Skocz do zawartości


Zdjęcie

[odrzucono] Logowanie do AQQ

logowanie hasla panel logowania uruchamianie wyswietlanie adresy email JID

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Logowanie do AQQ (19 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz aby w panelu logowania do AQQ były widoczne wszystkie konta których używasz na komunikatorze?

  1. nie (3 głosów [15.79%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.79%

  2. tak (9 głosów [47.37%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 47.37%

  3. nie mam zdania (7 głosów [36.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 36.84%

Czy według Ciebie podanie jednego adresu JID w panelu logowania jest wystarczajace?

  1. tak, jeden adres JID jest wystarczajacy (2 głosów [33.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.33%

  2. nie, chce mieć wyświetlane wszystkie adresy JID (4 głosów [66.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 66.67%

Głosuj

#1 encanto

encanto

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2012.08.12, 00:54

Witam,
Mam taka propozycje aby np za pomoca wtyczki miec mozliwość właczania/wyłaczania adresów email widocznych podczas logowania sie do komunikatora. Mi osobiscie to przeszkadza i nie koniecznie podoba mi sie aby inni użytkownicy wiedzieli jakie konta posiadam na aqq. Wole przykladowy login a niekoniecznie któryś z moich adresow email. Co Wy na to ?

Użytkownik encanto edytował ten post 2012.08.29, 21:46


#2 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2012.08.12, 09:27

Obawiam się, iż to nie możliwe, gdyż na chwile obecną wtyczki nie mogą oddziaływać na okno logowania. I raczej tak pozostanie, ze względów technicznych.

#3 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.08.12, 10:59

Dejvus, dlatego może przenieść propozycję o dział wyżej (potraktować ją jako propozycję dotyczącego samego AQQ)?
  • Silverlight lubi to

#4 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2012.08.12, 11:20

Przeniesione ze względów o których wspomniał Dejvus

#5 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.08.12, 11:29

Tam nie są wyświetlane adresy e-mail, tylko JIDy (Jabber ID).
Pewnie zaraz Oconnel odpisze, że od tego są konta w systemie. ;) Każdy użytkownik ma osobne konto i osobną listę profili w AQQ.
  • Beherit lubi to

#6 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.08.12, 16:58

encanto, Ty jako autor propozycji masz prawo zagłosowania w ankiecie. Nie zapominaj o tym :P
A co do propozycji, jak dla mnie to mogą nie być widoczne. Ale jeśli pozostaną, tak jak teraz, to na pewno nie będzie mi to jakoś strasznie przeszkadzać.

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2012.08.12, 16:59


#7 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.08.14, 12:48

No dobrze - usuniemy z tamtą JID-y ale co w zamian? Puste pole będzie wyglądać brzydko, zwiększona czcionka nazwy profilu jeszcze gorzej ;) Opis konta głównego? Avatar nie jest brany z konta głównego tylko z pierwszego konta, które ma go ustawionego więc też nie bardzo (jak na kocie głównym nie mamy avatara to opis nie będzie pasował do konta). Prywatność prywatnością no ale bez przesady, co komu (w dodatku raczej komuś znajomemu bo tylko takie osoby dopuszczamy do kompa) po samych JID-ach? Bardziej tu gra role estetyka bo przy większej ilości kont sie śmietnik w tym okienku robi no ale ja go nie widze bo mam włączone autologowanie, głos na NIE, chyba że autor wymyśli co by można było w miejsce JID-ów wstawić ;) BTW, GG też pokazuje numery w oknie wyboru profilu (klik).

#8 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.08.14, 18:13

@Deadmaster: Ja tam nie przejmowałbym się jakoś szczególnie tym jak to jest zrobione u konkurencji tylko bardziej tym, jak chcemy żeby to wyglądało w Naszym komunikatorze ... A dopiero jeżeli konkurencja wpadnie na jakiś pomysł wart uwagi i który chcemy mieć również u siebie to interesowałbym się jak dokładnie to tam działa.
I właśnie dlatego głosowałem na TAK :P

279.gif


#9 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.08.14, 18:26

@Lord ByRad: No dobra, ale dalej nikt nie wymyślił nic sensownego w zamian, a bez tego propozycja nie ma sensu :) Bo jak tam ma nie być nic to ja wole już tak jak jest teraz. A co do przykładu z GG to chciało mi raczej o pokazanie, że jest to powszechna praktyka. Wymyślcie coś interesującego w zamian, ja nie potrafie ;)

#10 encanto

encanto

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2012.08.14, 22:44

Dejvus, Jojo87, Stivo, dzieki za przeniesie do wlasciwego dzialu, natomiast wracajac do tematu ja nie jestem biegły w tych sprawach po prostu propozycja. Odpowiadając Deadmasterowi zdecydowanie wole nazwę profilu bez JIDa , czy czcionka wieksza czy ta sama to już kosmetyka ale jak słusznie zauwazyłeś przy wiekszej liczbie kont jest śmietnik nie wyglada to dobrze, do tego wścibska koleżanka czy przyszła żona :) i po co ? :) Jesli chodzi o GG czy inne komunikatory myslę że nie każde rozwiązanie jest warte powielania owszem zawsze mozna porównać ale akurat to nie wydaje mi sie udane. Może w zamian podawac tam nazwe profilu i aktualny czas i datę lub datę i czas ostatniego logowania lub wylogowania, lub ostatni czas pracy na komunikatorze ? Tak czy inaczej ja wolę nazwe profilu np Encanto a jaki ja mam JID to juz chyba nie powinno nikogo obchodzić nieprawdaż ?

#11 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.08.15, 00:22

@Lord ByRad: No dobra, ale dalej nikt nie wymyślił nic sensownego w zamian, a bez tego propozycja nie ma sensu :) Bo jak tam ma nie być nic to ja wole już tak jak jest teraz. A co do przykładu z GG to chciało mi raczej o pokazanie, że jest to powszechna praktyka. Wymyślcie coś interesującego w zamian, ja nie potrafie ;)

Przeczytaj jeszcze raz i tym razem dokładnie treść pytania w ankiecie, a zauważysz że mam identyczne zdanie, jak Ty, to znaczy, że chcę aby ZOSTAŁY JIDy w oknie logowania ... Ale faktycznie muszę przyznać, że pytanie w ankiecie jest postawione w sposób mylący dla stałych forumowiczów (przeważająca większość ankiet ma pytanie: "Czy chcesz wprowadzenia proponowanych zmian?", a tutaj pytanie brzmi: "Czy NIE chcesz wprowadzenia proponowanych zmian?") ;)

279.gif


#12 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.08.15, 00:26

O kurde, faktycznie. Shame on me :/ Niedoczytałem, przepraszam. To trzeba będzie zmienić głos w ankiecie...

Edit: TAK, do czasu aż ktoś poda sensowną propozycje co by można było zamiast JID-ów wstawić.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2012.08.15, 00:28


#13 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.08.15, 10:34

@Deadmaster: Może hasło do profilu, albo jeszcze lepiej do poszczególnych kont ... :D

279.gif


#14 encanto

encanto

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2012.08.17, 18:48

Lord ByRad ja szanuje Twoje zdanie, masz odmienne i Twoje prawo OK, co do ankiety, trzeba czytać ot poprostu pytanie a jeśli ktoś szuka dziury w całym to i tak znajdzie :) Propozycje padły czy sensowne to juz subiektywna ocena wg mnie godne przemyslenia i w odróznieniu do twojej :-D

#15 encanto

encanto

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2012.08.29, 21:53

OK, wracając do tematu dołączam jeszcze jedno pytanie do ankiety ponieważ chce doprecyzować sprawę wyswietlania tylko 1 JID a. O ile pamietam w pierwszej wersji aqq własnie tak było przez długi okres czasu. Proszę o Wasze sugestie.

#16 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.08.29, 22:15

Na JID konta głównego mógłbym pójść pod warunkiem, że awatar również będzie brany z tego konta a w przypadku jego braku zostanie wyświetlony pusty awatar. Dla przypomnienie: AQQ teraz wyświetla awatar z pierwszego konta, które go posiada, niekoniecznie z konta głównego :P

#17 encanto

encanto

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2012.08.29, 22:46

Tu głownie chodzi mi o JID a co do Avatara hmm jak słusznie zauwazyłes jest tu wskazana spójność :) Czekam zatem na twoj głos Deadmaster.

#18 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.08.29, 23:48

Dobra, zmieniłem głos żeby było tylko jedno konto choć jak dla mnie może nie być tam żadnego tylko niech ktoś zaproponuje coś w zamian. Na razie zostaje za jednym kontem głównym + zgodność awatara, o której już wspomniałem ;) Z jednym widocznym kontem nawet by lepiej wyglądało niż nawalone ich nie wiadomo ile...
  • encanto lubi to

#19 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.11.25, 13:28

Propozycja odrzucona

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: logowanie, hasla, panel logowania, uruchamianie, wyswietlanie, adresy email, JID

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych