Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompendium wiedzy o AQQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.09.28, 21:21

Kompendium wiedzy o AQQ zawiera opis większości z obecnie oferowanych przez AQQ funkcji - od tych banalnych po bardziej skomplikowane. Powstało ono z mojej inicjatywy, która z kolei wyniknęła z nadmiaru wolnego czasu oraz chęci 'przydania sie'. Mam nadzieje, że pomoże to komuś w jakimś stopniu no i dodatkowo nikt już więcej nie powie, że AQQ jest trudne w konfiguracji a opisu dostępnych funkcji brak :D Również łatwiej od teraz będzie pomagać ludziom bo wystarczy podlinkować odpowiedni dział.

Co do tematu to ma on służyć głównie rozwojowi kompendium. Jeśli ktoś uważa, że trzeba coś dodać, zmienić, zaktualizować lub usunąć - niech pisze tutaj. Osoby chętne mogą również pisać własne artykuły bo mimo tego, że opisałem dość sporo to niektóre rzeczy wciąż na to czekają. AQQ sie ciagle zmienia, dochodzą nowe funkcje, niektóre sie zmieniają i nie można dopuścić do takiej sytuacja jaka była z poprzednim poradnikiem dostępnym na AQQ.eu, że informacje w nim były od paru lat nieaktualne :) Chciałem również z góry przeprosić za wszelkie możliwe błędy lub literówki - być może nie wszystko udało mi sie wyłapać. Jeśli coś takiego znajdziecie to prosze o poinformowanie o tym w tym temacie lub na priv a zostanie poprawione. Mam nadzieje, że dużo tego nie będzie.

Jeśli chodzi o strone techniczną to bardzo pomógł tutaj wu112, który stworzył szablon. Póki co wygląda jak Wikipedia ale myśle, że wraz ze zmianą strony głównej AQQ.eu kompendium również zostanie odświeżone :)

#2 ss9227

ss9227

    Weteran

  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2012.09.28, 21:42

Bardzo byłem ciekaw co tutaj znajdę: http://www.aqq.eu/he...rywatnosci.html :D

#3 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.09.28, 21:49

Nie trzeba było pisać "Wkrótce", tylko wprost, że są rozwalone od ponad 8 miesięcy :) Może to byłby jakiś impuls do działania.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#4 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2012.09.28, 22:16

W "przyśpieszeniu pracy AQQ" można by wspomnieć o wyłączeniu "optymalizacji" zużycia RAM. Ta funkcja negatywnie odbija się na wydajności AQQ. ;)

#5 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2012.09.28, 23:28

nawet mój wstęp jest :D

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#6 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2012.09.28, 23:38

Dlaczego kompendium nie jest w kolorach AQQkowskich?
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#7 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.09.29, 00:03

Nie trzeba było pisać "Wkrótce", tylko wprost, że są rozwalone od ponad 8 miesięcy :) Może to byłby jakiś impuls do działania.

No wiesz, namawiasz do obgadywania własnego "Pana"?
Kompendium na razie niezbyt rozbudowane, mało obrazków, dużo tekstu (ludzie tego nie lubią :P). Już na początku razi "Jabber". Odchodzi się od tej historycznej nazwy. Później przejrzę dokładniej.

Tu byłem.


#8 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.09.29, 12:45

Dzisiaj Tomek wrzucił na serwer mały update. Zawiera on głównie poprawki błędów (dzięki Draen) i kilku screenów ale również i to, co proponował Dejvus. W odpowiedzi na Wasze posty:

Bardzo byłem ciekaw co tutaj znajdę: http://www.aqq.eu/he...rywatnosci.html :D

Znajdziesz tutaj dokładny opis działania list prywatności, który pojawi sie kiedy zaczną działać :) Nikt mi nie może zarzucić braku działania w kwestii list prywatności bo ja to zgłosiłem i przypominam o tym Oconnel'owi gdzie sie tylko da. To samo zresztą tyczy sie Skype'a - jego opis również pojawi sie 'wkrótce'.

Dlaczego kompendium nie jest w kolorach AQQkowskich?

Póki co wygląda jak Wikipedia ale myśle, że wraz ze zmianą strony głównej AQQ.eu kompendium również zostanie odświeżone


No wiesz, namawiasz do obgadywania własnego "Pana"?

:blink: Nie skomentuje...

Kompendium na razie niezbyt rozbudowane, mało obrazków, dużo tekstu (ludzie tego nie lubią ). Już na początku razi "Jabber". Odchodzi się od tej historycznej nazwy.

Konkrety prosze a nie ogólniki, że mało rozbudowane itd. Napisałem wyraźnie w pierwszym poście, że jak ktoś ma pomysł jak usprawnić to kompendium to niech pisze - dotyczy to również Ciebie. Masz pomysł na fajny artykuł, który rozbuduje (bo tego Ci brak) to to prosze bardzo, pisz. Masz pomysł na zmiany w artykule, pisz. Krytyka ok ale konstruktywna - prosze :)

#9 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.10.28, 19:41

Posp pod postem ale warto wspomnieć, że dzisiaj była mała aktualizacja, w której skorygowane zostały pewne drobne rzeczy (literówki, aktualizacje screenów itp.). Dodatkowo update zawiera krótkie info o dwóch wtyczkach WiTuS'ia - SecureStatusChanger w Zabezpieczenie profilu hasłem oraz HotKey w Rozmowy tekstowe :) Moge również powiedzieć, że wkrótce pojawi sie opis sieci Skype a w nim znowu wzmianka o wtyczce HotKey pod względem obsługi poleceń SkypeCore.

#10 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.12.06, 19:23

Nowa wersja stabilna AQQ niesie za sobą również kolejną aktualizacje kompendium :) Oto lista tego, co sie zmieniło:
  • Dodano artykuł o Windows Live (klik)
  • Dodano opis kategorii "Inne źródła" wraz z wtyczką Birthday Reminder (klik)
  • Dodano screen okna wyboru osób z GG, dla których będziemy niewidoczni (klik)
  • Dodano informacje o aktualizacji wtyczek, kompozycji i emotikon przez aktualizator AQQ
  • Dodano informacje o dostępności listy zmian w aktualizatorze
  • Zaktualizowano wszystkie screeny okna głównego AQQ (menu kompaktowe)
  • Zaktualizowano screen ostrzeżenia o braku wymaganej wersji IE
  • Zaktualizowano screen wyboru konta Facebook (tymczasowe usunięcie konta Skype)
  • Zaktualizowano screen okna "Kompozycja wizualna - dostosuj wygląd..."
  • Zmieniono wszystkie linki do dodatków na te z forumowego działu plików

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.12.06, 19:29

  • wu112, Silverlight i mino lubią to

#11 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2012.12.06, 19:34

W opisie dodawania źródeł powiadomień sekcja "inne" wkradły się błędy ortograficzne:

Jeśli posiadasz zainstalowaną wtyczkę obsługującą Centrum Powiadomień to właśnie w tym mijescu będzie można ją skonfogurować.


Kolejny błąd o nieco innej naturze:

Ta kategoria jest przeznaczona dla źródłem powiadomień [...]


I kolejny w innym miejscu tego artykułu:

Następnie trzeba udzielić aplikacji AQQ na dostęp do Twojego konta - robimy to klikając "Zezwól na dostęp".


W wytłuszczonym fragmencie czegoś brakuje. ;)

Kolejny błąd w tym artykule:

Jeśli Twój znajomy z Acebook'a doda[...]


Z kolei w artykule o konfiguracji Windows Live w poniższym fragmencie zaakcentowałbym, iż ograniczenia leżą po stronie Microsoftu. Zaznaczę również znajdujące się tam błędy:

Z uwagi na bardzo ograniczone możliwości techniczne aktualnie AQQ umożliwia jedyni wiadomości tekstowych, zmiane statusu (opisu nie) oraz edycje już istniejących kontaktów (bez możliwości dodawania nowych) w tej sieci.


Np.: Tworząc coś takiego:

Z uwagi na bardzo ograniczone możliwości techniczne serwerów serwisu Windows Live aktualnie AQQ umożliwia jedyni przesyłanie wiadomości tekstowych, zmiane statusu (opisu nie) oraz edycje już istniejących kontaktów (bez możliwości dodawania nowych) w tej sieci.


To chyba wszystko. :D

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2012.12.06, 19:55


#12 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.12.06, 21:46

Wszystkie błędy zgłoszone tutaj (dzięki Dejvus) oraz na priv (dzięki ss9227) zostały poprawione :)
  • ss9227 lubi to

#13 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.01.05, 21:09

Od ostatniej aktualizacji wyszło kilka wersji stabilnych więc i kompendium musiało zostać zaktualizowane :) Oconnel dołożył mi troche roboty ale oczywiście nie mam do niego o to pretensji ;) Wszystko jest dostosowane pod najnowszą wersje stabilną łącznie ze screenami. Starałem sie dopilnować, żeby wszystko co wymagało uaktualnienia uaktualnione zostało, jednak jak ktoś znajdzie na jakimś screenie niezgodność z aktualną wersją AQQ to prosze o info.

Jednocześnie chciałem powiedzieć, że to ostatnia aktualizacja przed obiecywaną na samym początku zmianą layout'u, która z tego co mi wiadomo już wkrótce! :D Co sie dokładnie zmieniło możecie przeczytać poniżej:
  • Dodano opis dalszych kroków dodawania poczty do Centrum Powiadomień (klik)
  • Zmieniono nazwe sieci "NKTalk" na "nk.pl"
  • Podlinkowano strony AQQ (klik)
  • Usunięto informację o wciśniętym klawiszu CTRL przy zmianie kompozycji (jest już zbędna - AQQ radzi sobie bez restartu)
  • Zaktualizowano linko do pobierania Adobe Flash Player'a (klik)
  • Zaktualizowano artykuły oraz screeny z frazą "Gadu-Gadu"
  • Zaktualizowano screen okna wyboru kompozycji (opcja "Obsługa stylów obramowań okien" zastąpiona opcją "Zaawasnowana stylizacja okien, ikony kompozycji oraz oznaczenie kompozycji standardowych)
  • Zaktualizowano screen okna YouTube ("lajki" i ikona)
  • Zaktualizowano screen okna dostosowywania kompozycji (nowe opcje w oknie dostosowania kompozycji dotyczące okna rozmowy, podzia.ł funkcji oraz nawa grafika)
  • Zaktualizowano screen listy kontaktów z otwartym menu GG (zmiana nazewnictwa stanu "Pogadaj ze mną" w sieci GG, na "Pogadaj")
  • Zaktualizowano screeny okna rozmowy (pasek statusu w oknie rozmowy jest teraz obsługiwany przez system AlphaControls)
  • Zaktualizowano screeny menu dodawania kont (Wycentrowano etykiety)
  • Zaktualizowano screeny okna głównego (przycisk menu kompaktowego)

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.01.05, 21:09

  • Czajo i ss9227 lubią to

#14 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.01.10, 00:42

Zgodnie z zapowiedziami (choć sam sie nie spodziewałem, że uda sie tak szybko) od wczoraj Kompendium zyskało nowy layout, podziękujmy teraz wszyscy wu112, który za niego jest odpowiedzialny :D W pewnych kwestiach pomógł również kr2ysiek także jemu też należą sie wielkie podziękowania :)

Razem z nowym wyglądem dodałem kilka poprawek, nic szczególnego. Szykuje sie również kolejna niespodzianka :>

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.01.10, 00:42


#15 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2013.01.10, 02:51

Jednak wyszukiwarka by się przydała. Przy obecnej formie wykonania ciężko jest ją dodać. Obecnie tylko ctrl+f można użyć. :P Nie wiem czemu nie zdecydowaliście się na jakiś CMS lub np. MediaWiki.
  • Pol lubi to

#16 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.01.10, 02:54

Nie wiem czemu nie zdecydowaliście się na jakiś CMS lub np. MediaWiki.


Łatwa edycja danych przede wszystkim :fiufiu:

Użytkownik Pol edytował ten post 2013.01.10, 02:55


#17 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.01.10, 10:03

Jednak wyszukiwarka by się przydała.


Może i tak, ale użytkownicy nie potrafią szukać. Albo im się nie chce :P Poza tym kompendium nie jest zbyt skomplikowane, żeby nie można było czegoś znaleźć po kategoriach ;) Ewentualnie można dodać mapę witryny, żeby nie latać po menu.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#18 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.01.26, 16:11

Już na początku razi "Jabber".


Już nie razi :-D To jest największa zmiana w tej aktualizacji - denerwowało mnie to lekko :P Wybrałem najważniejsze informacje i umieściłem je w artykule o Jabberze i tak jest moim zdaniem lepiej. Na miejsce kategorii "Jabber" weszły najbardziej podstawowe rzeczy. Kolejna duża zmiana to odnośniki w artykułach, które chciałem zrobić już od dawna tylko dużo roboty z nimi było więc odkładałem to w czasie. wu112 mnie w końcu namówił i są :) Pola informacyjne i ostrzeżenia troche urozmaicają monotonie. Pełna lista zmian:
  • Dodano odnośniki w artykułach.
  • Dodano informacje (INFO) oraz ostrzeżenia (WARN).
  • Dodano informacje o zapisywaniu SMSów w archiwum (klik).
  • Dodano informacje o czatach w GG (klik).
  • Dodano informacje o możliwości usunięcia ikony "X" z zakładki (klik).
  • Dodano informacje o możliwości usunięcia paska statusu w oknie rozmowy (klik).
  • Dodano informacje o sortowaniu kontaktów w archiwum (klik).
  • Usunięto kategorie "Jabber" na rzecz kategorii "Jak zacząć?".
  • Dodano artykuł "Instalacja AQQ" (klik).
  • Dodano artykuł "Tworzenie nowego profilu" (klik).
  • Dodano artykuł "Polityka prywatności AQQ" (klik).
  • Dodano artykuł "Ostatnia aktywność kontaktaktów" (klik).
  • Dodano artykuł "Powiadomienia o dostępności kontaktów" (klik).
  • Rozbudowano artykuł "Jabber" o informacje z usuniętych artykułów (w okrojonej, aczkolwiek wystarczającej wersji) (klik).
  • Usunięto informacje o dźwiękach kompozycji.
  • Poprawiono informacje o sprawdzaniu podfolderów IMAP (klik).
  • Zaktualizowano screeny okna rozmowy (lupa).

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.01.28, 20:59


#19 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.02.28, 18:07

No i kolejna duża aktualizacja, przed chwilą wgrana przeze mnie na serwer (tak, wreszcie mam dostęp!  :jupi:) :) Do stabilki już tuż tuż zatem moge już ten update wgrać. W końcu listy prywatności i reszta z tego, co sie w tych beta-testach zmieniło. Dla urozmaicenia (i ułatwienia w pewnym sensie) dodałem w niektórych miejscach ikony. Dokładny changelog poniżej:

  • Dodano artykuł "Listy prywatności" (klik).
  • Dodano artykuł "Skróty klawiaturowe i dodatkowe akcje AQQ" (ten z forum zostanie usunięty) (klik).
  • Dodano informacje o pokoju AQQ Pomoc na pierwszej stronie.
  • Dodano informacje o przeniesieniu stanu rozmówcy na ikone przełączania zakładek przy ukrytym pasku statusu w oknie rozmowy (klik).
  • Dodano link do Poradnika tworzenia kompozycji.
  • Dodano w niektórych miejscach ikony z kompozycji Standard. Jak ktoś ma pomysł gdzie by można jeszcze było je dodać to niech pisze :)
  • Dodano wykrywanie wersji systemu (klik).
  • Dodano download IE w artykule o IE (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Transfer obrazków" (nowy edytor wycinka) (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Adobe Flash Player" (wykrywanie przez AQQ braku Flasha) (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Jabber" (informacje o wizytówce) (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Zmiany statusów w oknie rozmowy" (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "SMS" wraz ze screenami (przebudowa wtyczki SMS) .(klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Funkcja "Daj mi znać"" (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Kompozycje wizualne" (dostosowywanie kompozycji) (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Powiazania protokołów" (dopisek o uprawnieniach) (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Blokowanie kontaktów" (blokowanie przez listy prywatności) (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "RTT" (dopisano o rozszerzeniu funkcjonalności poprzez wtyczki) (klik).
  • Zaktualizowano screeny okna dostosowywania kompozycji
  • Zaktualizowano screeny okna ustawień dźwięków (opcją wyłączająca dźwięki w trybie pełnoekranowym).
  • Zaktualizowano screeny okna ustawień zaawansowanych (usunięcie wyboru wersji odtwarzacza YT).
  • Zaktualizowano screeny okien zawierających podgląd kompozycji Standard.
  • Zaktualizowano screeny okna ustawień wtyczki OfflineNotify
  • Zaktualizowano screen okna dodatkowych opcji związanych z wyglądem (opcja dotycząca dźwięków).
  • Poprawiono linki do pobierania najnowszej wersji AQQ (doszedł link do wersji x64) (klik).
  • Poprawiono screeny z procesu instalacji AQQ - obramowanie jest teraz przezroczyste (klik).
  • Poprawiono informacje o IE (klik).
  • Poprawiono określenie "pamięć wirtualna" na "pamięć RAM" (klik).
  • Zmieniono rozszerzenie artykułów z .html na .php (możliwość uruchamiania skryptów).
  • Ukryto z adresów artykułów końcówke .html.


#20 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.03.01, 22:43

Co do tego systemu i zainstalowanej wersji IE, to tutaj masz linka do oficjalnej wersji IE10 dla Win7: http://windows.micro...dwide-languages (jest dostępna bodajże od wtorku ;) ). 


279.gif





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych