Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Obsługa nowości z protokołu GG 11

gg gg 11

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy chciałbyś zobaczyć w proto (37 użytkowników oddało głos)

Czy chciałbyś, aby AQQ obsługiwało nowości w protokole GG (v11)?

1. Głosowano Tak, wszystkie (36 głosów [97.30%])

Procent z głosów: 97.30%

2. Tak, wybrane (napiszę, które) (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

3. Nie (1 głosów [2.70%])

Procent z głosów: 2.70%

Głosuj

#1 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.07.29, 14:28

To nawet nie tyle propozycja, co naturalne pytanie: czy w AQQ planowane jest wprowadzenie nowości w protokole GG? Jeśli nie, to składam tutaj oficjalnie takową propozycję, by się tym zająć.

Do nowości zaliczamy:
  • Obsługa nowego transferu plików [opis]
  • Obsługa nowego sposobu wysyłki obrazków (powyżej 255 kb) - tu powinno się oddzielnie wysyłać obrazki 255 starym sposobem, inaczej odbiorcy starszych wersji dostawać będą link do obrazka zamiast samego obrazka
  • Obsługa grupy "Ulubione" z listy kontaktów (czyli kontaktów z gwiazdką)
  • Obsługa nowych konferencji, w tym przede wszystkim możliwość jej opuszczenia (nie ignorowania - opuszczenia) oraz dodania nowych osób bez tworzenia nowej konferencji.
  • Aby powyższe zaimplementować poprawnie należy dodatkowo uzyskać informację o tym, czy dany numer ma nas na liście kontaktów - jest to również możliwe, a w przypadku konferencji - konieczne (do konferencji możemy zapraszać tylko osoby, które mają nas na liście).
  • Obsługa nowego statusu, który w GG objawia się takim oto słoneczkiem Dołączona grafika, które informuje, że status danego użytkownika jest nieznany. Występuje on w momencie gdy użytkownik nie ma nas na liście kontaktów i dodatkowo ma włączoną opcję ukrywania statusu dla osób spoza listy kontaktów.
  • Obsługa przejęcia stanu: w momencie logowania do sieci GG ustawiany jest status i opis jaki ustawiliśmy poprzednio (nawet jeśli był ustawiony w innym kliencie).
  • Obsługa aliasów, czy jak woli GG Network: loginów, czyli zamiast numeru GG podajemy maila/numer telefonu osoby, klient sprawdza ten numer w zasobach serwera i zwraca numerek GG. Obsługiwane to jest również przy logowaniu do swojego konta. To już jest na trackerze [link], dopisuję informacyjnie.
  • Obsługa autoryzacji (?), czy jak woli GG Network: zaproszeń do znajomych. Zwyczajne powiadomienie, że ktoś chce, abyśmy dodali go do listy kontaktów, co oczywiście skutkuje zwiększeniem możliwości jakie posiadają obaj rozmówcy w kontaktach ze sobą.
Jest jeszcze archiwum online, ale implementacji tego nawet nie oczekuję, wersja webowa (przynajmniej) mi starcza. Jest też opcja zapisywania konfiguracji kienta GG na serwerze, część opcji z AQQ/wtyczki GG Network z pewnością mogłaby się tam znaleźć. Jest też obsługa "ostatnich rozmów" znanych z wtyczki TabKit (choć tam są tylko zamknięte rozmowy), ale w samym AQQ nie wiem gdzie to można by wepchnąć. Są też nowe wideo rozmowy oparte o gotowy program we flashu, ale propozycja do tego już była. W ramach nowości jest jeszcze parę innych rzeczy, ale nie mają one związku bezpośrednio z komunikacją, więc nie ma sensu ich tu wypisywać.

Nie liczę na realizację wszystkiego i nie to jest propozycją (w końcu masowe tematy są zakazane - przedstawiam tylko listę możliwości). Moją propozycją jest rozpoczęcie w ogóle jakichkolwiek prób implementacji nowego protokołu GG w AQQ. Nie składam również propozycji jak to rozwiązać (np. obsługi przejęcia stanu, pewnie to powinno być opcjonalne, ale to temat na oddzielny wątek).

Użytkownik Qrix edytował ten post 2012.07.29, 14:32

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.07.29, 14:33

Fajnie jest mieć marzenia :) Oczywiście było by fajnie mieć to wszystko w AQQ. Kiedyś już pisałem Oconnelowi - trzeba postawić więcej na obsługę GG bo to najbardziej targetowy produkt, powinien być oczkiem w głowie naszego programisty aby zyskać wiele nowych użytkowników i utrzymać tych bardzo marudzących ;)

#3 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.07.29, 14:41

To nie powinna być propozycja, ale pytanie kiedy powyższe będzie wprowadzone. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że musi, przy czym im prędzej tym lepiej. Ponieważ programista jest jaki jest, tylko od nacisku użytkowników zależy właściwie, kiedy się za to weźmie.
  • Lord ByRad, Qrix i ss9227 lubią to

Tu byłem.

#4 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.07.29, 14:52

Obsługa nowego statusu, który w GG objawia się takim oto słoneczkiem

Już słyszę odpowiedź - nie da się, wszystko musi być równane do Jabbera. ;) Zamiast tego statusu taka informacja mogłaby być w dymku po najechaniu na niedostępny kontakt.

#5 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.07.29, 14:57

@kr2ysiek równie dobrze można wyświetlać to jako kontakt który nas nieautoryzował, tak jak w XMPP i tym samym mamy pewną zgodność ;) Ale tak jak mówiłem - sposób realizacji to jedno, a moja propozycja to drugie.
@VPN, wiem, że to pytanie powinno być, ale ja z kolei widzę odpowiedź "Obecna forma jest wystarczająca". Ciekaw jestem jak długo GG Network będzie utrzymywać starą platformę. Często podkreślane jest, że zbudowano nową i niezależną platformę od zera, której częścią jest nowy protokół. Stąd też chyba początkowe problemy z wykrywaniem multilogowania kiedy ktoś korzystał z dwóch klientów łączących się za pomocą nowego i starego proto.
@Beherit, naiwny jestem i nadal mam marzenia :D
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#6 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.11.25, 13:27

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.11.25, 13:29

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gg, gg 11

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0