Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tiles


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.07.02, 12:38

Tiles 1.2


Dołączona grafika


Data wysłania: 02.07.2012
Data aktualizacji: 30.01.2013

Kanciasta kompozycja w ciemnej kolorystyce :) Posiada wbudowane skórki dla wtyczki Pogoda, AQQ Streamer i SkypeCore, oraz ikony dla wtyczki TabKit i ikony stanów pogody (16x16).

Uwagi i zalecenia:
Kompozycja do poprawnego działania wymaga AQQ w wersji 2.4.4.25 lub nowszej.

Zalecane jest używanie przeglądarki Internet Explorer w wersji 7 lub 8. Pod IE9 może wystąpić problem z rozmytym cieniem dla czcionek, ze względu na wymuszenie wygładzania ClearType. Jeżeli ktoś doświadczył tego problemu, to może pobrać łatkę rozwiązującą ten problem Pobierz plik. Pliki należy wypakować do odpowiadających im nazwą folderów.

Lista kontaktów nie dostosowuje się automatycznie do paska ikon sieciowych ze względu na spadek wydajności przy zastosowaniu expression. Robi to skrypt JS przy każdym odświeżeniu listy kontaktów (w tym przy starcie AQQ). Jeżeli ktoś zmieni sobie szerokość okna głównego i pasek się zmniejszy/powiększy, to należy odświeżyć okno ;) Raczej nikt nie zmienia rozmiaru co chwilę, więc nie powinien być to problem.

Zwijanie opisów jest póki co w wersji beta. Mogą pojawić się problemy z chwilowym znikaniem opisów przy ich zwinięciu. W takim przypadku również pomaga odświeżenie listy.

Zapraszam do pobierania i komentowania :)


Zmiany w Tiles 1.2
  • Poprawki w AlphaControls
  • Dodano menu kompaktowe
  • Dodano grafiki menu kompaktowego na systemowym obramowaniu
  • Poprawiono kilka ikon
  • Drobne zmiany na zakładce CP
  • Dostosowano wygląd odtwarzacza YouTube
  • Dodano animację tła licznika powiadomień
  • Dodano brakujące ikony i grafiki
  • Usunięto menu z okna głównego
  • Dodano numer wersji AQQ w oknie głównym
  • Dodano obsługę okna dodatków
  • Zaktualizowano podgląd kompozycji
  • Inne drobne poprawki

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.01.30, 15:37

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#2 vBz

vBz

    Expert

  • Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2012.07.02, 13:19

U mnie zwijanie opisów działa częściowo. Emoty z opisu wchodzą na awatar, a co lepsze w niektórych opisach ukrywana jest tylko pierwsza linia :]

Fajny patent jest z ikonami stanu w awatarach tylko szkoda że na liście kontaktów nie są domyślnie pokazane zamiast noavatara.

Użytkownik vBz edytował ten post 2012.07.02, 13:22


#3 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2012.07.02, 16:04

Genialna kompozycja. Ma swój klimat, piękne AC, świetny patent z ramkami awatarów zastępującymi klasyczne ikony sieci, niebiańska paczka ikon - naprawdę świetnie przemyślane wszystko. Ciekawe innowacje, niestety opcja ukrywania opisów nie działa prawidłowo. Osobiście zmniejszył bym wysokość paska grup, bo wydaje mi się, że jest przesadnie wysoka. Gratulacje, to Twoja kolejna rewelacyjna kompozycja :)
  • wu112 lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#4 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2012.07.02, 19:34

Trochę szkoda, że przy IE9 ta czcionka jest trochę rozmyta. Mimo wszystko jest to bardzo ciekawa kompozycja. Brawo!

Mam dwie uwagi:
- po instalacji nie podmieniły mi się ikonki od GG, przynajmniej na pasku ikon, bo od razu zrobiłem restart AQQ
- rozwiązanie z najeżdżającymi ikonami metakontaktow na awatar, trochę średnio wygląda, kiedy są podłączone minimum dwa podrzędne kontakty.

#5 Sander

Sander

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2012.07.02, 22:14

W końcu coś ciekawego :D
Dołączona grafika

#6 Altus

Altus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.07.03, 10:32

Znakomita kompozycja ;) Szkoda jedynie, że nie będzie jaśniejszej wersji ;)

2 problemy jakie zauważyłem:
- Zwijanie listy kontaktów nie działa prawidłowo;
- Skalowanie avatarów również nie działa prawidłowo.

Użytkownik Altus edytował ten post 2012.07.03, 11:20

"Błąd jest przywilejem filozofów.Tylko głupcy nie mylą sie nigdy."

Sokrates


#7 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.07.03, 17:47

po instalacji nie podmieniły mi się ikonki od GG, przynajmniej na pasku ikon, bo od razu zrobiłem restart AQQ


Też to zauważyłem, ale nie wiem dlaczego tak jest. To tylko kwestia podmiany ikon, więc za bardzo nie ma tu czego sknocić :D Ale skoro po restarcie jest ok, to problem małej wagi ;)

2 problemy jakie zauważyłem:
- Zwijanie listy kontaktów nie działa prawidłowo;
- Skalowanie avatarów również nie działa prawidłowo.


Jakie masz IE? Może dodaj też jakieś screeny, to zobaczę jak to wygląda :)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#8 Altus

Altus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.07.03, 18:44

IE 9.0.8112.16421


Zwijanie listy kontaktów zaczęło działać poprawnie (na początku po prostu nie chciało mi się rozwijać).


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Użytkownik Altus edytował ten post 2012.07.03, 18:50

"Błąd jest przywilejem filozofów.Tylko głupcy nie mylą sie nigdy."

Sokrates


#9 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.07.03, 20:36

A z awatarami co jest nie tak? :P Bo widzę na screenie, że wszystko jest ok.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#10 Altus

Altus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.07.03, 21:03

Wu (mam nadzieje ze nie bedziesz sie gniewal jak czasami skroce Twoj nick ;) ) przyuważ, że kilka z awatarów jest uciętych od spodu albo nie rozłożony na całą "ramkę" avatara.

Drugi screen lepiej to obrazuje ;)

Użytkownik Altus edytował ten post 2012.07.03, 21:12

"Błąd jest przywilejem filozofów.Tylko głupcy nie mylą sie nigdy."

Sokrates


#11 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2012.07.03, 21:12

Altus wydaje mi się, że to wina avatara użyszkodnika - jeżeli ma panoramiczny a nie kwadratowy to wtedy w tej kompozycji pojawia się dolna przestrzeń niezagospodarowana bo kompozycja pokazuje CAŁY av :)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#12 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.07.03, 21:13

Czyli skalowanie jest poprawne ;) Chodzi o zachowanie proporcji.. inaczej awatar byłby rozciągnięty, co nie wygląda zbyt dobrze. W poziomie jest wyrównanie do środka, ale rozwiązanie, które zrobiłem do wyrównania pionowego muliło listę, więc jest wyrównanie do góry. Przy niekwadratowych awatarach będą się pojawiać wolne miejsca po bokach - to normalne :)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#13 Altus

Altus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.07.03, 21:18

Kurczę to trochę coś jest nie tak... ponieważ jak włączyłem GG, aby sprawdzić czy problem będzie się pojawiał w GG, to go nie było. Czyli nie da się z tym nic zrobić? Większość kontaktów jest z GG które mają taki wygląd... A w samym GG jest poprawnie wyświetlany. :/

"Błąd jest przywilejem filozofów.Tylko głupcy nie mylą sie nigdy."

Sokrates


#14 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2012.07.03, 22:30

Nie wiem jak to od strony technicznej by wyglądało ale jedyne rozwiązanie to przycinanie (przez kompozycję?) avatarów do kwadratu :)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#15 Narv

Narv

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2012.07.04, 00:12

Ciekawa, oryginalna kompozycja. Moim zdaniem to jedna z bardziej dopracowanych wizualnie kompozycji - podobnie jak wcześniejsza o nazwie Carbon. Brawo dla autora.
A co do braku podmiany ikon GG podczas zmiany kompozycji, u mnie występuje także przy zmianie z innej kompozycji (bez AS) na najnowszą wersję AQQ 7. Tak więc to raczej nie wina kompozycji, a samego komunikatora.

#16 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.07.04, 00:29

Sprawa dotyczy chatów. Czy dałoby radę usunąć te kolorowe "awatarki" z lewej strony? IMO marnują miejsce na tekst, bo i tak nie zawierają żadnej informacji. Dodatkowo nie obraziłbym się, gdyby czcionka została zamieniona na jakąś bardziej kontrastową (białą?) Oczywiście mogę sobie to zrobić sam, ale myślę, że zmiana jest potrzebna :) Obecnie to wygląda tak:
Spoiler
W oknie normalnej rozmowy tekst jest jednak bardziej czytelny.

Aha - kompozycję obecnie oswajam, bardzo mi się podoba póki co. Dobra robota.

Użytkownik mav edytował ten post 2012.07.04, 00:30

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#17 binprogrammer

binprogrammer

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.07.04, 15:02

Prooooszę o trochę jaśniejszy tekst, bo nie mogę się doczytać czasami :/

Dołączona grafika

A tak to fajne :)

#18 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.07.04, 15:33

Aha, przyuważyłem na co jest to miejsce z boku :P co nie zmienia faktu, że imo to zajmuje za dużo miejsca - funkcjonalność może być przydatna, ale chyba nie aż tak często.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#19 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2012.07.04, 16:36

Awatary na czatach nie są wcale takie nieprzemyślane. Nie dość, że pojawiają się tam opcje, to na dodatek każdy z nich ma innego koloru koszulkę. W związku z tym w mniejszy czy większy sposób pomaga to w odróżnieniu, która wiadomość pochodzi od którego z Uczestników. Mimo to zachowany został minimalistyczny styl rozmowy, zatem moim zdaniem nie jest koniecznym pozbywanie się tych awatarów :PP

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#20 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.07.04, 16:48

Widzę, że dla wielu osób czcionka jest jednak za ciemna, więc troszkę ją rozjaśnię w następnej wersji. Postaram się również jakoś rozwiązać problem z cieniem pod IE9, chociaż pewnie będzie się to wiązało z dodaniem IE-EDGE. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

@mav jednak postanowiłem, że ikonki na czatach zostawię. Jak zauważył Silver współgrają one kolorystycznie z nickiem rozmówców, i dodatkowo jest tam menu MSGEDIT. No i.. taki po prostu urok tej kompozycji ;) Modyfikacji nigdy nie zabraniałem, więc można to zmienić we własnym zakresie, ale oficjalnie zostanie jak jest (chyba, że będzie bardzo dużo głosów za zmianą).
  • stivo lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych