Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.4.2 [Mystic Core] Build: 11


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.10.28, 23:54

AQQ 2.4.2 [Mystic Core] Build: 11 2.4.2.11


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Rozpoczynamy kolejne beta testy! O rany, a zmian będzie w nich naprawdę wiele. Na razie zaczynamy z grubej rury. W tej wersji znajdują się dwie poważne zmiany. Po pierwsze - menu kompaktowe powróciło! Przykład jego działania można na razie zobaczyć na kompozycjach Standard i ProStandard. Zaznaczam jednak, że kompozycja Standard ulegnie pewnej przebudowie (na razie menu kompaktowe dubluje nie jako opcje zawarte w standardowym menu zaraz poniżej i to ulegnie przebudowie właśnie). Koniec przebudowy planowany jest dopiero gdzieś za tydzień więc na razie musicie to jakoś przecierpieć, ale źle chyba nie jest:

Dołączona grafika

Kompozycja ProStandard jest za to skończona i wygląda tak:

Dołączona grafika

Miodzio :) Cały pasek tytułu jest teraz w pełni konfigurowalny z poziomu ustawień w pliku SkinButtons.ini. Możliwe style przycisków to: compact, menu, button, tab, oraz info. Niektóre z tych typów nie działają w pełni dobrze, ale to ze względu na fakt, że kontrolki AC są na razie (jak i my) w fazie beta testów. Będzie jeszcze lepiej za jakiś czas. Jak widzicie możliwe jest też wyświetlanie licznika powiadomień prosto na pasku tytułowym co jest ultra przydatne.

Ok, druga wielka nowość. Aktualizator doczekał się sam swojej własnej aktualizacji i obecnie jest w stanie aktualizować oprócz wtyczek również kompozycje oraz paczki emotek! Mało tego, podpięta została do niego baza dodatków z naszego forum! Zatem koniec z nieaktualnymi wtyczkami czy kompozycjami. Zawsze będziecie mieli najnowsze dostępne ich wersje! Zalecam odinstalowanie wtyczek mieszających dotychczas w sprawach aktualizacji AQQ, bo macie od teraz podpiętą najbardziej aktualną bazę dodatków z możliwych. To nie koniec zmian w aktualizatorze, ale koniec jeżeli chodzi o tą wersję beta. Dojdą kolejne zmiany. Np. podłączenie bazy dodatków z forum do funkcji "Dodatki dla AQQ".

Niestety im bardziej ogarniam nową bete tym bardziej odchodzę od pierwotnego zamiaru dodania archiwum medialnego. Nie wiem czy uda nam się to zrobić jeszcze w tych beta testach bo planowanych zmian jest i tak bardzo wiele. Zobaczymy, najwyżej przełożymy sprawę na kolejne beta testy (sorry).

Z ciekawszych zmian, AQQ wchłonęło również funkcjonalność wtyczki o nazwie FixLastActiveMsg. Jeżeli ktoś z niej korzysta, to... no cóż, może ją odinstalować z czystym sumieniem.

Są jeszcze inne zmiany, o których możecie poczytać w change-logu. Miłego testowania!


Zmiany w AQQ 2.4.2 [Mystic Core] Build: 11 2.4.2.11
  • Powrót funkcji kompaktowego menu do kompozycji standardowych!
  • Plik SkinButtons.ini ma teraz ogromne możliwości konfiguracji (menu, zakładki, buttony etc).
  • Można instalować dodatki dla AQQ, poprzez kompozycje wizualną, jeżeli dodatek jest umieszczony lokalnie na dysku.
  • AQQ sprawdza czy zinstalowana jest przeglądarka internetowa 8.0 (wcześniej była sprawdzana wersja 7.0)
  • Nowy sposób przewijania zawartości okien zgodny z Intenret Explorer 10.
  • Poprawi przy rozciąganiu bitmapy hintów.
  • Aktualizacja kontrolek AlphaControls do najnowszej edycji 8.x
  • AQQ wchłonęło funkcjonalność wtyczki FixLastActiveMsg.
  • Zaktualizowano EurekaLog do nowej edycji 7.x
  • Aktualizator korzysta teraz z najbardziej aktualnej bazy danych o dodtkach (forumowej)
  • Aktualizator jest w stanie aktualizować kompozycje wizualne.
  • Aktualizator jest w stanie aktualizować paczki emotek.
  • SDK: Poprawiono funkcje AQQ_CONTACTS_BUDDY_TABCAPTION
  • SDK: Poprawiono funkcje AQQ_CONTACTS_BUDDY_TABIMAGE
  • SDK: Poprawiono funkcje AQQ_FUNCTION_EXECUTEMSG
  • Zaktualizowano kompozycje ProStandard i Standard
  • Duża ilość optymalizacji w kodzie AQQ.

Pobierz plikLista zmian
  • Wareczek, Lord ByRad i jarko lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 ShermaN

ShermaN

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 2012.10.29, 00:07

Zamiast wersji 2.4.2.11 pobiera się 2.4.2.10. ;/

sygna_500x100.jpg


#3 jelen-1991

jelen-1991

    Adept

  • Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 2012.10.29, 00:11

Potwierdzam.

edit: juz ok
edit2:

Mi na wtycze pogoda konczy ladowanie programu
Dołączona grafika

Użytkownik jelen-1991 edytował ten post 2012.10.29, 00:18

Dołączona grafika
| AQQ: najnowsze | Kompozycja: Dark7 | Wtyczki: AQQ Network, AQQ SMS, Contact, GG Network, Antyspam, AQQ Radio, AQQ Contact State, HistoryLock, Korektor, Pogoda, Przypominajka, SecureInTray, SpellChecker, StayOnTop,AQQ TV|

#4 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.10.29, 00:12

Poprawione, thx.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#5 krzysztof018

krzysztof018

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2012.10.29, 00:16

Jak klikam sprawdz aktualizacje pojawia sie "Brak nowych aktualizacji. Twoje oprogramowanie jest aktualne." :blink:

Mam zaznaczone aby pobierac bety

Użytkownik krzysztof018 edytował ten post 2012.10.29, 00:17

PC: AQQ x64: najnowsza beta, Windows 10 Pro x64 PL (10.0.15063.296), Edge 40.15063.0.0 / Internet Explorer 11.0.15063 PL / (Firefox 53.0.3 PL, Chrome 58.0.3029.110) , Wtyczki: Standardowe, Kompozycja: Standard, Antywirus: Kaspersky Internet Security 2017 ( 17.0.0.611e )


#6 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.10.29, 00:18

Może nie masz zaznaczonego sprawdzania wersji beta, może twój provider internetu podsyła ci skeszowaną zawartość skryptu. W końcu updejt powinien się pojawić w aktualizatorze :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#7 moose

moose

    Adept

  • Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 2012.10.29, 00:21

Super, przez kompaktowy styl nie mogę włączyć AQQ <3. Cudownie.

#8 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.10.29, 00:24

Wygląda na to, że wtyczki które korzystają z kontrolek AC muszą zostać zaktualizowane przez ich autorów. Spróbujcie podać mi nazwy wtyczek sprawiających problemy. Pogoda to raz, jakie jeszcze? Potem postaram się zablokować ładowanie tych wtyczek jeżeli ich wersja będzie zbyt niska.

EDIT: Najnowsza Pogoda nie generuje problemów z tego co widzę...jelen możesz podać dokładną wersję swojej wtyczki Pogoda?

EDIT2: Archeolog też działa... hmm, chyba problem nie jest zbyt wielki na szczęście :)

jelen, może masz jakiś niezaktualizowany klon wtyczki gg? Sprawdź.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#9 gumiok

gumiok

    Rozgrzewam się

  • Zablokowany
  • 79 postów

Napisano 2012.10.29, 00:32

Czy tylko u mnie w opcjach w ustawieniach kompozycji w liście wyboru kompozycji są 2x Standard ??

#10 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2012.10.29, 00:37

U mnie też wywala ze 3 błędy kontrolek...

#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.10.29, 00:38

Wareczek, zgraj na bok wtyczki które sprawiają problem a potem podeślij mi je na AQQ.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2012.10.29, 00:43

U mnie tak samo 3 błędy, następnie crash AQQ i restart. Przy zmianie z Sens beta na ProStandard.

Użytkownik Oconnel edytował ten post 2012.10.29, 01:26

System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#13 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.10.29, 00:44

Sacrus, ale my tu mówimy o innego typu błędzie. Jak ci wyskakuje błąd przy zmianie kompozycji to wrzuć log.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#14 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2012.10.29, 00:45

U mnie akurat wykrzaczyło się na AQQ Streamer

#15 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2012.10.29, 00:52

a u mnie na AQQ tunestatus po wyłaczeniu tej wtyczki , restarcie AQQ kolejn ten sam błąd wyskoczył ,, przypuszczam że po wyłaczeniu wszystkich wtyczek błąd będzie ten sam

Spoiler

#16 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2012.10.29, 00:52

Trzeba bylo jednak zostawic ten oszukanczy numerek wersji 7.70... Nie wzielismy pod uwage przeciez innych wtyczek, ktore korzystaja z tego samego skina :/ Ja juz dzisiaj nie wejde na komputer, musicie sobie jakos poradzic do jutra. Nikt nie bedzie sobie teraz blokowal wtyczek, zeby skorzystac z menu. To jest zly pomysl. Lepiej chyba wrocic do stabilki na jeszcze jeden dzien.

Generalnie jednak ogromnie dziekuje Oconnelowi, bo caly weekend od soboty rano az do teraz siedzial przez wiele godzin i wprowadzal nowa wersje AC, nawet sobie nie zdajecie sprawy ile problemow to przejscie wygenerowalo :) Nie jest to co prawda taka obsluga obramowan, jaka mial stary autorski system skorek, ale ludzie z AC staraja sie i mysle, ze w stabilnej wersji komponentow bedzie juz calkiem solidnie to zrobione :) Aktualizacje kompozycji - nareszcie! Szkoda tylko, ze nie modulowe, ale jakos damy rade :)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2012.10.29, 00:54

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#17 mattcross

mattcross

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 2012.10.29, 00:57

potwierdzam u mnie też przez AQQ Streamer wywalało błędy.
System: Windows 7 Przeglądarka: Mozilla Firefox
Aqq: Zawsze najnowsza wersja Kompozycje: Co chwile jakaś nowa Wtyczki: Spellchecker, TabKit, Detonator

#18 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.10.29, 01:14

A ja zauważyłem znaczne przyśpieszenie przy zmianie kompozycji. Na moim kompie proces ten jednak swoje trwa a teraz 2 sekundy i nowa kompozycja wczytana - nie wiem jak to zrobiłeś ale dziękuje Ci za to bardzo :D Szczęśliwie u mnie błąd z wtyczkami nie wystąpił. Co do wtyczki FixLastActiveMsg to na szybko obadałem i wydaje sie, że jest odtworzona 1:1 ale będe to sprawdzać jeszcze. Menu kompaktowe moim zdanim straszne (zwłaszcza to na Standard) - czemu tak paskudnie żółto-pomarańczowe? ;) Miało powrócić w takiej formie w jakiej było kiedyś w ProStandard. Mam nadzieje, że jak AC będzie to umożliwiać to zostanie przycisk ten zmieniony. Wielkie dzięki również za poprawe działania funkcji z SDK - teraz będe mógł zaktualizować TabKit'a ^^
  • ss9227 lubi to

#19 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.10.29, 01:19

Ok, póki Silver nie pogrzebię w kompozycjach wrzucam Silent Update:

- AQQ blokuje niektóre niekompatybilne wtyczki przed załadowaniem.
- Poprawki niektórych błędów np. tych zgłaszanych przez Sacrusa powyżej.


@Deadmaster, tak zgadza się, te przyspieszenie ująłem w ostatnim punkcie w changelog-u zbiorczo :)
  • Deadmaster lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#20 DeadMen

DeadMen

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 2012.10.29, 01:31

Mi wywala błąd przy HotKey i wtyczce Pogoda
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych