Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana w moderacji forum

• Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2012.08.11, 20:36

Nic nie mam do Beherita, posiadającego uprawnienia Moderatora, ponieważ żadnej krzywdy mi jeszcze nie zrobił, ale przyczynę usunięcia Twojego posta faktycznie chętnie bym poznał (mam nadzieję, że Beherit nie usuwa tylko postów, które mogą wpłynąć negatywnie na Jego wizerunek, bo to było by troszeczkę nie w porządku...) :)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2012.08.11, 21:10

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#22 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.11, 20:42

Deadmaster moja reakcja na "niepasującą" nową wersję AQQ była i tak łagodna. To chyba wtedy właśnie nasz kochany programista po raz pierwszy zablokował wtyczkę Beherita, albo aktualizacja spowodowała, że wtyczka się wysypała ("nie powoduje problemów z AQQ" - kolejne kłamstwo). Natomiast co do samej wtyczki, jak już wyżej napisałem, miałem obowiązek poinformować, że narusza licencję (użytkownicy mają prawo znać prawdę i sami zdecydować, przecież nikogo nie zmuszę, mogę tylko prosić, proponować, nakłaniać). Jakoś ciekawe, że zdecydowana większość użytkowników jest zadowolona z mojej pomocy, tylko kombinatorzy coś nie bardzo, bo tych zwalczam.
Niestety używanie pirackiego Windows jest piractwem, tj. złodziejstwem. Wiele osób tego określenia świadomie unika, ale tak właśnie jest.
I rzeczywiście w AQQ nie ma skórek, tylko kompozycje.

Wracając do tematu: jakoś nikt z obrońców Beherita nie neguje, że skłamałem w usuniętym poście. Więc kolejne pytanie: dlaczego usunięto ten post z pominięciem Kosza (bez śladu)?
  • Silverlight i TheDuliMen lubią to

Tu byłem.

#23 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.08.11, 20:45

Wracając do tematu: jakoś nikt z obrońców Beherita nie neguje, że skłamałem w usuniętym poście. Więc kolejne pytanie: dlaczego usunięto ten post z pominięciem Kosza (bez śladu)?

Wspomniana wtyczka nie jest przedmiotem dyskusji, więc nikt nie musi się do Twojego zdania ustosunkowywać i czegoś potwierdzać bądź negować. Natomiast odpowiedź na Twoje pytanie padła co najmniej dwa razy: post nie dotyczył tematu.

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#24 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.11, 20:46

Nawet jeśli przyjmiemy, że nie dotyczył tematu (mając na uwadze, że nikt wcześniej takich postów nie usuwał), to nie wyjaśnia, że został usunięty z pominięciem Kosza.

Tu byłem.

#25 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2012.08.11, 20:54

1. Nie znasz mechanizmów forum - post może zostać ukryty i nie jest wtedy przenoszony do Kosza.
2. Posty nie wnoszące nic do dyskusji traktuje się właśnie w taki sposób.
3. Nuda po raz kolejny.. <ziew>
  • wu112, MeFisto i Lynn lubią to

#26 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.11, 21:00

No fajnie, że ukryty, ale efekt jest ten sam - użytkownicy go nie widzą. I podkreślam: nikt z normalnych moderatorów wcześniej nie usuwał tego typu postów. Myślicie, że gdybym napisał, że ten gość ma nieaktualne IE i ma je zaktualizować to Beherit też by ukrył? Dajcie spokój...
Działa pełną gębą widoczną prywatą, a wy go jeszcze bronicie. Dziwię się szczególnie Tobie stivo, boś rozsądny człowiek, a przynajmniej tak myślałem.
  • Silverlight lubi to

Tu byłem.

#27 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2012.08.11, 21:13

Jeszcze raz napisze, ze wtedy chodziło o kompozycji. Przecież bym sie nie wydurniał z jej kopiowaniem jak by mi nie zależało. Co do "nie powoduje błędów z AQQ" - jak to każda inna wtyczka ma prawo przestać poprawnie działać jeśli zajdą jakieś zmiany w AQQ. Jaki obowiązek? Nie masz żadnych obowiązków - co najwyżej wykazujesz chęci. Więc wykazuj chęci pomagania a nie atakowania. Chyba każdy potrafi wykminić, że jak program ma reklamy a on instaluje coś co je usuwa to nie do końca jest to w porządku. Nie musisz ich uświadamiać drugi raz bo już tę "prawde" znają. Ludzie jacy są tacy są - nie zmienisz ich więc skończ z tym biadoleniem o Słodkościach. Pomagasz bardzo dobrze i na tym sie skup a spamowanie (w sumie można to tak nazwać) w Pomocy żeby usuwać tę wtyczke w niczym nie pomaga, wręcz wprowadza nerwową atmosfere. Weź na to spójrz okien nowego usera: rejestruje sie taki na forum bo ma jakiś problem, opisuj wszystko dokładnie wg. instrukcji, normalniue niczego winny człowiek a Ty mu na wstępie mówisz, że jest złodziejem lub narusza prawa autorskie. Nie ma to jak "chłodne" przywitanie.
Nikt wcześniej nie usuwał tych Twoich postów bo albo zawierały dalsze wskazówki albo po prostu sie nikomu nie chciało natomiast ten post napisałeś na doczepke, po rozwiązaniu problemu i pewnie ten user by go nawet nei przeczytał. Post był nieprzydatny, wręcz śmieciowy dlatego został ukryty. Każdy ma Cie dość pod tym względem co widzisz po postach tutaj oraz we wcześniejszych tematach. Czy ktokolwiek czepiał sie użytkowników o tę wtyczke tak jak Ty? Użytkownicy, którzy pomagają sie nie czepiają, Moderatorzy sie nie czepiają, Gwardziści sie nie czepiają, Admini także sie nie czepiają ba, nawet Oconnel sie nie czepia tylko pomaga rozwiązać problem. Jesteś sam z jak widać tylko Twoim problemem więc idź sobie mieć ten problem gdzie indziej i nie dręcz nowych userów - to tylko ich odstrasza. Ile jeszcze warnów od Oconnel'a upłynie zanim odpuścisz?
  • Lynn lubi to

#28 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2012.08.11, 21:21

VPN spodziewasz się, że po tych wszystkich zaczepkach skierowanych w stronę Beherita, on będzie traktował Cię na równi z innymi? Dajcie spokój..
Nie można się Ciebie doprosić, byś nie zaczynał wojen słownych, a co chwila zaczynasz kolejne.

Beherit miał widocznie powód by ukryć Twój post i jeśli będzie chciał, to sam o tym napisze. Jeśli nie, zrozumiem jego decyzję. Ale nie o tym jest ten wątek, więc bez odbioru.

Użytkownik stivo edytował ten post 2012.08.11, 21:42

• Lynn lubi to

#29 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.11, 21:33

Deadmaster tak samo czuję się w obowiązku do poinformowania o nielegalności wtyczki, jak i aktualizacji IE. Prawda wcale nie musi być znana, bo kierując się "reklamą" wtyczki na stronie jej autora, można być nieświadomie przekonanym, że jest cudownym lekiem na całe zło. Nie staraj się przekonywać, że ukrycie tego posta właśnie przez Beherita była przypadkiem, bo nikt tu nie jest naiwny. Zrobił to wyłącznie we własnym interesie, co nie przystoi moderatorowi. Zresztą, podkreślam kolejny raz, że osoba o wątpliwej reputacji nie ma prawa być moderatorem.

stivo jeśli nie jest w stanie traktować mnie na równi z innymi, nie powinien tym bardziej być moderatorem. Moderator musi być ponad wszystko i stosować równą miarę.
  • Silverlight lubi to

Tu byłem.

#30 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2012.08.11, 21:42

Zadaj sobie w takim razie pytanie dlaczego tak się dzieje?

Akurat w przypadku tego posta zastosował równą miarę, bo gdyby by ktoś inny napisał taką wypowiedź, to też zostałaby ukryta.

E: Nikogo nie bronię i nie będę tłumaczył się z czyichś postępowań.

Ostatni raz: bez odbioru, bo popcorn już mi się skończył.

Użytkownik stivo edytował ten post 2012.08.11, 21:44

• galean i Lynn lubią to

#31 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2012.08.11, 21:44

Aktualizacja IE ma na celu poprawe działania AQQ a usunięcie wtyczki nic nie zmienia CHYBA że na prawde z wtyczką jest coś nie tak (były takie przypadki) - wtedy następuje jej aktualizacja i można o tym spokojnie użytkownikowi powiedzieć. Jak coś jest winą słodkości to zostaje to wykryte w przeciągu paru godzin, nigdy nie było tak, że nagle Cukierki okazały sie winne (o innych bannerkillerach nie mówie). Jeżeli ta wtyczka jest nielegalna to czemu nie czepiasz sie o inne? Tylko ta jedna Cie boli, dlaczego? "Zrobił to wyłącznie we własnym interesie, co nie przystoi moderatorowi." - jakim interesie? Co on ma z tego, że ktośtam używa tej wtyczki? Sławe? Sławe to ona zawdzięcza Tobie. Pieniądze? Wtyczka jest darmowa chyba że mówisz o paru groszach za wczytanie reklamy na jego stronie ale to śmieszne xD "Wątpliwej reputacji"? Jest jednym z bardziej porządnych ludzi jakich znam no ale co ty możesz wiedzieć... :) Co do "traktowania na równi" to uważasz, że Ty pędziesz go atakował i obrzucał błotem przy każdej lepszej okazji a on będzie Cie traktował tak jak innych? Nie, będziesz traktowany jak trol bo coraz częściej to robisz amiast pomagać, to przykre :(

EDIT: @stivo: W sumie racja, chodźmy lepiej wszyscy na piwo :D Ja sie ubieram i lece do sklepu także: bez odbioru!

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2012.08.11, 21:46

• Lynn lubi to

#32 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.08.11, 21:46

Tylko ta jedna Cie boli, dlaczego?

Chodzi o to, że Beherit napisał, że wtyczka to legalny sposób na reklamy, a według VPN'a to kłamstwo. Ot cała wojna.
  • Lynn lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#33 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.11, 21:50

stivo widzę, że wiesz co myślał Beherit, jestem pod naprawdę dużym wrażeniem. Możesz być na stałe jego adwokatem.

Deadmaster usunięcie wtyczki sprawia, że przywracamy stan legalny używania AQQ. Zresztą nasz kochany programista potwierdził nie raz, że wtyczka narusza licencję, ale nic z tym nie zrobi, bo mu się nie chce i nie chce stracić Beherita jako darmowej siły roboczej. I nie rozumiem jak ktoś kto okłamuje użytkowników może być "najbardziej porządną osobą jaką znam". W takim razie bałbym się kogo znasz. Przykre, że nie widzicie nic niestosownego w zachowaniu Beherita. Ja rozumiem, że on dużo zrobił, ale to nie znaczy, że może wszystko.

wu112 wcale NIE TYLKO według mnie. Patrz wyżej.

Tu byłem.

#34 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.08.11, 21:57

VPN, chciałeś wiedzieć co myślą użytkownicy o opisanej przez Ciebie sytuacji i otrzymałeś liczne odpowiedzi. Fakt faktem, że nie są one po Twojej myśli, ale nie pozostaje Ci chyba nic innego jak się z tym pogodzić - słusznie Deadmaster zauważył, że obecna sytuacja jest akceptowana przez Moderatorów, Administrację i samego Właściciela. A nam, zwykłym użytkownikom pozostanie "czekać" na kolejną Twoją akcję skierowaną przeciwko Beheritowi.
  • Lynn i Deadmaster lubią to

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#35 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.11, 22:01

Jest akceptowana (ciche przyzwolenie) pod względem wtyczki, ale nie pod względem moderacji. Myślę, że jednak część osób nie wypowiada się, bo nie chce narażać się "nowemu" moderatorowi, ale gdybyśmy zrobili anonimową ankietę, mogłoby być inaczej.
Sprowadziliście całą sytuację do "nic się nie stało", "znowu zaczepia Beherita", "znowu chodzi o wtyczkę". Zastanówcie się czy aby na pewno tak jest. W momencie gdy ktoś usuwa na własny użytek posty, można jeszcze uratować sytuację pozbywając się delikwenta. W przeciwnym wypadku obudzicie się kiedyś z ręką w nocniku.

Tu byłem.

#36 moose

moose

Adept

• Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 2012.08.11, 22:24

Sam Beherit się jeszcze nie wypowiedział więc może przestańmy dyskutować i poczekajmy na jego zdanie na ten temat ok ?

#37 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.08.11, 22:26

Myślę, że jednak część osób nie wypowiada się, bo nie chce narażać się "nowemu" moderatorowi

Kogo konkretnie (z nicków) masz na myśli?

pozbywając się delikwenta

Mam wrażenie, że nazywając Beherita delikwentem chciałbyś się go pozbyć nie tylko z grupy moderatorów, ale i z forum. Wynikałoby z tego, że jednak jesteś ewidentnie nastawiony przeciwko niemu.

W przeciwnym wypadku obudzicie się kiedyś z ręką w nocniku.

Co to znaczy? Że Beherit będzie robił co chciał. a moderatorzy będą w nieskończoność się przyglądać? Jeżeli jego działania będą faktycznie rażące, to wątpię, że obędzie się bez echa. Tak jak w Twoim przypadku. Też jesteś użytkownikiem, który nie ma sobie równych w swojej dziedzinie, a jednak OC wpakował Ci kilka ostrzeżeń. Margines błędu jest jednak większy dla zasłużonych użytkowników.. coś o tym powinieneś wiedzieć.

Sam Beherit się jeszcze nie wypowiedział

Beherit jest teraz na urlopie, więc pewnie szybko nie da odpowiedzi ;)

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.08.11, 22:27

#38 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.11, 22:36

moose o tak, poczekajmy na głównego sprawcę zamieszania, <ironia mode on> z pewnością uderzy się w pierś, przeprosi i przyzna, że popełnił błąd. </ironia mode off>

wu112 nie mam upoważnienia, żeby wymieniać nicki. Jak będą chcieli sami napiszą. Chociaż w obliczu takiego przyzwolenia na prywatę, raczej nie będą chcieli.
Idę sobie zapisać w notatniku, że jestem najgorszy, czepiam się prawdomównego, porządnego i wzorcowego obywatela-moderatora. Jak śmiem :(

Tu byłem.

#39 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.08.11, 22:42

nie mam upoważnienia, żeby wymieniać nicki.

W takim razie napisz mi owe nicki w prywatnej wiadomości. Dobrze by było żebyś jednak podał konkrety w tak poważnym temacie, a nie same ogólniki.

#40 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2012.08.11, 22:56

Przede wszystkim całym tym tematem naruszasz regulamin forum więc jakby łamiesz jego licencje a co za tym idzie używasz go nielegalnie - jesteś złodziejem :P Ot i mamy Twój tok rozumowania. "Nasz kochany programista" jak już wyraźnie napisał nie widzi zagrożenia w tej wtyczce, ponieważ używa jej znikoma ilość użytkowników (większość dzięki Tobie). Nazywając Beherit'a pupilkiem Oconnel'a obrażasz go i jego prace, to co robi dla AQQ - jakieś niespełnione ambicje życiowe czy coś? Też dużo zrobiłeś ale teraz przeginasz. "Darmowa siła robocza" też padło. Beherit robi to co lubi (wtyczki) i co czym również zajmuje sie zawodowo (Buglista) a jego jedyne aktywności moderacyjne jakie zauważyłem to zamykanie tematów w pomocy oraz usuwanie śmieciowych postów (tych niezwiązanych z tematem). Nie ma żadnych argumentów przeciwko nadaniu mu tej funkcji. Czemu uważasz, że nie tylko Ty masz jakieś zastrzeżenia co do niego? Robiłeś jakieś badania, konsultacje? Prosze bardzo, zrób ankiete "Czy widzisz coś niestosownego w zachowaniu tego moderatora?" i czekaj na wyniki. Będziesz sam tak samo jak sam jeden go atakujesz przez swoją ideologie i walke o prawde.
Co do samego Beherit'a to nie znasz go a ja na pewno nie czuje sie przez niego oszukany - wręcz przeciwnie więc...? Ciągle mówisz, że oszukuje. Doczepiłeś sie do tego i przez to wypisujemy dziesiątki stron postów, na których nikt nie wyraził 100% poparcia dla Ciebie.

@wu112: Nie wymieni nicków bo ich nie zna/nie ma takich osób.

@moose: Jego zdanie już doskonale znamy. Zresztą znamy zdanie wszystkich a ten temat przewałkuje jeszcze raz to samo i dalej będzie jak było, a jedyna zmiana jaka nastąpi to +1 do warnów VPN'a...
  • MeFisto lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych