Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Zmiana czcionki w oknie rozmowy

czcionka okno rozmowy rozmiar

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zmiana czcionki w oknie rozmowy (15 użytkowników oddało głos)

Jakie jest Twoje stanowisko w sprawie tej funkcjonalności?

  1. Jestem na TAK, przydałaby mi się taka funkcjonalność. (9 głosów [60.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 60.00%

  2. Jestem na TAK, ale raczej nie będę z tego korzystać. (4 głosów [26.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.67%

  3. Głosowano Jestem na NIE, funkcjonalność jest zbędna. (2 głosów [13.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.33%

Głosuj

#1 Alwaro

Alwaro

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 2012.10.28, 19:20

Korzystam z komputera z różnych odległości od monitora, przydałaby się w komunikatorze, a właściwie w oknie rozmowy szybka zmiana rozmiaru czcionki za pomocą skrótów klawiszowych (tak jak to jest w przeglądarkach internetowych)

Ctrl + + powiększenie czcionki w oknie rozmowy
Ctrl + - zmniejszenie czcionki w oknie rozmowy
Ctrl + 0 przywrócenie czcionki do rozmiaru domyślnego (czyli zadeklarowanego w ustawieniach AQQ)

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
Piszę poprawnie po polsku


#2 filip34

filip34

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 2012.10.29, 15:16

Oczywiście jestem na tak, chociaż mogłaby to załatwić prosta wtyczka. Coś co mnie bardziej interesuje to zmiana kroju czcionki. Nie wydaje mi się aby był to wielki problem.

#3 haker69

haker69

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.10.29, 17:08

Jestem na tak, ale bardziej w formie suwaka w ustawieniach programu, bądź ikony w oknie rozmowy (Dołączona grafika)

#4 luke

luke

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2012.11.02, 14:45

Przydałaby się też możliwość powiększenia tekstu w oknie do wprowadzania wiadomości

http://forum.aqq.eu/...adzania-tekstu/

Użytkownik luke edytował ten post 2012.11.02, 14:46


#5 Alwaro

Alwaro

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 2012.11.06, 15:03

@luke owszem, ciekawy wątek, ale mi chodziło o znacznie prostszą funkcjonalność, która występuje w przeglądarkach internetowych

a może ktoś by się pokusił o napisanie wtyczki, która realizowałaby funkcjonalność opisaną przeze mnie w pierwszym poście?

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
Piszę poprawnie po polsku


#6 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2012.11.06, 21:28

Sprawdź wtyczkę HotKey. W najnowszej wersji dodałem w niej możliwość powiększania/zmnijszania czcionki listy kontaktów jak i w oknie rozmowy. Zdefiniujesz sobie wygodny dla siebie skrót i powinno być ok.
  • Alwaro lubi to

#7 Alwaro

Alwaro

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 2012.11.08, 11:47

Tylko w takim przypadku przydałaby się we wtyczce opcja skrótów lokalnych. Bo podana przez mnie konfiguracja w pierwszym poście będzie powodowała duże zaburzenia w systemie. (kiedy będę powiększał, zmniejszał czcionkę w przeglądarce za pomocą skrótu to będzie się też niekontrolowanie zmieniać w aqq)

Swoją drogą, lepsze takie rozwiązanie niż za każdym razem szukać w opcjach paska od czcionki. :)

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.11.08, 12:04
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
Piszę poprawnie po polsku


#8 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.01.31, 23:26

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.01.31, 23:37

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czcionka, okno rozmowy, rozmiar

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych