Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy wygląd forum - opinie :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
163 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.07.31, 16:44

Jak widzicie właśnie został aktywowany nowy styl forum :) Jest to pierwszy krok który robimy w kierunku stworzenia nowej witryny poświęconej komunikatorowi AQQ. Styl w większości przygotował vBz, przy mojej skromnej pomocy. Brawa dla niego :) Tu i ówdzie może coś jeszcze nie działać prawidłowo, co można zgłaszać tutaj w tym wątku podając przy tym miejsce występowania błędu + o ile to możliwe screenshot.

Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i uwagi dotyczące nowego stylu. I przede wszystkim noszę nadzieję, że przypadnie on Wam do gustu. Kolorystyka bazowana jest oczywiście na barwach loga AQQ. Czyli kolor czarny i złoty. Wiem, że to duża zmiana z jasnych barw standardowego forum, ale szybko się przyzwyczaicie :D
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.07.31, 16:51

Jedna ze słabszych prac graficznych vBza. Pierwsze co razi w oczy to te skośne pasy po bokach. Na 1920x1080 zajmują prawie pół ekranu. Jeszcze gdyby było tak jak w stylu "Neat", gdzie forum rozsuwa się do rozdzielczości, to dałoby się znieść. O ile nawet samo formu można pewnie tak dostosować, to strony głównej z pewnością nie.
Dlatego moim zdaniem powinno zostać to bardzo stonowane, a nie tak oczojebne, jak jest teraz.
  • stivo i kr2ysiek lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#3 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.07.31, 16:51

Na początek dwie uwagi:
1. Ten wielki box z informacjami u góry powinno dać się wyłączyć/ukryć. Można by zrobić chowanie na wzór panelu bocznego.
2. Niektóre nazwy grup po zmianie na domyślnym stylu forum wyglądają blado i nieczytelnie. To też wypadałoby poprawić, żeby było uniwersalnie.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.07.31, 16:53

  • stivo, karololszak i Deadmaster lubią to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#4 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.07.31, 16:54

Kolory dzisiaj zmieniałem właśnie. Jaśniejsze lepiej wyglądają na nowym stylu. Ciemniejsze - gorzej. Obecnie jest to wypośrodkowane aby na obu rodzajach styli kolory były widoczne.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#5 muuz

muuz

    Weteran

  • Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2012.07.31, 16:54

Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i uwagi dotyczące nowego stylu.


Beznadziejny, nie widziałem nigdy gorszego wyglądu forum. Wszystko (oprócz najważniejszego - tekstu) rzuca się w oczy, zupełnie nieczytelny, jaskrawe kolory, aż oczy bolą. Nigdy i nigdzie nie widziałem gorszego stylu forum.

noszę nadzieję, że przypadnie on Wam do gustu.


:rotfl:

szybko się przyzwyczaicie :D


:hahaha:


Edit: jest jedna dobra rzecz - możliwość zmiany stylu :)

Użytkownik muuz edytował ten post 2012.07.31, 16:56

AQQSystemPrzeglądarkaAntywirus

Dołączona grafika

#6 haker69

haker69

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.07.31, 16:57

Poprzedni styl forum był w moim odczuciu lepszy, Ten jest hm... zbyt cukierkowy. Bardziej cieszyłbym się ze stylu minimalistycznego, bez efektu aero (taki tutaj występuje), cieni, itp.
  • muuz lubi to

#7 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.07.31, 17:02

Spodziewałem się takich reakcji od starych wyjadaczy, więc wcale nie jestem nimi zaskoczony :D
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#8 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.07.31, 17:04

"Ktoś umarł?" to moje pierwsze skojarzenie. Za ciemny, za wąski, niezbyt czytelny (rozmycia są efektowne, ale nie efektywne). Pewnie i tak zostanie, bo głównodowodzący pieje z zachwytu. Mogę pochwalić vBz, że mu się chciało, nic więcej.

Tu byłem.


#9 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.07.31, 17:04

A mi tam nowy styl forum się podoba, aczkolwiek zdecydowanie brakuje mi dopasowywania wymiarów głównej kolumny do wymiarów okna przeglądarki (z marginesami po bokach na poziomie 50px) ...

279.gif


#10 Prysiu

Prysiu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2012.07.31, 17:06

Jak Was razi w oczy, to skalibrujcie sobie monitory ;-)

Co do nagłówka, to nie wyświetlałbym go dla zalogowanych...
  • Oconnel i vBz lubią to

#11 haker69

haker69

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.07.31, 17:06

Czy tylko mi się wydaje, czy forum chodzi ciężej?
  • glabi99 lubi to

#12 ss9227

ss9227

    Weteran

  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2012.07.31, 17:09

Mi się ten styl podoba, tylko nie będę go używać, ze względu na niemieszczenie się w 1024x768 - screen.

#13 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.07.31, 17:10

Z tym autodopasowaniem na pewno będzie trzeba jeszcze pokombinować. Widzę, że dla wielu z Was jest to problem.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#14 Hitokiri

Hitokiri

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2012.07.31, 17:12

Te paski z tła, co wchodzą pod pole z tekstem utrudniają czytanie. Odnoszę wrażenie, że po dłuższym gapieniu się na nie, będę je widział na każdej jasnej powierzchni. Niedobrze.

#15 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.07.31, 17:15

Tło być może będziemy jeszcze zmieniać. Niestety jest to już bodaj 20-ste tło które testowaliśmy. I wyobraźcie sobie, że póki co okazało się być najlepsze.

Tak zazwyczaj jest z nowościami... ludzie są przyzwyczajeni do czegoś, i diametralna zmiana w drugą stronę spotyka się w pierwszym odruchu z niechęcią. Jeżeli popatrzymy na komentarze na fejsie, to są one zgoła inne. A to dlatego, że są to osoby które patrzą na temat świeżym okiem.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#16 piterepidemia

piterepidemia

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 2012.07.31, 17:27

Bardzo mi się podoba jest konsekwentne kolorystycznie, trochę szersze jak by było i będzie ok :thumbup:
  • vBz lubi to
Dołączona grafika
Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz, Asus P5N-E SLI, 4094MB DDR2, ZOTAC NVIDIA GeForce 285 GTX amp! (1GB), Dysk Seagate 500GBx2 + Seagate FreeAgentDesktop 465GB-USB, Monitor LG L225W [22" LCD], Optiarc DVD RW, 7 Home Premium x64.

#17 haker69

haker69

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.07.31, 17:28

Jeżeli popatrzymy na komentarze na fejsie, to są one zgoła inne. A to dlatego, że są to osoby które patrzą na temat świeżym okiem.


No właśnie, świeżym okiem. A więc prawdopodobnie takim, które rzadko zagląda na forum i w rzeczy samej nie przejmuje się jego wyglądem. Stąd też moje trzy uwagi na szybko:
1. okno główne jest za wąskie, te pasy po bokach mimo iż ciekawe, zajmują jednak zbyt dużo miejsca
2. sekcja z prezentacją możliwości AQQ powinna raczej znaleźć się na stronie głównej komunikatora aniżeli na forum. Ludzie, którzy zaglądają na forum, znają już (w przynajmniej jakimś stopniu) możliwości programu, więc element ten jest w moim odczuciu zbędny
3. tak jak wspomniałem w poprzednim poście, wygląd jest zbyt cukierkowy i chyba na siłę przypomina ten z AlphaSkins. Moim zdaniem warto pójść w minimalizm. Niemniej jednak gratki dla vBz za robotę.

#18 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2012.07.31, 17:28

ledwo co przyzwyczaił się człowiek do tego jasnego stylu, to już nowy. Mi się najbardziej podobał ten nawiązujący kolorystycznie do kompozycji karmel.

#19 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.07.31, 17:41

Korzystam z monitora, który ma ustawioną rozdzielczość 1024x768. Czasami spotykam się z opinią, że jest ona po prostu mała. Nie powielam takiej opcji, na prawdę bardzo rzadko (raz na ruski rok) na stronach internetowych mam poziomy pasek przewijania. A właśnie niestety teraz na nowym stylu pojawia mi się. Można coś z tym zrobić?
  • ss9227 lubi to

#20 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2012.07.31, 17:42

Będę wypisywał po kolei co mi się rzuciło w oczy i co mi przeszkadza:


1. W rozdzielczości 1920x1080 większość ekranu się marnuje. Styl mógłby się rozciągać.
2. Zielony tick przy 'lubię to' nie pasuje wg. mnie kompletnie.
3. Przestań lubić jest za ciemne.
4. Przyciski cytuj, odpowiedz; te pod SB - po prostu mi się nie podobają.
5. "Użytkownicy przeglądający ten temat: 6", "Dodaj odpowiedź" - glow denerwuje.
6. Cień wokół forum - niepotrzebny.
7. Tło denerwuje.
8. Belka z tym kto napisał post ma za duże zaokrąglenia. W ogóle mi ona nie pasuje. Widziałbym tam podobną co jest na stronie głównej, tą od działów - Komunikator AQQ, Ogólne
9. Glow po najechaniu na jakikolwiek link doprowadza mnie do szału.
10. Zanim klikniemy szybką edycję nie wiadomo co to jest.
11. W szybkiej edycji [i edycji normalnej] wszystko jest za ciemne *(tzn. przyciski funkcyjne). Prawie nie widać przycisków od pogrubienia itd.
12. "Odpowiadanie w temacie: Nowy wygląd forum - opinie :)", "Ankieta", "Dodaj pliki" - naprawdę wszędzie musi być ten glow? To jest tragiczne...
13. Tło pod forum zrobiłbym jeszcze mniej przeźroczyste, tak, by tła ogólnego prawie nie było widać.
14. Rzuciłem w oko regulamin. Zrobił się nieczytelny. Wypunktowanie listy nie działa tak jak trzeba (robię ręcznie w poście). Za małe odstępy między tekstem, oczywiście glow na "Regulamin"...
15. Przyciski od BBCode mi nie chcą działać, ale to może być coś po mojej stronie :P
16. Coś jest nie tak z "Podgląd posta", tzn. przycisk jest w połowie: Dołączona grafika
17. Zwijanie działu AQQ / Ogólne ma przycisk zupełnie nie pasujący IMO
18. Na bugliście jest szerzej. Wydaje mi się, że taka szerokość nadałaby się na forum.
19. Nagłówek fajna rzecz, żeby tylko trafił na główną AQQ i dało się go wyłączyć gdzieś w ustawieniach forum i będzie ok.
20. Filtr na bugliście - Ostatnio uaktualnione / Data rozpoczęcia / Najwięcej odpowiedzi - jest za mało czytelny.
20. "Nowa zawartość" w nowym miejscu. Trzeba będzie zmienić przyzwyczajenie...
21. W nowej zawartości pojawił mi się scroll poziomy...
22. Box od wyszukiwania zdaje się być za ciasny. Odłączyłbym go graficznie od tego przewijanego showboxa czy jak to nazwać, a dał w linii obok buglisty.

Jak na teraz to tyle. Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to napiszę :P
  • Silverlight, Lynn i DeadMen lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych