Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiego operatora macie?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 binprogrammer

binprogrammer

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.11.07, 18:03

Cześć, zastanawiam się nad Play, Plus, T-mobile, chodzi mi o taryfę na kartę. Głównie kontaktuję się z Play i Orange, co wybralibyście? Macie jakieś uzasadnienia?

Mam problem z Orange i nie pomogą bez płacenia, więc nie będę korzystał z ich usług, znajomych też już namawiam na zmianę i idzie w dobrym kierunku.

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :D

#2 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2012.11.07, 18:16

Mam Play Fresh, ale teraz tej oferty nie ma (imho mają teraz gorsze oferty).
Wszystko zależy od tego, czego wymagasz - jedni chcą długą ważność konta, inni darmowe SMSy/połączenia albo ich korzystne pakiety, inni internet (tanie pakiety albo jakaś ilość MB a potem nielimitowany lejek). Nie ma oferty, która zaspokaja wszystkie potrzeby (no chyba, że koszty nie grają roli) ;)

Ja wybrałem ważność konta na rok po każdym doładowaniu i wykupuję sobie pakiety internetu, niektórzy korzystają z Formuły 4.0 na kartę ale wtedy trzeba dużo albo często doładowywać, ja wydaję 30zł w 3 miesiące :D mało SMSuję, a dzwonią raczej do mnie (rodzina dzwoni z Play na Kartę, gdzie co doładowanie mają darmowe do Play).

Rok temu przechodziłem z GaduAIR, bo sieć była likwidowana, napisałem takie małe porównanie ówczesnych ofert na kartę różnych operatorów na moim blogu.

Użytkownik karololszak edytował ten post 2012.11.07, 18:19

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#3 Draen

Draen

Bywalec

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2012.11.07, 18:18

Mam Play Fresh na kartę (nie wiem czy dalej się to tak nazywa) i jestem zadowolony. Są trzy opcje do wyboru: doładowanie za 30zł = internet na miesiąc/smsy i połączenia do play/ileś tam sms'ów. Nie ma konieczności comiesięcznego doładowywania konta.

#4 haker69

haker69

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.11.07, 19:18

Obecnie mam telefon w "Play na Kartę Lubię to!". Doładowując konto za 50 zł dostaję nielimitowane rozmowy i smsy w sieci na okres 100 dni, a także pakiet internetowy w wysokości 1 GB także na okres 100 dni. Dodatkowo mogę sobie dokupić ofertę nielimitowanych smsów do wszystkich sieci za 10 zł/miesięcznie, ale ta usługa nie jest mi od pewnego czasu potrzebna do funkcjonowania. Natomiast jeśli wcześniej zużyję ten 1 GB pakietu, to także mogę dokupić kolejny 1 GB za 10 zł (ważność pakietu w tym przypadku wynosi 30 dni). Poza tym standardowo (jeśli nie używa się różnych pakietów): minuta rozmowy do wszystkich sieci 29 groszy, sms do wszystkich sieci 9 groszy, mms do wszystkich 19 gr. Jedyny minus to ważność konta, która jest uzależniona od wartości doładowań, ale to także nie stanowi większego problemu, gdyż doładowując konto regularnie nie doprowadzam do stanu w którym nie mógłbym wykonać połączenia wychodzącego...

#5 Slammer

Slammer

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2012.11.07, 19:38

Play ;)

#6 binprogrammer

binprogrammer

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.11.07, 21:24

A po doładowaniu do Play 30 zł to miesiąc mam na dzwonienie, a ile na odbieranie? I ile kosztuje jakiś przyzwoity pakiet internetu? Jak z szybkością?

Są jakieś specjalne usługi, np. jak w Orange na dzwonienie koszt odbiorcy, albo SMS S.O.S ? Albo kredyt ;d ?

#7 ShermaN

ShermaN

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 2012.11.07, 21:48

A po doładowaniu do Play 30 zł to miesiąc mam na dzwonienie, a ile na odbieranie?

W Play Fresh masz rok na dzwonienie i półtora roku na odbieranie połączeń. ;)

sygna_500x100.jpg

#8 binprogrammer

binprogrammer

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.11.07, 21:50

@up idealnieeee, jest jeszcze play fresh :D ? Bo to idealne dla mnie :D

#9 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2012.11.07, 23:11

Mam Plus 36i6 - miałem kiedyś kogoś bliskiego w tej taryfie. 9gr/SMS danego dnia i 29gr/rozmowa danego dnia do 36i6. Nadal ją trzymam, lubię Chill Bill - 10 zł miesięcznie za słuchanie reklam.

BTW Bawi mnie nazwa tego tematu :D Nie pytajcie dlaczego :D

#10 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2012.11.08, 08:27

Play Lubię to!. Doładowuję za 50 złotych i mam przez miesiąc za darmo SMSy do wszystkich, rozmowy w sieci Play, 1 GB internetu przez cały okres ważności konta po doładowaniu (100 dni).

Użytkownik Killer edytował ten post 2012.11.08, 08:29

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#11 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2012.11.08, 09:42

Podobnie jak Killer - Play Lubię to! na kartę. Ostatnio konto doładowywałem we wakacje. Dużo, bardzo dużo SMSuję (1-5tys. smsów miesięcznie). Do tego darmowy internet, jak Killer napisał (1GB przy 50zł), a potem lejek 32kb/s, co stanowczo wystarcza do internetu.

O Play-u pisałem tu:
http://blog.keepmind...ostal-play.html
http://blog.keepmind...nta-w-play.html

#12 haker69

haker69

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.11.08, 10:26

Tylko uwaga: nie ma już oferty "Play Fresh" tylko "Play na Kartę Rok Ważności Konta" - nastąpiła zmiana nazwy, więc żeby ktoś się nie pomylił przypadkiem :)

#13 Gość_Derdiana_*

Gość_Derdiana_*
  • Gość

Napisano 2012.11.09, 14:08

Ja mam Orange bo dostałam Nokie E71 od taty, a on ma tego operatora i tam jest sim lock niestety jeszcze. A dużo kasy chcą brać za ściągnięcie tego badziewia :/

#14 binprogrammer

binprogrammer

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.11.09, 20:29

@up

kupiłem z playa kartę, ale tez simlock xD probowalem zdjąć, ale plik gdzie znajduje sie simlock jest pusty po utworzeniu, a powinien miec jakies 9 mb, wiec lipa

70 zl zdjecie simlocka ...

obecnie tylko orange wrzuca simlocki :/

Użytkownik binprogrammer edytował ten post 2012.11.09, 20:29

#15 lottarosie

lottarosie

Bywalec

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.11.13, 18:01

T-mobile - na abonament, ma świetny zasięg. Abonament mam bardzo mały, bo przedłużałam umowę bez wymiany telefonu i w nim tyle smsesów i minut, że trudno mi je wykorzystać w ciągu miesiąca. Poza tym, obsługa w salonach u mnie w mieście kiepska, panowie nigdy nic nie wiedzą. Właśnie zbliża się czas kiedy będę musiała zdecydować się na jakiś telefon i przedłużyć umówię i albo nie ma tych, które mnie interesują (i panowie nie potrafią powiedzieć czy będą czy nie), albo są takie, które bym ewentualnie wzięła, ale drogie i tylko czarne (panowie nie potrafią powiedzieć, czy istnieje możliwość sprowadzenia do salonu telefonu w innym kolorze).

Tak poza burzliwym okresem zmiany telefonu jestem zadowolona z usług. Mam jeszcze internet za 9zł (nie wiem jaka prędkość, priorytetem było tylko to, żeby mieć łączność sieciową ze światem) i nigdy nie nawala.

Dużo, bardzo dużo SMSuję (1-5tys. smsów miesięcznie).

1 miesiac=5040 godzin, jeżeli około połowa tego czasu to noce i śpisz, to wysyłasz mniej więcej jednego smsa na pół godziny od rana do wieczora. Niezły wynik ;)

#16 teresa

teresa

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów
  • MiejscowośćKostrzyn nad Odrą

Napisano 2012.11.19, 18:13

PLAY. za 30 zł połączenia bez ograniczeń do siecia cała kasa na innych idzie. Play ma umowę z t-mobile, plus i orange że gdynie ma zasiegu Play to rozmowy idą po onnych sieciachwiec zasięg mam wszędzie a gdy go zabraknie tzn. że już żadnej sieci nie ma

#17 Animcia

Animcia

Początkujący

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2013.07.19, 00:56

W sumie jeśli o kartę chodzi to nie pomogę za bardzo, bo korzystam z abonamentu już jakiś czas. Ale wydaje mi się, że i w opcji na kartę Orange ma ciekawe oferty. :)

#18 StarterX4

StarterX4

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2013.10.17, 20:05

Orange po zmianie oferty na FREE daje darmowego neta, za doładowanie 25 zł powinniśmy dostać 1GB-1,5GB (raz dają tyle, raz tyle..) w orange są też tanie rozmowy i co chwilę dają jakieś promocje :)

Play ma wielkie problemy z zasięgiem (no przynajmniej jest tak w moim mieście..), drogie smsy, kiepską obsługę klienta, żadnych ciekawych ofert, oraz rozmy z innego operatora do play są stanowczo za drogie (99gr za minute, przesada).

Dla mnie najlepszy Orange, już od wielu wielu wielu lat :P

• ss9227 lubi to

#19 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.10.24, 16:42

Podobny temat już istnieje i nie ma sensu trzymać obu. Zapraszam do tego wątku -------> http://forum.aqq.eu/...cie-i-dlaczego/

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych