Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 81/83/85

• Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 12:17

AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 85 2.4.1.85

Data wysłania: 11.09.2012
Data aktualizacji: 12.09.2012

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Kolejna beta AQQ. Tym razem skupiłem się na poprawkach związanych z buglistą. Właściwie ta wersja miała być oznaczona jako wersja RC, ale jeszcze się wstrzymam. Wciąż czekam na finalną wersję wtyczki SkypeCore i dopiero wówczas będziemy finalizować obecne beta testy. Oprócz bardzo wielu poprawek chciałbym zwrócić uwagę, że AQQ znów poprawnie potrafi wysyłać i odbierać obrazki z najnowszych wersji GG (ufff!). Ponad to, twórcy kompozycji od teraz mają do dyspozycji możliwość zapisywania ustawień kompozycji do pliku. Jeżeli nie tworzysz kompozycji wizualnych dalej możesz już nie czytać :) Jest to realizowane za pomocą protokołu themesave://. Aby coś zapisać należy zrobić przekierowanie na adres: themesave://parametr:wartość gdzie parametr to nazwa opcji, a wartość to jej wartość ;) Plik jest zapisywany do formatu JSON więc kompozycje same mogą ten plik odczytać. Umieszczany jest on w katalogu ThemeSettings. Uwaga - jeżeli kompozycja znajduje się w folderze publicznym plik będzie miał końcówkę .pub, lokalne kompozycje mają końcówkę .loc. Powodzenia :)

Zmiany w AQQ 2.4.1 [Mystic Core] Build: 85 2.4.1.85
  • Dodano system zapisu ustawień dla twórców kompozycji wizualnych (po protokole themesave://)
  • Poprawiono możliwość odbierania obrazków pochodzących z najnowszych wersji komunikatora Gadu-Gadu.
  • Przy odbieraniu załączników dla obrazków znajdujących się na dysku GG, AQQ generuje prawidłowy podgląd.
  • Poprawiono problem ze znikającym obramowaniem niektórych okien.
  • Poprawiono problem z niereagującymi przyciskami w oknie głównym.
  • Przy przekroczeniu limitu znaków w bramce SMS, i kliknięciu w balonik informacyjny - AQQ nie potrzebnie się chowało.
  • Poprawiono odrysowywanie listy rozwijanej w Centrum Powiadomień.
  • Poprawiono wygląd chmurki zawierającej listę ostatnio zamkniętych zakładek.
  • Poprawiono problem z niewidoczną listą kont w oknie logowania (przy jasnych kompozycjach).
  • Poprawiono problem z brakiem przeźroczystości po starcie AQQ okna głównego (jeżeli opcja ta miała być aktywna).
  • Przy aktywnej funkcji natywnej, okna dialogowe zapisu i wyboru plików nie będą już wyglądać aż tak brzydko.
  • Funkcja "Wyszukaj w sieci" w przypadku użycia serwisu Google - o ile paczka językowa jest polska - skorzysta z polskiej wersji tego serwisu.
  • Poprawiono pokazywanie się menu moderacyjnego w oknie rozmowy dla osób znajdujących się na czacie.
  • Poprawiono problem z pokazywaniem złej ikony stanu w oknie rozmowy na systemach Windows XP.
  • Kontakty @gmail.com oraz @public.talk.google.com powinny być traktowane przez AQQ na równi.
  • Zlikwidowano komunikat o błędzie (503) pojawiający się przy próbie wysłania wiadomości tekstowej samemu sobie w sieci GG.
  • SDK: Dodano notyfikacje AQQ_SYSTEM_THEMEINFO
  • Wtyczka SMS mogła nie być oskórkowana prawidłowo przy ręcznym ładowaniu.
  • Poprawiono problem z opcją ukrywania opisów na liście, która ukrywała również powiadomienia.
  • AQQ mogło błędnie wskazywać stan połączenia szyfrowanego.
  • SDK: AQQ_CONTACTS_SENDPIC - poprawiono problem z wysyłaniem tej notyfikacji w przypadku rozmów audio-video.
  • Poprawki dotyczące wyświetlania ikon HD na liście kontaktów.
  • Doszła nowa emotikona do paczki Gadu. Kto wie jaka? ;D
  • Tu i tam zablokowano kilka opcji dla konta FB, które i tak nie działają dla tej konkretnej sieci.
  • W ustawieniach w dziele kompozycja, są pokazywani wszyscy autorzy kompozycji wizualnej.
  • Poprawki lokalizacyjne.
  • Poprawiono kodowanie znaków w wyszukiwarce kontaktów.
  • W tytule odtwarzacza YT, lajki są teraz opisane.
Pobierz plikDołączona grafika
  • Beherit, mino i gumiok lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.09.11, 12:26

Dodano system zapisu ustawień dla twórców kompozycji wizualnych (po protokole themesave://)

To teraz niech Silver to rozgryzie i pokaże jak to wygląda w praniu :P

Poprawki dotyczące wyświetlania ikon HD na liście kontaktów

Jeszcze nie jest to poprawione do końca. Opisałem już na Bugliście.

Doszła nowa emotikona do paczki Gadu. Kto wie jaka? ;D

Tobie tylko jedno w głowie xD

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.09.11, 12:31

Oconnel a może jakiś przykład takiego pliku z konfiguracją lub jakaś instrukcja? Mamy zgadywać czy pisać do Silvera na priv?

#4 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 12:34

Ym. Generalnie sprawa jest prosta i opisałem wyżej co należy zrobić. Przykładowo tylko, stwórzcie jakiś klikalny link w swojej kompozycji np. na liście kontaktów, w oknie rozmowy lub archiwum. W href dajcie np. themesave://test1:test2 - odpalcie AQQ, kliknijcie w link i działa. Oczywiście można też przekierowywać niewidocznie za pomocą skryptów. Odczyt pliku jest już w gestii kompozytorów. Nie wiem dokładnie jak to się robi, ale Silver zapewniał, że jeżeli plik będzie w formacie JSON (a jest), nie będzie z tym problemu przy pomocy JS (po prostu wywołujemy settings.test1)

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.09.11, 12:37

Twój opis jest mnie nie działa ubogi ;) U mnie nie działa ten protokół, AQQ go sobie nie przypisał. Jeżeli taki href stworzy konfigurację dla kompozycji to proszę podaj jak wygląda taki przykładowy plik i jak go wykorzystać. Piszesz, że coś dodałeś a nie ma tego pełnej dokumentacji. Koniec z fjuczerami od Silvera bez opisów! Nawet w żadnej kompozycji Standard nie ma info o tym!
  • vBz lubi to

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 12:39

Niestety nie zamierzam tworzyć przykładowej kompozycji. Poczekajcie aż Silver wykorzysta to w praktyce i pojawi się odpowiedni przykład. AQQ nie musi też przypisywać tego protokołu. Działa on wyłącznie wewnątrz aplikacji a nie na zewnątrz np. w innych przeglądarkach. Sposób zapisu podałem szczegółowo, sposób odczytu można wygooglować.

http://www.w3schools...son/default.asp

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.09.11, 12:43

Beznadzieja, kolejny wymysł Silvera nieskonultowany z innymi deweloperami. Było by już lepiej zrobić coś dzięki czemu można by było zmienić opcje w AQQ dotyczące kompozycji.
  • vBz lubi to

#8 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 12:47

Pomysł był konsultowany :)

BTW narzekasz, a masz lepszy pomysł? Nie sądzę :)

#9 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.09.11, 12:49

Tak, jednie z Tobą :) Na forum nie ma o tym tematu, na pewno inny kompozytorzy mieliby lepsze pomysły. Np. poprzez link ustawić przeźroczystość okien na dany pkt czy też wyłączyć dane opcje. A to? To jakiś śmiech na sali :) Dodajesz coś czego sam nie jesteś w stanie nam wytłumaczyć i pokazać zastosowania...
  • vBz lubi to

#10 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 12:53

Chodzi o to aby kompozycja mogła sama z siebie mieć dodatkowe opcje. Ale ustawienia trzeba gdzieś zapisać. Jeżeli nie wiesz, to strona HTML nie ma szans na zapisanie czegokolwiek na dysku twardym. Chyba nie ma sensu tłumaczyć czemu tak jest? Zatem, jedyna możliwość jest taka, aby to AQQ zapisywało te opcje. Jak je przekazać? Najprościej przez window.location. Jak je odczytać? Najlepiej przy pomocy js + json bo jest to banalnie proste - podałem link. Nie wiem jak jeszcze mam to głębiej wytłumaczyć :)

#11 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.09.11, 12:54

Mam znacznie lepszy pomysł, zrobić protokół tak jak jest w GG, który ustawia opis. Klikasz w link i ustawiają się podstawowe rzeczy w kompozycji (przeźroczystość, pokazywanie nagłówka, awatarów itp) , reszta ustawień może być przekazana w Base64 i potem zdekodowana do JSON tak jak chce Silver.

#12 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 12:57

Opcje które wymieniłeś są możliwe do ustawienia w opcjach AQQ. Ten system jest dodany na potrzeby INNYCH opcji. Np. zmiana kolorystyki lub chowania pokazywania jakiś dodatkowych toolbarów. A to o czym mówisz to zupełnie inna kwestia, i wcale nie głupia. Może doda się to przy okazji.

#13 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2012.09.11, 13:31

Poprawiono wygląd chmurki zawierającej listę ostatnio zamkniętych zakładek.

W tej chwili trzeba kliknąć dwukrotnie na kontakcie z tej chmurki, aby otworzyć okno rozmowy, czy to bug u mnie?

#14 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.09.11, 13:47

Nie wiem jak u innych ale u mnie w pracy na XP odrysowywanie okna jest gorsze niż poprzednio :P Przykładowo prowadzę z kimś rozmowę i klikam 2x na inny kontakt by otworzyć okno rozmowy i okno się otwiera lecz zakładka w oknie się nie pokazuje. Dopiero najechanie na zakładki kursorem albo przesunięcie okna odświeża belkę i zakładka się pokazuje. Albo inny przykład, zminimalizowałem okno rozmowy (poleżało sobie tam roszkę) i teraz nie mogę przywócić.

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 14:21

@ss tak ma być.

@jaro - skontaktuj się ze mną.

#16 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.09.11, 15:24

AQQ nie musi też przypisywać tego protokołu. Działa on wyłącznie wewnątrz aplikacji

Protokół nie działa, wrzucam link do okna rozmowy i co? Nie śmiga, nie rozpoznaje link.

Chyba, że trzeba takie linki tworzyć w plikach kompozycji ale wtedy po co one? Nie da się nawet znajomemu przesłac linka z "super ustawieniami" czy chociażby dać w opisie kompozycji na forum paczki z przykładowymi ustawieniami.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2012.09.11, 15:27

#17 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2012.09.11, 16:24

Hmmm no może po to, że musi być jakaś droga komunikacji AQQ z kompozycją i ustaliliśmy, że najlepiej będzie to zrobić linkiem ?

Przecież w AQQ jest już kilka takich linków, choćby A href=aqqstatusfield-lock... Mają trochę inną strukturę (nie są poprzedzone protokołem), ale idea jest ta sama... Musiały być czymś ogólnym poprzedzone, żeby AQQ wiedziało, co to za link... Przecież nie będzie czytało linku A href=preparebg:anim -,-

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#18 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.09.11, 16:32

Update

Wystawiłem wersję .83 zawierającą poprawki dotyczące odrysowywania okna rozmowy.

#19 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2012.09.11, 18:21

To odrysowywanie okna rozmowy dalej nie działa tak jak powinno. Może ja mam słabą maszynę, ale przy przełączaniu kart widzę, że najpierw okno rozmowy wypełnia się białym kolorem, a potem zmienia na normalny kolor tła.
Podobnie z centrum akcji (CTRL + T): wpiszę nick czyjś, wybiorę enterem, i okno znika - ale w jego miejscu zostaje białe tło. Zniknie ono dopiero, gdy coś w oknie rozmowy się zmieni (ktoś coś napisze albo zmienię kartę). Bug chyba łatwo powtarzalny. Zgłosiłem go już na bugliście.

#20 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.09.11, 19:57

Faktycznie, obrysowanie nadal nie działa, ba działa gorzej :/ Wcześniej u mnie wszystko śmigało a teraz jak przełączam zakładki to nie odrysowują się.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych