Skocz do zawartości


Zdjęcie

ResourcesChanger 1.3.4.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.06.06, 23:15

ResourcesChanger 1.3.4.0

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2012.06.06, 23:15

Data aktualizacji: 2015.10.24, 10:03

Wtyczka służy do zmiany nazwy zasobu we wszystkich kontach Jabber zależnie od nazwy naszego komputera. Możemy wybrać dwa tryby działania wtyczki - tryb prosty, który ustawia nazwę naszego komputera w zasobie, lub tryb zaawansowany, gdzie sami decydujemy jaki zasób będzie przypisany do danej nazwy komputera. Od teraz nasi znajomi będą wiedzieć, gdzie aktualnie mamy uruchomiony komunikator (np. w domu lub w pracy). Wtyczka nadaje się idealnie do trzymania profilów AQQ w chmurze!

 

Wtyczka objęta jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jej źródła są otwarte - możecie ją modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać ją wspólnie ze mną. Repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

 

Zmiany w ResourcesChanger 1.3.4.0

  • Nieskórkowanie systemowych okien dialogowych niepochodzących z wtyczki.
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls do nowszej wersji (9.10).

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian


  • COLS, djtimon89 i Draen lubią to

#2 vasquuez

vasquuez

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2012.12.01, 23:10

Jest możliwość cofnięcia zmian, żeby nie pokazywało, gdzie jest odpalone aqq?

#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.12.02, 16:57

Zmień nazwę zasobu dla kont i tyle.

#4 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2013.03.21, 20:45

Jest szansa na wersję x64? Takie maleństwo, a jakież ono przydatne :D


Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#5 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.26, 21:12

ResourcesChanger 1.2.0.0

Nowa wersja wprowadza drobne zmiany i usprawnienia w kodzie oraz co najważniejsze wsparcie dla platformy 64-bitowej.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:








  • djtimon89 lubi to

#6 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2013.03.27, 22:07

Dzięki za wersję x64 ;) Jeszcze tylko Blip i TuneStatus i będę mógł w pełni korzystać z natywnego AQQ na mój system ;)

 

Jeśli na jednym komputerze mam AQQ x64, a na drugim AQQ x86 (bo jest na nim tylko WinXP) to niestety ustawienia wtyczki nie będą wspólne... Ale to akurat mały problem.

 

Chciałbym złożyć propozycję ;)

Mianowicie możliwość zmiany zasobu również w zależności od dostępnej (połączonej) sieci Wi-Fi. Np. będąc na uczelni automatycznie łączyłbym się z zasobem "Uniwersytet", w domu "Dom" a w pozostałych przypadkach z jakimś domyślnym zasobem (również ustalonym).


Użytkownik Qrix edytował ten post 2013.03.27, 22:09

  • Draen lubi to
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#7 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.06.29, 12:16

W tej wtyczce przydałaby się jeszcze opcja pozwalająca na zmianę zasobu na podstawie dostępności określonego zasoby sieciowego (praca zdalna) ... ;) 


279.gif


#8 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.06.29, 14:47

@Lord ByRad chyba masz na myśli to samo co napisał Qrix tj. sprawdzanie SSID sieci bezprzewodowej. Wykrywanie SSID mam już gotowe, niestety nie mam na razie czasu, aby to zaimplementować do wtyczki.

#9 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.06.30, 18:45

Chodzi mi o to, że jak łączę się zdalnie do firmy, to zawsze poprzez określone połączenie VPN, więc wystarczyłoby wykryć, czy połączenie o zadanej nazwie jest on-line (tunel VPN przez moją domową sieć) ... Ale tutaj przydałoby się to rozpoznawać na bieżąco (żeby zasób mógł się zmienić np. po godzinie od odpalenia komunikatora jak się zaloguję do firmy). 


Użytkownik Lord ByRad edytował ten post 2013.06.30, 18:47

279.gif


#10 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.06.30, 19:52

Zobaczę co da się zrobić, bo od czwartku sam będę tak pracować i będzie to dla mnie przydatne ;)
  • Lord ByRad lubi to

#11 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.09.13, 14:40

Wstawiłem nową wersję, która posiada obiecaną nowość tj. zmiana nazwy zasobu w zależności od SSID sieci Wi-Fi. Jak znajdę jeszcze chwilę czasu to zrobię wykrywanie połączenia VPN ;) Przy okazji - od teraz źródła wtyczki są otwarte.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych