Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaawansowane miganie diodami klawiatury

miganie klawiatura diody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zaawansowane miganie diodami klawiatury (19 użytkowników oddało głos)

Za czy przeciw?

1. Za (17 głosów [89.47%])

Procent z głosów: 89.47%

2. Przeciw (2 głosów [10.53%])

Procent z głosów: 10.53%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2012.12.03, 18:02

Widzę, że w AQQ można po prostu włączyć miganie diody przy nowej wiadomości. Zaawansowane miganie polegałoby na:

- wybieraniu diody do migania
- miganie tylko podczas określonego stanu danej sieci (dostępny, zaraz wracam itd).
- wybieranie szybkości migania.

Jak to wygląda w Mirandzie: http://imgur.com/DEvDc

Dołączona grafika

#2 kbkm

kbkm

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2013.04.13, 12:21

Pamiętam, że od pierwszego zalogowania się do Aqq uruchomiłem opcję migania diody sl bardzo przydatna funkcja. Myślę, że rozwinięcie możliwości takich wizualnych powiadomień szybko stało by się nieodłączną częścią tego komunikatora.

#3 moose

moose

Adept

• Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 2013.04.13, 13:45

1. Nie wiem ile ty masz diod w klawiaturze, ale ja na pewno nie chce by migotało mi caps-lock czy numlock.
2. "miganie tylko podczas określonego stanu danej sieci". Nie rozumiem po co to. Przyszła wiadomość to przyszła, co kogo obchodzi w jakim stanie ja jestem.
3. Szybkość migania.. Jeszcze fajerwerki i efekty wizualne.
Dla mnie to wszystko zbędne pierdoły, które jeszcze więcej zajmą miejsca w programie.

#4 kbkm

kbkm

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2013.04.14, 01:45

@moose, Twoja pięknie opisana trzy punktowa opinia jest bardzo wyczerpująca. Szybkość migania rzeczywiście nie jest najlepszym pomysłem. Użytkowników Aqq jest naprawdę wielu - po części rozumiem Twoją decyzję. Jednak dalej chciałbym ciągnąć temat - mimo, iż nie jestem autorem. + sposób takich powiadomień pozwoliłby na dość sporą personalizację powiadomień o przychodzącej rozmowie (co dla mnie byłoby bardzo przydatne) . Sądzę, że pewnie wiele osób zgodziłoby się z moim zdaniem w tym temacie.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.04.14, 02:26
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości.

#5 moose

moose

Adept

• Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 2013.04.14, 11:08

Tylko pytanie jest następujące: czy wtyczka może ingerować w takie ustawienia?

#6 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.04.14, 12:13

W razie potrzeby zawsze można zgłaszać zapotrzebowanie na rozbudowę API do Oconnela - myślę, że jeżeli wtyczka będzie dobrze rokowała, to i czas oczekiwania na nowe funkcje będzie rozsądny ...

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.04.14, 14:18
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości.

279.gif

#7 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2013.04.16, 18:15

Beherit próbował napisać wtyczkę migającą diodami na klawiaturze, ale pomysł się rozbił o mnogość różnych klawiatur na USB, na niektórych działało, na innych nie... I jeszcze dochodzą do tego różne modele laptopów, większość nie ma diody Scroll Lock, często jest tylko CapsLock lub brak diody jak w moim netbooku.

Obecnie AQQ emuluje wciśnięcie klawisza, jak by miało robić to z czymś innym niż Scroll Lock, to mogło by to przynieść niepożądane efekty.

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2013.10.18, 13:02

Lada dzień ukaże się nowa wersja wtyczki TabKit, która będzie oferować tę funkcjonalność. Oczywiście nie będzie ona w 100% identyczna jak w Mirandzie aczkolwiek w jednym będą identyczne - mruganie nie będzie działać z klawiaturami USB (przyjrzałem się źródłom wtyczki do Mirandy, dla klawiatur USB używa sposobu jaki jest w samym AQQ tj. emuluje fizyczne wciśnięcie klawisza - nie jest to dobre rozwiązanie).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych