Skocz do zawartości

Zdjęcie

[rozwiązany] Synchronizacja Aqq z pendriva 3.0 USB

pendrive pen usb synchronizacja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Phoenix

Phoenix

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2012.07.05, 00:06

Witam serdecznie.
Mam problem z synchronizowaniem Aqq z pamięcią USB.
Posiadam pendriva Adata N005 3.0 USB 16G sformatowanego w systemie NTFS, którego to Aqq nie widzi.
Żeby zrobić wersję portable,musiałem użyć innego nośnika, a następnie skopiować powstałe pliki na niego. Po takiej operacji Aqq nie chce się zsynchronizować, jak i przy tworzeniu nowej wersji.
Posiadam najnowszą wersję rozwojową AQQ.
Czy jest jakiś sposób, żeby komunikator widział tego pena?
Nie można jakoś uprościć wykrywania nośnika? np. ręczne wyszukanie i wybranie lokalizacji instalacji do synchronizowania/tworzenia?
Pozdrawiam.

Θ Windows 7 Ultimate x64 ⇑ Θ Opera ⇑ Θ IE ⇑ Θ

Θ AQQ 2.x ⇑ (beta⇑) Θ Wtyczki - AQQ Contact State, Archeolog, SkypeCore, SpellChecker Θ

[*]AQQ Network[*]

#2 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2012.07.05, 00:29

Przytrzymanie klawisza Ctrl przy wybieraniu z menu opcji "Wersja przenośna AQQ" nie pomaga?

#3 Phoenix

Phoenix

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2012.07.05, 00:39

yyy... Działa :|
Od jakiegoś czasu mniej czasu poświęcam na sztuczki w Aqq - to jest oficjalne rozwiązanie?

A mam jeszcze pytanie, czy będzie kiedyś opcja do wyszukiwania folderu do synchronizacji?
Dla utrzymania porządku na penie, mam utworzone podfoldery.

Θ AQQ 2.x ⇑ (beta⇑) Θ Wtyczki - AQQ Contact State, Archeolog, SkypeCore, SpellChecker Θ

[*]AQQ Network[*]

#4 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2012.07.05, 01:00

Rozwiązanie jest opisane na forum kilkukrotnie.
Propozycję dodania opcji wyszukania folderu do wersji przenośnej zawsze można złożyć tutaj. Można też stworzyć wersję przenośną ręcznie.

Użytkownik ss9227 edytował ten post 2012.07.05, 01:01

#5 Phoenix

Phoenix

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2012.07.05, 08:48

Szczerze, to szukałem. Ale może niezbyt dokładnie - najwidoczniej słowa 'klucz' źle dobrałem.
Dzięki za rady, wiem że można zgłaszać propozycję i i że ręcznie można tworzyć też wiem - chciałem korzystać z opcji Aqq, którą proponuje program.
Dzięki za szybką reakcję i pomoc.
Pozdrawiam.

[*]AQQ Network[*]

#6 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2012.07.05, 11:12

AQQ, jedynie bezproblemowo wykrywa pendrive sformatowane jako fat, a ntfs już nie widzi jako przenośnych, choć to chyba ogólnie problem wszelakich programów, które wyszukują urządzenia przenośne

#7 Phoenix

Phoenix

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2012.07.05, 17:10

Testowałem na innych penach, które były tak samo sformatowane w formacie ntfs i komunikator z nimi współpracował bez najmniejszego problemu.
Ciekawy jestem od czego to zależy. Miałem teorie, że od pojemności ale Goodrama o pojemności 64G wykrywa.
Może to kwestia złącza 3.0? Ale przecież są wstecznie kompatybilne...

Może to jest pomysł, żeby była dostępna opcja do ręcznego wskazywania kopii do synchronizacji?
Rozwiążą się dzięki temu dwa problemy, rozpoznawanie pamięci oraz używanie podkatalogów.

[*]AQQ Network[*]

#8 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.01.19, 23:03

Problem rozpoczynający temat został uznany za rozwiązany.
Jeśli chcesz dodać coś do tematu skorzystaj z funkcji "Zgłoś" (dostępnej w prawym dolnym rogu posta) w celu poinformowania moderatora, który otworzy temat.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pendrive, pen, usb, synchronizacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych