza tym aby ta funkcja działała w pełni poprawnie wymagane są po prostu zmiany w kompozycjach (dodanie specyficznych identyfikatorów itp.).
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#9 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.05.14, 12:35

...Kompozytorzy muszą zadbać o to sami.


Zadbają, tylko weźmy pod uwagę że co chwilę dochodzi jakaś za przeproszeniem pierdółka graficzna zamiast usprawnienia i poprawa błędów. Za lada dzień kompozycję będzie się robić miesiąc albo i dłużej przez te wszystkie malutkie 'dodatki'. I wiem, pamiętam wspominałem że robi kto chce nic na siłę, ale weźmy pod uwagę jedną sprawę, o której ostatnio rozmawiałem z Silverem i przyznał rację... w AQQ nagle kompozytorów jest jak na lekarstwo, gdyby nie on, wu, vBz i ja to to by była prawie wymarła grupa ;) I ktoś napisze że to i tak sporo osób, ok sporo ale było więcej i były nowe kompozycje, a teraz jeżeli ktoś zrobi jakąś fajniejszą po takich trudach to stara się ją trzymać i tylko ją update'jtować ;)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#10 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 12:39

zamiast usprawnienia i poprawa błędów


Kolejna beta = same poprawki. Będziesz zadowolony ;)

Co do reszty... wydaje mi się kluczowe te stwierdzenie:

I wiem, pamiętam wspominałem że robi kto chce nic na siłę


Więcej ciekawej funkcjonalności to moim zdaniem plus dla AQQ. Rozumiem, że tobie ona się nie przyda, ale pewnie sporo osób będzie jednak z tego korzystać :)

EDIT:
W GG skórki są bardzo proste. Wynik? Kompozytorów są setki, a kompozycji wartych uwagi... ZERO :) Wolę kilku kompozytorów znających się na rzeczy niż armię amatorów :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#11 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.05.14, 12:46

Szkoda tylko, że za javascript bierze się osoba, która ma niewielkie o tym pojęcie. Szanuję Silvera za robotę, którą robi, trochę nawet mi przykro, że przyjął robotę "jelenia", ale oby mu to zaprocentowało na przyszłość. Mimo to byłem przeciwny dodawaniu tej funkcjonalności z pomocą javascriptu, zwłaszcza po tym jak zajrzałem do kodu :D a z drugiej strony, wymagania i tak rosną, nie ważne czy przymuli czy nie - po co robić dobry kod, jak można robić zły i też.. działa.
  • karololszak lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#12 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 12:54

Najwygodniej jest oceniać kogoś z boku. Jeżeli widzisz jakieś mankamenty w kodzie JS to może po prostu skonsultujesz swoje uwagi z Silverem zamiast nazywać go "jeleniem", czego już kompletnie nie rozumiem. Nie fajnie. Gdyby nie Silver stan kompozycji standardowych był by o niebo gorszy niż ma to miejsce obecnie. Więc chwała mu za to, że pomaga i wyraził chęć opieki nad tymi kompozycjami. Mało tego, nawet nie muszę go namawiać do kontynuacji zmian. Cały pomysł z tym przyciskiem wyszedł właśnie prosto od niego. Wręcz naciskał abym dodał obsługę tego buttona po stronie AQQ :) Twoja pomoc jest mile widziana, pomoc każdego jest mile widziana, ale narzekanie, że kod gdzieś tam nie jest zoptymalizowany naprawdę nikomu raczej nie pomoże :)
  • Silverlight lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#13 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.05.14, 12:56

No dobrze kluczowe, ale pytanie "co?" jak tej 'elicie' się odechce ;)
A że błędy są poprawiane to wiem, tylko szkoda że nie te najważniejsze. Zostawiam włączone AQQ, klikam na Przełącz użytkownika - wracam za jakiś czas, loguje się - proces AQQ zakonczony. Nastawiam priorytety paczek, zmieniam kompozycję, AQQ poustawiało je sobie samo. Focus okien czasami szaleje szczególnie okna głównego...

EDIT:

Cały pomysł z tym przyciskiem wyszedł właśnie prosto od niego. Wręcz naciskał abym dodał obsługę tego buttona po stronie AQQ

Nooo... i tym sposobem mamy kolejną funkcjonalność GG :) Z tym tylko że tam jest to w hincie :) I nie rozumiem dlaczego to zmienia opis globalnie (czyli wszędzie ;) ) Teraz jak ktoś ma ustawianie opisów indywidualnie do każdego konta to na nic mu ta nowość :)

Użytkownik Jaro88PL edytował ten post 2012.05.14, 13:00

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#14 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 13:01

Jak się odechce to komuś innemu może się zachcę :) Ciężko gdybać :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#15 latirro

latirro

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 2012.05.14, 13:03

ja mam ogromna nadzieje ze wtyczka skype'a zostanie z czasem dodana do instalatora programu tak jak gg, teraz juz naprawde mam all in one i ogromne dzieki wszystkim za prace nad tym naszym aqq
  • Oconnel lubi to

#16 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.05.14, 13:05

ja mam ogromna nadzieje ze wtyczka skype'a zostanie z czasem dodana do instalatora programu tak jak gg...


Na dzień dzisiejszy z tego co mi wiadomo nie zostanie dodana, bo za dużo waży ;)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#17 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 13:07

Ale są inne plany. Prawdopodobnie będzie jakaś opcja pozwalająca do doinstalowanie w prosty sposób tej wtyczki z poziomu Ustawień. Ale to dopiero po integracji bazy dodatków z forum z AQQ.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#18 latirro

latirro

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 2012.05.14, 13:09

mozna by pobierac wtyczke skype'a podczas dodawania konta w ustawieniach i byloby po problemie.
  • Silverlight lubi to

#19 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.05.14, 13:17

Fakt, że w kompozycji ProStandard tło wpisywania opisu jest w kolorze kompozycji Standard, przez co jest niedopasowane kolorystycznie to celowe działanie czy niedopatrzenie?

Edit: Poszło na buglistę, żeby nie umknęło.

Użytkownik MeFisto edytował ten post 2012.05.14, 13:30

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#20 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.05.14, 13:18

Niedopatrzenie.
  • Silverlight lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych