Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telewizor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dymek

Dymek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2008.11.16, 20:08

W najbliższym czasie planuje kupić sobie telewizor. Chodziłem po różnych sklepach chcąc za czerpać trochę informacji. Celuje w rozdzielczość 42-47 w cenie mniej więcej 4-5 tysięcy. Telewizję będę oglądał z odległości 4m. Ponoć najlepiej spisują się Panasonicki, Samsungi i na końcu LG.

Telewizory które mi proponowano:

-Philips 42PFL7962D
-Phillips 47PFL7642D
-LG 52LG5000
-LE 46A551
-Sony KDL-40V4000
-Panasonic TH42PY80E

Co o tych telewizorach myślicie. Jakie inne proponujecie. Co powinienem wiedzieć przy kupnie TV i co dany sprzęt powinien mieć. Piszę tutaj, ponieważ nie znam się na tym, dlatego też proszę traktować mnie jak małe dziecko ;).

Czym się różni w części praktycznej LCD od plazmy? Z tego co się dowiedziałem, to większy kąt patrzenia ma plazma, ale ona zżera więcej prądu i ma dość niezdrowy system wyświetlania kolorów, przez co po dłuższym oglądaniu mogą nas boleć oczy. Co wy o tym wiecie?

Użytkownik Dymek edytował ten post 2008.11.16, 20:09


#2 Monczkin

Monczkin

    Adept

  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2008.11.16, 21:53

Z tego co się dowiedziałem, to większy kąt patrzenia ma plazma, ale ona zżera więcej prądu i ma dość niezdrowy system wyświetlania kolorów, przez co po dłuższym oglądaniu mogą nas boleć oczy. Co wy o tym wiecie?

Mity i kity.

LCD pobiera prąd cały czas. Plazma tylko w niektórych sytuacjach, zależnie od tego czy wyświetla jaśniejszy czy ciemniejszy obraz. Sumaryczne zużycie prądu może być takie samo jak przy LCD. Zresztą, jeśli rachunek za prąd będzie wyższy o 100 zł w skali roku, to chyba nie są to wielkie kwoty.

Plazma niezdrowy obraz?? To co powiedzieć o LCD??

Czym się różni? Wszystkim. Inna technologia. LCD nadaje się raczej na małe przekątne. Plazma na większe. Minimum dla plazmy to 37 cali, mniejszego nie kupisz. Standard to pow. 42 cali.

Polecam wybór telewizora plazmowego. Ja się przymierzam do takiego zakupu i idę w kierunku Panasonica
http://www.ceneo.pl/;015445455-10.htm

do poczytania... i google
http://www.medialide...--porownanie,15
http://hdtvmania.pl/...plazma-czy-lcd/

Do tych art. należy podchodzić z rezerwą, bo mimo iż wyglądają "fachowo" to również są w nich przeinaczenia czy "wady" starszych technologii - dotyczy to zwłaszcza plazmy, które zostały już wyeliminowane.

Użytkownik Monczkin edytował ten post 2008.11.16, 21:56

XMPP... e... a o co chodzi?
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#3 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.11.17, 13:41

i jak juz to sharp aquos a nie lg czy sony

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#4 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.11.17, 15:20

Ja tylko podam koledze jeszcze jeden link do ciekawego artykułu porównującego LCD z plazmą:
http://www.benchmark...trona/3324.html

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#5 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.11.17, 16:49

Aquos Sharp tak jak RM pisze. Mam w pokoju 26 cali (większego bym nie włożył, musiał bym na ścianie go wieszać) I jest doskonały. Kąt widzenia bardzo duży, nawet kolory się nie zmieniają gdy zmieniam kąt patrzenia. I przedewszystkim teraz staniały, i to dosyć znacznie.

Użytkownik Bartek93 edytował ten post 2008.11.18, 17:26


#6 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.11.17, 18:30

no i na pewno zwroc uwage faktycznie jakie urzadzenie bedziesz podlaczac - w moim swiecie jest tylko Full HD dlatego pisze o Sharpie Aquos, reszte skreslajac. jesli natomiast nie masz napedu BR itp to faktycznie, szukaj czegos co nie oferuje FullHD

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych