Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czytnik e-booków - jaki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2012.10.04, 10:36

Przymierzam się do zakupy czytnika e-booków posiadających e-ink. Myślę, że wszyscy orientują się czym jest ta technologia, więc może pomożecie mi przy decyzji. Nie zależy mi aby był kolorowy, ma dobrze odtwarzać książki, być lekki i wygodne, polskie menu nie jest konieczne ale na pewno mile widziane. Mamy już w domu jednego kindla, ale nie przypadł mi do gustu, uważam, że jest średni, a ta "zajebistość" to po prostu szum wokół niego wywowłany przez fan boyów. Jakie innego rodzaju/innych firm polecalibyście czytniki e-booków? Jeśli nie byłoby problemem prosiłabym także o orientacyjną cenę modeli.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2012.10.04, 10:37

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#2 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2012.10.04, 16:52

pewnie za wiele nie pomogę, ale...
http://allegro.pl/li...ory=110212&sg=1

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#3 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.10.04, 17:59

Ja bym najpierw sprawdził czy jest co na nim czytać. Z tego co się orientuję mało jest polskich publikacji.

#4 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2012.10.04, 18:41

ja tam do czytania używam swojej soli ;] i każdy pdf ruszy ;)

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#5 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2012.10.05, 12:16

Czajo allegro też już przejrzałam. I jest zdominowane przez Kindle jakich bardzo nie chcę, bo już go używałam i uważam, że jest ok, ale nie ma się co zachwycać. Onyx jakoś do mnie nie przemawia.

w1n8.jpg

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#6 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2013.01.09, 01:07

Ja rowniez zastanawiam sie nad kupnem czytnika. Wybor zawezilam do: IRiver Story HD, Onyx i62 ml Angel Glow albo Onyx i62, Kobo Inc Glo.
I tak, podoba mi sie:
IRiver ze wzg na
- ilosc obslugiwanych formatow (zastanawiam sie tylko ile z nich tak naprawde uzyje),
- rozdzielczosc,
- slownik Collins,
- wyglad
- prostote obslugi (wg. recenzji)

Onyx ze wzg na:
- cechy jak u IRiver ale dodatkowo mozliwosc robienia wlasnych notatek w trakcie czytania (cos co ja lubie bo czasami znajduje ciekawe rzeczy, do ktorych chce potem wrocic)

Kobo Inc bo ma cechy jak IRiver i wydaje sie byc ciekawym, prostym czytnikiem. Cos tam w nim jest, ze nie moge skreslic go z listy.

Jakos Kindle do mnie nie przemawia, kojarzy mi sie z produktami Apple - dobrze dzialamy ale tylko z produktami od tego samego producenta...

Bardzo malo jest recenzji na temat czytnikow innych niz Kindle. O IRiver nie znalazlam nic zlego. Kobo wyglada na to, ze obsluguje mniejsza roznorodnosc plikow a o Onyx wyczytalam cos o systemie, o slabej baterii i zlozonosci ustawien (teoretycznie odpowiedniejszy dla doswiadczonego uzytkownika czytnikow).

Pod wzg ceny sa one podobne, tylko Kobo jest z 200-500zl tanszy.

Kusi mnie Onyx ale IRiver wydaje sie byc stabilniejszy wg. recenzji. Z drugiej strony przestaje wierzyc w recenzje inne niz uzytkownikow, gdyz w wiekszosci wydaje sie one byc kupione...
"The Hell is empty.
All the devils are here."

#7 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2013.01.09, 16:02

Najbardziej nienawidzę 'opinii' idiotów którzy piszą " mam ten czytnik/aparat/komputer od wczoraj i jest super" do jasnej...skoro szukam opinii to chyba konkretnych od osób, które już mają sprzęt jakiś czas a nie imbecyli, którzy nie mają nic do powiedzenia, i niewiele wiedzą o sprzęcie który ledwo zaczeli testować, a takich opinii jest od groma.
Zaawansowana obsługa mnie nie przeraża. A jak sobie radzi ze znakami polskimi?
  • ss9227 lubi to

w1n8.jpg

#8 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2013.01.09, 18:46

Wiesz co, nie wiem... Nie zainteresowalam się tym, ale poszukam i dam znac. A jest taka mozliwosc, że nie wyswietli polskich znaków w polskim ebooku? Wydalo mi się oczywistym, że normalnie wyświetlaja polskie ebooki...
"The Hell is empty.

#9 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2013.01.09, 22:24

A to już chyba zależy, bo koleżanka się skarży, że jej Kindle nie wyświetla menu po polsku i ma problem ze znakami. Wydawało mi się to dziwne, no bo to nie jest oprogramowanie a właśnie pdf. Ale skoro tak twierdzi...

w1n8.jpg

#10 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2013.01.11, 20:18

Nie znalazlam nic na temat czcionki polskiej a jezeli chodzi o jezyk menu urzadzenia (przypuszczam, ze o to chodzi twojej kolezance) to nie ma wiekszego znaczenia bo bede uzywac angielskiego.

Moj wybor zawezil sie teraz do Kobo Glo i Sony PRST2RC. Znalazlam dosc sporo opinii uzytkownikow tych dwoch czytnikow. Rozni ich rozdzielczosc (Kobo 1024x758 a Sony 800x600), procesor (K - 1Ghz, S - 800Mhz) i podswietlenie niewymagajace zewnetrznego oswietlenia do czytania (K - tak, S - nie) i to tyle roznic, ktore dla mnie sa wazne. Ceny - Kobo Glo 1400-1700sek, Sony 1350-1700 sek wiec i tu nie ma

Onyx i62 Angel Glow to 187,00 euro ale moze jak na pierwszego czytnika to zbyc zaawansowany...?
"The Hell is empty.

#11 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2013.01.11, 21:00

Może być bardzo zaawansowany. Lubię się bawić konfiguracjami.

w1n8.jpg

#12 tusia_m

tusia_m

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 59 postów
  • MiejscowośćStrömstad

Napisano 2013.01.12, 20:17

Ok a wiec zdecydowalam sie na Kobo Glo. Pomogly mi w tym dwie recenzje: i . Zdecydowala glownie lepsza jakosc obrazu, funkcja glo i dobra obsluga pdf. Gdyby Sony mialo chociaz wyrazniejszy obraz i funcke glo to wybralabym Sony.

Na temat Onyxa nie znalazlam duzo opinii uzytkownikow. Filmik tutaj https://www.youtube.com/watch?v=SPE_OaOkX0o prezentuje jak to dziala i wyglada. Jak wyczytalam Onyx i62 Angel Glow jest wypuszczony na rynki pod roznymi nazwami (Firefly, Aurora, Captain Nemo) i troszke roznymi specyfikacjami.

Za ok 10 dni Kobo bedzie w domu.
I to oczekiwanie w napieciu... :fiufiu:
"The Hell is empty.

#13 kristofer

kristofer

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2013.12.17, 14:11

możesz coś powiedziec o tym czytniku? Już troche pouzywałaś, więc pewnie zdanie masz wyrobione.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych