Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 60

• Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 13:50

AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 60 2.4.1.60

Data wysłania: 16.07.2012
Data aktualizacji: 16.07.2012

Znów szczęśliwie dobrnęliśmy do kolejnej wersji stabilnej! Dziękuje wszystkim osobom które pomagały w tworzeniu tej wersji.

Możecie zaktualizować swoje wersje poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje).

Omówienie najważniejszych zmian od ostatniej wersji stabilnej:

Zmiany w AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 60 2.4.1.60
  • Usunięto przycisk edycji wiadomości dla zakładek z aktywnym czatem.
  • Przycisk edycji wiadomości został objęty klasą CSS "msgedit-img-normal/ack/error".
  • AQQ oferuje funkcje "Wycofaj", tylko wówczas, gdy druga strona ją faktycznie obsługuję.
  • W oknie czatu usunięto z menu edycji wiadomości opcje które nie powinny się tam znajdować.
  • Opcja "Cytuj + Data" mogła być wadliwie aktywna i źle funkcjonować.
  • Przy przebywaniu w trybie niewidoczności funkcje potwierdzania i wycofywania wiadomości nie będą już dłużej funkcjonować.
  • Z instalatora wycofano już kompozycje Vista.

Pobierz plikLista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2012.07.16, 13:57

@Oconnel: Chciałem tylko przypomnieć (choć może już jestem z tym troche nudny), że "minęło" 6 wersji stabilnych i 30 wersji beta na przełomie 8 i pół miesiąca a listy prywatności nadal nie doczekały sie naprawy :D Możesz zająć sie tym problemem w najbliższych beta-testach jak mówiłeś w zgłoszeniu 7 miesięcy temu?
  • Lynn, Hitokiri i ss9227 lubią to

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 13:59

Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle trudne. Na pewno się tym zajmę. Nie mogę jednak obiecać, że stanie się to w najbliższych beta testach, bo na te mam już poczynione pewne plany. Ale na pewno się tym zajmę :) Spokojna głowa.
  • d2b lubi to

#4 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.07.16, 14:06

@Deadmaster przetłumaczę: Nie wiem jak to rozwiązać. Nikt mi tego jeszcze nie wytłumaczył. Teraz mam ważniejsze rzeczy do zrobienia, ale kiedyś to zrobię. ;)
Możemy poczekać kolejne 30 wersji beta.
  • Lynn i Hitokiri lubią to

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 14:08

Nikt mi nic nie musi tłumaczyć ;) Wiem co należy zrobić i dlatego wiem, że jest to trudne :) Nie jest to jednak sprawa najwyższego priorytetu i dlatego sprawa nie co się odwleka.

#6 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2012.07.16, 14:12

Tymczasowym rozwiązaniem jest wycofanie tego co te listy popsuło czyli niewidoczności na nich opartej. Po prostu usuń to tak jak miałeś usunąć funkcje wycofania wiadomości jak by coś z nią było nie tak. Jeśli póki co nie masz czasu bo trudne i pracochłonne to chociaż przywróć stan sprzed popsucia. A może nie można tego tak zrobić?

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 14:13

Pewnie problem zniknie jak nie w tych to w kolejnych beta testach, dłużej już tego raczej odwlekać nie zamierzam.
  • Qrix i Deadmaster lubią to

#8 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2012.07.16, 14:14

A jakie sprawy mają wyższy priorytet można wiedzieć? :)

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 14:16

Tak jak pisałem, zajmiemy się tym co istotne. Czyli kreatorami pojawiającymi się po instalacji AQQ. Trzeba je skrócić, i uprościć. Codziennie mamy parę tysięcy nowych rejestracji dlatego jest to dużo ważniejsze niż listy prywatności, z których korzysta 0,1% jabberowych zapaleńców :)

#10 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.07.16, 14:18

Jak nie działają poprawnie, to nikt z nich nie może korzystać...
  • Sander i Beherit lubią to

#11 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2012.07.16, 14:39

@Deadmaster przetłumaczę: Nie wiem jak to rozwiązać. Nikt mi tego jeszcze nie wytłumaczył.

:D :DJesteś dla Oconnela okropny ^^

Przybyłam tu ponownie, zwiedziona wstrętną ciekawością i informacją na Facebooku o nowej wersji i interesującej opcji z wycofywaniem/ edytowaniem (mam rację?) wiadomości.
Jest gdzieś na forum możliwość doczytania na ten temat więcej?
I dlaczego kompozycja Vista jest wycofywana na dobre?

Użytkownik Lynn edytował ten post 2012.07.16, 14:39

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#12 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2012.07.16, 14:59

Jest gdzieś na forum możliwość doczytania na ten temat więcej?

W temacie poprzedniej bety :)

I dlaczego kompozycja Vista jest wycofywana na dobre?

Bo nie była wspierana od dawna i...umarła śmiercią naturalną. Ja osobiście uważam, że to dobra zmiana. Poza tym Visty nie ma tylko w instalatorze, jak ktoś chce to może dalej używać.

PS: @Oconnel: Trzymam za słowo :D

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 15:02

Lynn, może obejrzyj Newsroom? Wszystko jest tam wyjaśnione ;)

#14 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2012.07.16, 15:11

Cóż...Skoro trzeba :) Nie jestem fanką "wideowycieczek", ale jak mus to mus ;)
Dzięki.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2012.07.16, 15:46

w1n8.jpg

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 15:23

Jakoś się przemęczysz :) To tylko kilka minut :-D

#16 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2012.07.16, 15:33

I nawet widać błąd w newsroom - AQQ po zmainei kompozycji wizualnej nie odświeża ikon statusowych we wtyczkach sieciowych (lub GG tylko - pewny nei jestem). Na wideo widać to na belce statusowej, że z GG się nie podmieniła ikonka :P
  • Silverlight lubi to

#17 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2012.07.16, 15:47

Oconnel gratuluje. Rewelacyjne i bardzo przydatne zmiany. Podoba mi się kierunek w jakim zmierza AQQ. Choć to w opcjach "cytuj/usun" itd przydałaby się opcja także "edytuj" jak popełni się jakiś błąd albo literówkę, albo zwyczajnie jak coś chce się dopisać, bo za wcześnie wiadomość poszła w świat

w1n8.jpg

#18 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2012.07.16, 15:48

Dzięki Lynn, i miło widzieć cię z powrotem na forum :)

#19 SlaskiRojber

SlaskiRojber

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2012.07.16, 16:14

Oconnel, wiesz że są problemy i błędy, sam przyznajesz się w postach że wiesz o ich istnieniu a śmiesz się wypuszczać stabilkę... to jest chore. Wypuszczają taką stabilkę dajesz tylko świadectwo tego, ze po prostu nie chce Ci się już robić AQQ a "stabilka" tylko chyba na pokaz aby nie było ze się obijasz !

Zrób proszę rachunek sumienia, przyznaj się sam przed sobą, że po prostu nie chesz przysiąść nad czymś co wiesz, ze jest źle zrobione i nad zgłoszonymi błędami.

Wyczytałem na forum, że wiele razy pisaleś "Nie da się", "Nie będzie..." itp itd a jakiś czas później DAŁO SIĘ i zrobiłeś kawał dobrej roboty !

Kolejna sprawa, pisałeś ze jeśli nie spodoba nam się Twój pomysł z usuwaniem wysłanej wiaodmości to usuniesz... i tutaj widać jak bardzo liczysz się z zdaniem ludzi. W ogóle prawie bo ta opcja została w stabilce mimo tego, ze ludzie jej nie chcieli.

Dlaczego reklamy w oknie głównym (kontaktów) w czasie filmu są ukrywane ? Przecież to ukrywanie przed użytkownikami tego, że sa reklamy a wiadomo że to zniechęca.

Doceniam to co robisz bo to czasochłonne i mozolne no i nie raz pewnie się wkur...zyłeś, ale sam się na to pisałes.

#20 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2012.07.16, 16:25

Sam powinieneś zrobić rachunek sumienia i się zastanowić nad swoim głupim biadoleniem. Błędy są i zawsze jakieś będą (to normalne). Niektóre nie da się od tak poprawić i trzeba próbować nie raz nie dwa i możliwe, że po pewnym czasie uda się to naprawić dopiero. Jakbyś miał jakiekolwiek doświadczenie w programowaniu to byś może zrozumiał.

Oconnel nie pisał, że usunie tą funkcjonalność z wycofaniem napisanej już wiadomości - a tylko nei doda jej w stabilnej wersji jeżeli będą problemy w działaniu a to jest różnica. Widocznie coś źle doczytałeś.

Co do reklam być może nie są aktualnie wyświetlane w oknie listy kontaktów - proste.

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2012.07.16, 16:26

• Lynn i Deadmaster lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych