Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Sieć Skype


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
206 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wprowadzić? (255 użytkowników oddało głos)

Twoja zdanie?

  1. Głosowano Tak (225 głosów [87.89%])

    Procent z głosów: 87.89%

  2. Głosowano Nie (22 głosów [8.59%])

    Procent z głosów: 8.59%

  3. Nie wiem (9 głosów [3.52%])

    Procent z głosów: 3.52%

Głosuj

#141 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2011.11.19, 16:07

A więc powstaje pytanie czy może Beherit zechce napisać taka wtyczkę. Jak myślicie? Jest na to szansa?
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#142 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.11.19, 16:25

Z przykładowymi źródłami w C++ to nie powinno być wielkie wyzwanie. Ale dość czasochłonne. Beherit pracuje, a oprócz tego ma też własne życie ;) Więc nie wiadomo czy w ogóle znalazł by na to czas. Jeżeli jednak się tego podejmie, to ja oczywiście mogę pomóc.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#143 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.11.19, 19:14

Przykro mi to mówić ale niestety ostatnio mi doskwiera bardzo duży brak czasu. Nie mam go nawet na pisanie poprawek do moich obecnych wtyczek nie wspominając już o nowych projektach, które na razie wstrzymałem. Może kiedyś spojrzę na obsługę Skype. Dodam, że nie tylko ja tutaj wtyczki piszę w C++, są jeszcze inne osoby ;)
  • Malusiolka lubi to

#144 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2011.11.19, 23:22

Trochę dziwne zabierać się za coś gdy nie wiadomo od czego zacząć :blink:

#145 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.11.20, 10:44

Można zacząć od rdzenia. Czyli połączyć się z siecią, i móc wysyłać odbierać wiadomości. Spróbować pobrać listę kontaktów i ich stany. Jeżeli tyle będzie zrobione, to reszta - czyli podłączenie tego pod AQQ - to już pikuś.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#146 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2011.11.20, 11:02

http://koders.com/de...phi&li=*&scope=

Oconnel, zerknij tutaj, może akurat bedzie coś obiecującego

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#147 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.11.20, 20:12

Jeżeli ktoś znajdzie czas na stworzenie wtyczki do obsługi protokołu Skype to jestem w stanie zaoferować swoją pomoc w tworzeniu wtyczki (pomoc w funkcjach i notyfikacjach etc).
  • Malusiolka i sacrus lubią to

#148 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.11.21, 20:00

Nie wstrzymywał bym oddechu w oczekiwaniu na protokół Skype w AQQ na waszym miejscu. Gratulacje dla WTW za jego obsługę :) Trzeba jednak nadmienić, że dostęp do Skype-a jest niezwykle ułatwiony dla osób piszących w jeżyku C++, a jak wiemy ja tego nie robię :) Co do Trillian-a, to korzysta on ze SkypeKit. Niestety nie istnieje póki co wrapper dla Delphi, a przynajmniej ja żadnego nie znalazłem. Dlatego wdrożenie takiej opcji jest na razie wykluczone. Oczywiście, postaram się monitorować sprawę, i jak tylko uznam, że dodanie obsługi dla tej sieci jest realne to na pewno nie omieszkam dodać takiej opcji. Powiem jednak, że jest mało realne dodanie tej sieci wewnątrz samego AQQ, bo samo doczepienie SkypeKit-a to dodatkowe 5 mega w instalce. Szczerze mówiąc, szybciej i prościej poszło by dodanie tej obsługi któremuś z wtyczkopisarzy. Są bowiem przykładowe programy wykorzystujące SkypeKit dla C++. Jednak obawiam się, że nikt się za to nie zabierze, bo nie ma za bardzo komu. Dlatego pewnie jeszcze poczekamy na obsługę tej sieci w AQQ póki sam się za to nie zabiorę. Przykro mi, że musiałem rozwiać wasze oczekiwania w tym względzie.


Nie mogłeś wyprzedzić WTW ? Czemu ja odnoszę wrażenie że WTW rozwija się szybciej od AQQ ? Może nie korzystam ze skype,ale wielu ludziom przydałoby się :)

Edit:No fakt w delphi jest trudniej to pewnie zrobić :) Rozumiem to :) Dla mnie 5 MB więcej w instalce nie robi różnicy :D Na 100 % ktoś za to zabierze się :) Jakiś wtyczkopisarz na przykład :)

Użytkownik Xanter edytował ten post 2011.11.21, 23:06


#149 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.11.21, 20:07

@Xanter, a czytałeś w ogóle wypowiedź Oconnela, którą zacytowałeś? Bo chyba nie, skoro pytasz "czemu nie mógł wyprzedzić wtw". Gdyby się dało, to obsługa Skypa została by wprowadzona. I nie rozumiem tego wyścigu "szybko, szybko byle przed wtw". Gdyby zarówno AQQ, jak i wtw miało obsługę Skypa, to myślę, że te dni czy tygodnie różnicy czasu we wprowadzeniu tego nie zrobiły by różnicy dla użytkowników. Każdy by używał komunikatora, który mu bardziej pasuje. No ale cóż.. w AQQ Skypa pewnie tak prędko nie ujrzymy.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#150 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.11.21, 23:08

Dobrze edytowałem trochę wypowiedź :) Może i to jest wyścig ale fajnie by było widzieć na dobreprogramy.pl news : AQQ jako pierwszy polski komunikator obsługuje Skype :)

#151 KMR

KMR

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 2011.11.22, 12:18

aż mnie wtw zachęcił do korzystania, no ale nie zamierzam sie przesiadać w wtw trzeba zbyt wiele konfigurować i jest paskudny

#152 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2011.11.22, 14:57

Faktycznie paskudny...
Dołączona grafika

Każdy oferuje pomoc w pisaniu wtyczki, tylko nie ma osoby, która taką wtyczkę napisze.
  • Hitokiri i jarko lubią to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#153 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.11.22, 15:44

Paskudny to może przesadne określenie ;) Pełna asceza jak dla mnie po prostu :) WTW wypełnia skutecznie niszę po Konnekcie, której AQQ nigdy nie planowało zapełniać.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#154 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.11.22, 21:30

OC a coś więcej do tematu dodasz zamiast komentować WTW ? :D

#155 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2011.11.23, 01:30

OC zajrzałeś do linku który wrzuciłem wcześniej?

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#156 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.11.23, 09:07

Nie ma tam nic godnego uwagi, niestety. Generalnie sprawa ma się tak. Trzeba czekać, aż - i o ile w ogóle - Skype udostępni wrapper dla Delphi. Biorąc pod uwagę fakt, iż klient Skype został napisany przy użyciu Delphi, nie jest to zatem całkowicie wykluczone.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#157 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2011.11.23, 09:29

tak łatwo się nie poddam, a co :P
https://developer.sk...examples-delphi - ale wydaje mi się, że to binarka do sterowania skypem, czyli, że skype by musiał być uruchomiony w tle...
Z tego co wyczytałem to jest wrapper na delphi, ale głowy do tego nie dam, bo mój angielski leży i kwiczy hehe :P

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#158 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.11.23, 10:08

to api a nie skypekit
wymaga zainstalowanego skype-a.



#159 Pisarz

Pisarz

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • MiejscowośćKarczew

Napisano 2011.11.23, 22:12

Można by zrobić coś absolutnie bezsensownego, taką prowizorkę. Osobna aplikacja napisana w innym języku programowania, którą sterowałoby się zdalnie z poziomu wtyczki lub samego AQQ. Taki pseudo-Skype.
  • Seven lubi to

#160 psychoderyna

psychoderyna

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2011.11.24, 12:30

Osobna aplikacja to dodatkowe zasoby, poza tym jak mam mieć osobną aplikację to równie dobrze można mieć samego skype (który z kolei sam w sobie też pożera dość sporo zasobów). Sens samego AQQ to jest mieć wszystkie komunikatory w jednym bez dodatkowych aplikacji i tego sie trzymajmy :)
  • Hitokiri i jarko lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych