Skocz do zawartości

Zdjęcie

[rozwiązany] brak okna głównego, nie wysuwa się z tray'a

aqq okno główne kontakty tray

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 AylaNyana

AylaNyana

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2012.08.26, 14:59

witam.
dziś od samego rana mam taki oto problem z AQQ, który, dodam, przytrafił mi się pierwszy raz.
otóż komunikator nie pokazuje mi okna głównego (z listą kontaktów). przy nadchodzącej wiadomości ikonka w tray'u pokazuje jak zawsze migającą kopertę, i mogę rozpocząć rozmowę, jednak tylko z tymi osobami które pierwsze do mnie napiszą. ja nie mogę podjąć rozmowy z kimkolwiek, ponieważ nie widzę listy :P
okno główne nie pokazuje mi się wcale na pulpicie, a przy kliknięciu na ikonę w tray'u (aby wyjechała mi lista na pulpit) widzę jak pod paskiem zadań pojawia się okno AQQ, jednak nie wyjeżdża na swoje miejsce na pulpicie.
restart komunikatora nie pomógł, całego komputera też. nawet odinstalowałam komunikator (bez usuwania plików użytkownika z dysku), i zainstalowałam AQQ na nowo i instalki z tego portalu z najnowszą wersją stabilną, ale problem nie rozwiązał się.
dodam że AQQ zawsze instaluje mi aktualizacje do najnowszych stabilnych wersji.
jeśli temat był, to proszę o pokazanie mi go, ja szukałam i nie znalazłam nic co by pasowało pod mój problem.
proszę o pomoc i pozdrawiam.

#2 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.26, 17:09

Witaj. Za mało informacji. Podaj:
  • wersja systemu Windows (np. Windows XP SP3, Windows Vista SP2, Windows 7 SP1),
  • numer wersji przeglądarki Internet Explorer (nie innej!),
  • ustawiona kompozycja w AQQ 2.x,
  • używane wtyczki w AQQ 2.x wraz z numerami wersji.

Tu byłem.

#3 AylaNyana

AylaNyana

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2012.08.26, 17:51

• Windows 7 Home Premium, SP1
  • IE 9.0.8112.16421 64bit Edition
  • kompozycja to : Facebook ale nie mogę podać wersji bo nie mając okna głównego nie dostanę się do menu...
  • niestety wtyczek nie znam na pamięć... wiem że jest ta do smsów, do obsługi sieci gg, pogoda, detonator... być może jeszcze jakieś, o których teraz nie pamiętam, ale tak jak napisałam wyżej... nie mogę tego sprawdzić i numerów wersji także bo nie mam dostępu do menu.

#4 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.08.26, 21:54

Wejdź do folderu: C:\Użytkownicy\[nazwa_użytkownika]\WapSter\AQQ Folder\Profiles\[nazwa_profilu]\Themes i usuń jego zawartość. Spróbuj uruchomić AQQ. Jeśli się nie uda, wejdź tym razem do folderu C:\Użytkownicy\[nazwa_użytkownika]\WapSter\AQQ Folder\Profiles\[nazwa_profilu]\Plugins i usuń (do Kosza, żeby w razie czego przywrócić) wszystko oprócz folderów (i zawartości folderów) AQQ SMS, Contact i GG Net.

Tu byłem.

#5 AylaNyana

AylaNyana

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2012.08.26, 22:27

po zastosowaniu się do tych rad, w obu przypadkach nie pojawia mi się okno główne. po kliknięciu na ikonę AQQ w tray'u, widać jak okno pojawia się pod paskiem zadań, ale nie "wyjeżdża" na pulpit. może pokażę jak to w ogóle wygląda. to skrin. przed naciśnięciem ikony AQQ i po.
Dołączona grafika
no widać że tam jest pod paskiem to okno, tylko nie wyjeżdża mi na pulpit. jakieś inne pomysły...?

edycja:
włączyłam ukrywanie paska zadań windows, i okno samo pojawiło się na pulpicie. po ponownym włączeniu widoczności paska, okno już nie zniknęło, po przywróceniu plików z kosza, kompozycji, okno działa. kryje się i "wyjeżdża" na kliknięciu ikony w tray'u :) jestem w szoku że to o taką błachostkę chodziło, a sama bym na to nie wpadła, kolega mi doradził...
także dziękuję za poświęcony czas i chęć pomocy :) i temat do zamknięcia. pozdrawiam, AylaNyana.

Użytkownik AylaNyana edytował ten post 2012.08.26, 22:46

• art3x lubi to

#6 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2012.08.26, 23:43

Problem rozpoczynający temat został uznany za rozwiązany.
Jeśli chcesz dodać coś do tematu skorzystaj z funkcji "Zgłoś" (dostępnej w prawym dolnym rogu posta) w celu poinformowania moderatora, który otworzy temat.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aqq, okno główne, kontakty, tray

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych