Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompendium wiedzy o AQQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.03.02, 23:54

Drobna aktualizacja związana z wydaniem IE10 na Win7. Od razu moge też zapowiedzieć zmiany związane z opisem IE bo mi sie średnio podoba i zrobie to inaczej, lepiej. Dodatkowo teraz po wpisaniu błędnego adresu zostanie wyświetlona stosowna informacja :) Poraz kolejny bardzo chciałem podziękować osobie od spraw tych bardziej technicznych (dla mnie czarna magia :D), która czuwa nad PHP i ogólnie żeby to miało ręce i nogi często realizując moje fanaberie - kr2ysiek, dzięki!

  • Dodano link do IE10 dla Win7 (wygląda to tak sobie ale będą zmiany).
  • Dodano stronę z błędem po wpisaniu błędnego adresu (np. klik).


#22 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2013.03.03, 00:40

Pewnie jeszcze trochę błędów zostało. No i czasem trzeba zrewidować pomysły. ;)

#23 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.03.19, 00:58

Uf, zdążyłem :) Był plan żeby wrzucić jeszcze dzisiaj i sie udało. Drobne uaktualnienie , właściwie nic nowego - głównie poprawki. Jedyna nowość to zmiana sposobu downloadu IE - od teraz jest wykrywany system jaki posiada użytwkonik (skrypt pisał kr2ysiek) i na tej podstawie od razu jest podany link do downlodu odpowiedniej wersji IE. Jako że skrypt może się czasami mylić to pod spodem (po kliknięciu w odpowiedni link) jest dostępna cała tabela ze wszystkimi wersjiami Windows i odpowiadającymi im wersjami IE - myśle, że wygląda to teraz znacznie lepiej. Pełny changelog poniżej.
  • Dodano stronę błędu 403 (brak uprawnień) i 500 (błąd serwera).
  • Dodano informację o lokalizacji profili AQQ na dysku (wraz z rozpoznawaniem systemu) (klik).
  • Dodano informację o możliwości informowania znajomych o aktualnie słuchanym utworze wraz z informacją o wtyczce TuneStatus (klik).
  • Dodano informącje o funkcjonalnym dymku (klik).
  • Dodano informację o wtyczce AlphaWindows w artykule "Przezroczystość okien" (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Skróty klawiaturowe i dodatkowe akcje AQQ" o informację z tego tamatu oraz dodano screeny (klik).
  • Zaktualizowano screeny z procesu instalacji AQQ (trochę oszukałem, bo zachowałem stare, ładne grafiki z instalatora, bo nowe są obleśne :P)
  • Zaktualizowano screen wtyczki TabKit
  • Poprawiono artykuł "Zmiana dźwięków" (dopisano o dźwiękach .MP3 i usunięto zdublowaną treść) (klik).
  • Poprawiono download IE (klik).
  • Poprawiono nazewnictwo niektórych opcji w artykule "Kopia zapasowa profilu" (nowa wersja BackupAQQ) (klik).
  • Zmniejszono rozmiar obrazków (bez utraty jakości).
  • Data aktualizacji help'a jest wstawiana automatycznie.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.03.19, 00:59


#24 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.05.14, 23:34

Właśnie wrzuciłem na serwer dość sporą aktualizacje. Długo nic się w temacie help'a nie działo ze względu na matury i inne zajęcia :P Co do aktualizacji to zawiera ona w końcu opis sieci Skype aczkolwiek jeszcze bez skrótów klawiszowych z wtyczki HotKey - powody póki co zatrzymam dla siebie :) Dodałem także opis Google TTS, który zostanie pewnie również wzbogacony w niedługim czasie ale to także zatrzymam dla siebie. Pełna lista zmian (zawiera również to co wcześniej zostało dodane do kompendium – dla formalności):

  • Dodano artykuł "Polityka plików "cookies"" (klik).
  • Dodano artykuł "Google TTS" (klik).
  • Dodano (w końcu) artykuły "Skype" (klik).
  • Rozdzielono sieci GTalk, nk.pl, Facebook i Tlen na cztery artykuły.
  • Usunięto artykuł "Windows Live"
  • Dodano informacje o wciśnięciu przycisku Ctrl podczas wysyłania pulpitu (klik).
  • Dodano informacje o braku obsługi wielu monitorów przez edytor wycinka wbudowany w AQQ (klik).
  • Dodano informacje o możliwości dodawania kontaktów z poziomu okna rozmowy oraz przebudowano cały artykuł (klik).
  • Dodano informacje o automatycznej zmianie statusu po określonym czasie (klik).
  • Dodano informacje o możliwości użycia adresu e-mail jako loginu dla sieci nk.pl, o automatycznym uzupełnieniu wizytówki konta oraz o przypomnieniu hasła dla tej sieci (klik).
  • Dodano informacje o automatycznym uzupełnieniu wizytówki konta Jabber po dodaniu go do AQQ (klik).
  • Dodano informacje o zarządzaniu wiadomościami na serwerze pocztowym (klik).
  • Dodano informacje o "module odpowiedzialnym za ratowanie użytkownika z opresji" (klik).
  • Dodano informacje o funkcji "Przeczytaj" w Menu ACK (klik).
  • Dodano informacje o dodawaniu konta Skype podczas tworzenia nowego profilu (klik).
  • Dodano informacje o finalizującym kroku podczas dodawania kontaktu (instrukcja była niepełna) (klik).
  • Dodano screeny w artykule "Centrum akcji" (klik).
  • Zaktualizowano wszystkie screeny okna rozmowy (ikona trybu kopiowania oraz ikona TTS).
  • Zaktualizowano wszystkie screeny okna głównego (zmiana wersji AQQ).
  • Zaktualizowano wszystkie screeny wizytówki (avatary).
  • Zaktualizowano wszystkie screeny okna ustawień zaawansowanych ("Dodano możliwość wyboru odtwarzacza YT (wersja 2/3).").
  • Zaktualizowano wszystkie screeny zawierające menu wyboru konta do dodania (usunięcie MSN i Skype).
  • Zaktualizowano wszystkie screeny okna dodawania kontaktu (fraza "Gadu-Gadu").
  • Zaktualizowano screen wtyczki HotKey.
  • Zaktualizowano screen okna dodawania konta NK.
  • Zaktualizowano screen okna dostosowywania kompozycji ("Dodano możliwość zmiany kolorystyki stylizacji okien (barwy i nasycenia).").
  • Poprawiono tabele z wersjami IE na dane systemy (istnieje IE8 x64 dla Visty, IE8 wymaga SP3 dla XP i IE9 wymaga SP2 dla Visty)


#25 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.05.15, 17:34

A co z wtyczka HotKey nie tak? Napisz w temacie wtyczki :)



#26 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.06.26, 17:01

Mała aktualizacja niejako "wymuszona" przez odświeżenie zakładki czatów. Właśnie przez to filmik przestał być aktualny i bardzo odbiegał od stanu faktycznego zatem trzeba było napisać o tym artykuł. Nie ukrywam, że trudno mi się to pisało bo specem od czatów nie jestem. Bardzo pomógł kr2ysiek tłumacząc niektóre kwestie, podobnie zresztą jak Oconnel. Reszta zmian to głównie poprawki bo nic nowego w aktualnych beta-testach nie dochodzi. I dobrze. Dokładna lista zmian:

  • Dodano artykuł "Czaty" (klik).
  • Dodano informację o skrócie klawiaturowym do szybkiego kasowania wiadomości z serwera (klik).
  • Poprawiono tabelę IE (klik).
  • Poprawiono wszystkie screeny okna rozmowy Skype (miały ikonę Jabbera :P).
  • Poprawiono screen okna konferencji GG (brak X na zakładce).
  • Poprawiono screen okna wysyłania wiadomości do grupy.
  • Poprawiono screen okna ustawień emotikon (było tam małe przemeblowanie, o którym nikt nic nie napisał :P).
  • Zmieniono nazwę narzędzia "Koło" na "Elipsa" (zmieniony zostanie również "Kwadrat" na "Prostokąt" jak w końcu taka zmiana zajdzie w AQQ) (klik).
  • Zmieniono nazwę opcji w ustawieniach zawiązaną z narzędziem "Wycinanie" (klik).


#27 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.06.27, 22:50

 

  • Poprawiono tabelę IE (klik).

 

A gdzie jest Windows 8 ?? (z tego, co pamiętam, to IE10 jest tam w standardzie, ale głowy za to nie daję) ... 


279.gif


#28 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.06.27, 23:10

 

 

  • Poprawiono tabelę IE (klik).

 

A gdzie jest Windows 8 ?? (z tego, co pamiętam, to IE10 jest tam w standardzie, ale głowy za to nie daję) ... 

 

 

 

Masz rację, IE10 jest standardowo w WIn8. :)



#29 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.06.27, 23:21

A gdzie jest Windows 8 ?? (z tego, co pamiętam, to IE10 jest tam w standardzie, ale głowy za to nie daję) ...


Nie ma bo link do downloadu czego mam dać? Do IE10? Przeciez już sami zauważyliście Win8 ma już IE10 pre-instalowane. Pojawi się IE11 to i tabelke sie uzupełni, bo będzie o co :) O ile się nie mylę to nastąpi to wraz z premierą stabilne wersji Windows 8.1 Blue...



#30 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.06.28, 15:25

Chodzi mi po prostu o to, że aktualnie artykuł na pierwszy rzut oka wygląda na nieaktualny - brakuje najnowszej wersji systemu. A co do samej zawartości, to wystarczyłoby dać tam informację, że w tym systemie od razu jest zintegrowane IE10 (zwykłym tekstem, już bez linków). 


279.gif


#31 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.06.28, 21:55

W przypadku, gdy ktoś ma Win8 ufam skryptowi wykrywającemu wersje systemu. Odwiedź tę stronę z Win8,a przekonasz się o czym mówię :) Niemniej zostanie to dodane w przyszłości...



#32 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.08.24, 18:38

Ups, zapomniałem wczoraj napisać o aktualizacji. Aktualnie jestem poza domem i mam trochę ograniczone możliwości jednak zrobiłem tyle ile się dało. Lista zmian:

  • Dodano nową kategorię "Raportowanie błędów" wraz z 4 artykułami (jeden zastępuje forumowe ogłoszenie).
  • W artykule "Facebook" dodano informację o nazwie użytkownika FB (request z pokoju AQQ Pomoc).
  • W artyklule "Konsola XML" w tabeli komend dodano informację o minilogu.
  • Usunięto z artykułu "Skróty klawiaturowe i dodatkowe akcje AQQ" informację o normalizacji nazw pokoi czatowych, poprawiono informację o minilogu oraz dodano informację o skrócie Ctrl+Shift+F2.

  • Oconnel i Beherit lubią to

#33 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.01.05, 23:52

Mini-update zawierający głównie informację o tym, co zobaczycie w jutrzejszej becie (dwa nowe artykuły) oraz masę drobnych poprawek, które na szybko mogłem wprowadzić. Większe zmiany wkrótce ;) Lista zmian:
  • Dodano artykuł Subskrypcja AQQ (klik).
  • Dodano artykuł Migracja konta (klik).
  • Dodano informację o wyłączeniu wtyczki poprzez Ctrl+2xLPM (klik).
  • Zaktualizowano screena zakładki "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ.
  • Zmieniono nazwę narzędzia "Kwadrat" na "Prostokąt" (klik).
  • [11.09.2013] Dodano film instruktażowy w artykule "Błędy przy uruchamianiu AQQ" (klik).
  • [11.09.2013] Dodano film instruktażowy w artykule "Niedziałające funkcje" (klik).
  • [11.09.2013] Dodano film instruktażowy w artykule "Sporadyczne błędy" (klik).


#34 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.01.11, 21:33

Obiecywane większe zmiany dzisiaj się urzeczywistniły :) Tym samym również [prawie] wyczyściłem swoje To-Do. Lista zmian:

  • Zaktualizowano screen okna synchronizacji USB.
  • Zaktualizowano screen okna dodawania źródeł powiadomień.
  • Zaktualizowano screen okna ustawień portali społecznościowych.
  • Zaktualizowano screen okna ustawień bramki T-Mobile.
  • Zaktualizowano screen okna przeglądarki usług.
  • Zaktualizowano screen okna rejestracji transportów.
  • Zaktualizowano screen okna transferu plików.
  • Zaktualizowano screeny okna ustawień dla zaawansowanych użytkowników.
  • Usunięto screen okna ustawień bramki WapSter.
  • Usunięto screen zakładki SMS z widoczną ilością WapSter'ów.
  • Zaktualizowano artykuł "Przeglądarka usług" (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "SMS" (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Tworzenie nowego profilu" (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "AIM / ICQ" (klik).
  • Zaktualizowano artykuł "Listy prywatności" (klik).
  • Dodano w artykule "Przyśpieszenie pracy AQQ" informację o renderowaniu GPU (klik).
  • Dodano w artykule "Facebook" informację o autoryzacji konta (klik).
  • Dodano w artykule "Skype" informację o archiwum konferencji (klik).
  • Dodano w artykule "Google TTS" (bardzo obszerną) informację o SayAQQ (przygotowany wcześniej dokument zaginął i się dopiero teraz odnalazł - wybacz Qrix) (klik).
  • Dodano w artykule "Dodawanie nowych kontaktów" informację o niesprawdzaniu poprawności JID-a gdy wciśniemy klawisz Ctrl (efekt tego zgłoszenia) (klik).
  • Dodano w artykule "Wyświetlanie" informację o restrykcyjnym trybie wstawiania emot (klik).
  • Zaktualizowano JID-y w stopce.


#35 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2014.01.16, 21:54

Za zgodą autora Kompendium i tegoż tematu czyli Deadmastera przeniosłem go do działu Pomocy technicznej. Tutaj na pewno lepiej będzie pasował, szczególnie dla użytkowników, którzy szukają pomocy :)


  • Deadmaster lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#36 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.01.30, 18:04

Ostatnia, dość skromna, aktualizacja przed zapowiadanymi wielkimi zmianami w AQQ dotyczącymi obsługi kont i listy kontaktów. Będzie z tym roboty od...cholery, no ale nic. ;) Do zmiany jest jeszcze artykuł o czatach, ale on się trochę pozmienia, jak już aqq.eu padnie ostatecznie i podział na tymczasowe/stałe oraz wyróżnione zniknie. Pełna lista zmian:
  • Dodano informację o płatnościach PayPal.
  • Dodano informację o weryfikacji dwuetapowej Google oraz zaktualizowano informację o pliku .mailcheck (klik).
  • Dodano informację o wysyłaniu obrazków jako URL (klik).
  • Zaktualizowano link do downloadu Flash'a (nowa wersja) w artykule "Adobe Flash Player".
  • Zaktualizowano tabele z wersjami IE oraz komunikaty po rozpoznaniu wersji systemu.
  • Zmieniono link do pngquant.exe (będziemy trzymać u siebie, nie u WapSter'a - a co! :D).
  • Usunięto informację o Blipie z artykułu "Portale społecznościowe".
  • Usunięto informację o Blipie z artykułu "Źródła powiadomień".
  • Usunięto informację o Blipie z artykułu "Udostępnianie statusu".

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2014.01.30, 19:05

  • Beherit, Eleks i ss9227 lubią to

#37 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.04.16, 22:20

No, w końcu jest. Długo się zbierałem żeby to wszystko ogarnąć bo zmian było na prawdę dużo w wielu miejscach - tak to jest jak ktoś robi rewolucję w AQQ w postaci przebudowania listy kontaktów :D udało mi się to po tak długiej przerwie uporządkować i pozmieniać tak aby było zgodne z rzeczywistością. Pełna lista zmian:

  • Dodano informację o wysyłce obrazków przez Dropbox'a (klik).
  • Dodano informację o wysyłaniu wiadomości do zaznaczonych kontaktów i zaktualizowano screen okna "Wyślij wiadomość" (klik).
  • Dodano informację o możliwości dołączania do pokoi czatowych na innych serwerach (klik).
  • Dodano informację o możliwości wykupienia subskrypcji tradycyjnym przelewem (klik).
  • Dodano artykuł "Dropbox" (klik).
  • Zaktualizowano informację o usunięciu konta administracyjnego (klik).
  • Zaktualizowano informację o formach doręczenia obrazka wysyłanego metodą Drag&Drop oraz screen okna (klik).
  • Zaktualizowano informację o dodawaniu kont pochodzących z wtyczek sieciowych podczas tworzenia profilu oraz screen okna (klik).
  • Zaktualizowano informację o lokalizacji profili na dysku (klik).
  • Zaktualizowano informację o domyślnym folderze instalacyjnym AQQ (klik).
  • Zaktualizowano informację o tworzeniu metakontaktów (przeredagowałem) oraz screen okna (klik).
  • Zaktualizowano informację o pozycji kontaktu na liście (przeredagowałem) oraz screen (klik).
  • Zaktualizowano link do downloadu Flash'a (nowa wersja) w artykule "Adobe Flash Player".
  • Zaktualizowano screen okna wtyczki GG (zakładka "Ogólne") (klik).
  • Zaktualizowano screen okna wtyczki GG (zakładka "Multilogowanie") (klik).
  • Zaktualizowano screen wizytówki kontaktu (klik).
  • Zaktualizowano screen okna ustawień GG (klik).
  • Zaktualizowano screen okna kreatora wycinka (klik).
  • Zaktualizowano screen okna logowania (klik).
  • Zaktualizowano screen naszej wizytówki (klik).
  • Zaktualizowano screen okna sortowania w artykule "Sortowanie kontaktów" (klik).
  • Zaktualizowano screeny okna głównego (nagłówek, wywalenie WapSter'a i wersja AQQ).
  • Zmieniono w artykule "Migracja konta" akapit "Migracja z serwera aqq.eu" na "Proces migracji" i usunięto zbędną treść (klik).
  • Zmieniono w artykule "Grupowanie kontaktów" akapit "Zarządzanie grupami" (klik).
  • Zmieniono informację o formacie PNG na ogólne informacje o formacie. (klik).
  • Zmieniono link do downloadu AQQ oraz ścieżki instalacyjne AQQ (pozbywamy się WapSter'a).
  • Usunięto artykuł "Przypomnienie hasła" (tylko dla konta nk.pl przypomnienie hasła działa).
  • Usunięto artykuł "Bezpieczeństwo połączenia z siecią Jabber" i jego treść przeniesiono do artykułu "Jabber" (klik).
  • Usunięto artykuł "Niewidoczność w sieci GG" i jego zawartość przeniesiono do artykułu "Blokowanie kontaktów" (klik).
  • Usunięto informację o tym, że konto Skype jest przypisane do konta głównego (klik).

  • Eleks i ss9227 lubią to

#38 wojsmol

wojsmol

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2014.04.19, 21:09

Witam

Odnośnie klik, klik - według mnie przydałoby się informacja o starych i nowych ścieżkach ponieważ nowe ścieżki mają zastosowanie tylko do świeżych instalacji AQQ 2.6.0.19 i wersji wyższych.

Pozdrawiam



#39 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.04.20, 12:03

No nie wiem, z założenia to ma być pomoc dla świeżaków co dopiero AQQ zainstalowali, zwłaszcza te kwestie z lokalizacją instalacji i profili. Dodanie "...lub w lokalizacji blablabla jeśli blablabla..." strasznie skomplikuje i zdezorientuje takiego nowego usera.


  • Beherit lubi to

#40 wojsmol

wojsmol

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2014.04.20, 15:58

Witam

Również łatwiej od teraz będzie pomagać ludziom bo wystarczy podlinkować odpowiedni dział.

 

+
 

No nie wiem, z założenia to ma być pomoc dla świeżaków co dopiero AQQ zainstalowali, zwłaszcza te kwestie z lokalizacją instalacji i profili.

czyli na Forum pomagamy tylko świeżakom, którzy dopiero zainstalowali lub przeinstalowali AQQ?
Pozdrawiam


Użytkownik wojsmol edytował ten post 2014.04.20, 16:14





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych