Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Phoenix 2.4.3.21

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.12.10, 10:45

AQQ Phoenix 2.4.3.21

Data wysłania: 10.12.2012
Data aktualizacji: 10.12.2012

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych beta testach. Od kilku miesięcy już walczyłem o powstanie wersji 64 bitowej AQQ, aby iść z pędzącym do przodu duchem czasu. W końcu udało się, i dzisiaj macie możliwość po raz pierwszy zainstalować wersję 64 bitową. W małym gronie alpha-testerów staraliśmy się wyłapać wszystkie poważniejsze problemy i myślę, że w dużej mierze to nam się udało. Czas wyłapać resztę ewentualnych błędów przez Was. Osoby które chcą zainstalować wersje x64 powinny najpierw zapoznać się z informacjami zawartymi w tym wątku http://forum.aqq.eu/...na-x64-64-bity/ - są tam bardzo ważne sugestie które warto najpierw spokojnie przeczytać. Oprócz tego ta wersja zawiera masę ciekawych optymalizacji i poprawek. Lista zmian znajduję się poniżej.

Zmiany w AQQ Phoenix 2.4.3.21
  • Wprowadzono AQQ w wersji 64 bitowej!
  • Znacząco przyspieszono zamykanie AQQ.
  • Poprawiono informacje o wymaganej wersji IE 8.
  • W pewnych szczególnych sytuacjach, token rejestracji nowego konta mógł się nie pojawiać.
  • Jeżeli jest dostępny token binarny zamiast tokena webowego, to taki token jest używany.
  • Wtyczki 64bit mają teraz przydzielony odrębny folder o nazwie Plugins64.
  • W oknie "O programie" możemy sprawdzić czy uruchomiona wersja AQQ jest 32 czy 64 bitowa.
  • Na zakładce "Wtyczki" w ustawieniach również dodano ikonę informującą o platformie 32 lub 64 bitowej.
  • Poprawki związane z obsługą konferencji GG.
  • Poprawiono zmianę kompozycji gdy aktywne są okna rozmowy.
  • Domyślna wersja odtwarzacza YT to v3.0 zmaiast v2.0.
  • Wywołanie okna dodatków dla AQQ, jeżeli jest ono zminimalizowane - przywróci je na wierzch.
  • Przyspieszono start AQQ.
  • Poprawiono animacje splash-screena, który mógł mieć dotychczas efekt "migotania".
  • Nie co mniejsze zużycie pamięci.
  • Splash screen ma status "Zawsze na wierzchu".
  • Cisza po-połączeniowa jest dynamicznie wydłużana względem pierwszych pakietów presence otrzymywanych z serwera.
  • Próba poprawy problemu z nawracającymi powiadomieniami w Centrum Powiadomień.
  • Przy uruchomieniu AQQ zaraz po instalacji, AQQ odświeży ikony w zasobniku systemowym (w razie gdyby instalator zabił proces AQQ, a martwa ikona została w zasobniku).
  • Zrezygnowano z dodatku ZipMaster na rzecz własnego kodu.
Pobierz plikDołączona grafika
  • Silverlight i jarko lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.12.10, 10:53

Dlaczego instalator wersji x64 sugeruje instalację w folderze "Program Files (x86\)" ?

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.12.10, 10:55

Sugeruje ostatnio użyty folder i tak ma być. Nie chcemy mieć dwóch wersji AQQ na dysku :) Nowe instalacje będą instalowane w odpowiednim folderze.

#4 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.12.10, 11:05

Splash screen ma status "Zawsze na wierzchu".

Ee no.. poprzednio było lepiej, bo mogłem sobie ukryć splash pod innym oknem.

Dobrze, że w końcu mamy wersję x64. Szkoda tylko, że jej nie przetestuję.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#5 wilk

wilk

Bywalec

• Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2012.12.10, 11:14

Powiadomienia z o2.pl nie działają. Czy może ktoś sprawdzić u siebie?

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker

#6 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.12.10, 11:15

@wilk A na pewno masz w ustawieniach poczty ustawiony IMAP?

@Oconnel czy/kiedy możemy się spodziewać odświeżonego Respondera i SpellChecker? :)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.12.10, 11:16

Mam zamiar przeportować swoje wtyczki, wkrótce.

#8 wilk

wilk

Bywalec

• Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2012.12.10, 11:21

@wilk A na pewno masz w ustawieniach poczty ustawiony IMAP?

Pewnie tak, dlatego, że nie zmieniałem żadnych ustawień, a na wcześniejszej stabilce wszystko działało.

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker

#9 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.12.10, 11:22

A ja mam pytanie (nie zgłaszam jako błąd bo możliwe ze to wina mojego uber kompa w pracy) czy po wyłączeniu wtyczki SMS i przejściu na zakładkę SMS ma to tak wyglądać? :P
Dodam że po przejciu toolbar i mainmenu jest białe, dopiero po kliknięciu na belkę okna ukazuje się widok jak na zdjęciu.

Dołączona grafika
  • Silverlight lubi to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#10 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.12.10, 11:22

Nie wiem jak to jest z tlenem, bo pamiętam że ten serwer nie działał kiedyś (ze względu na nie zwracanie wyników search-a IMAP). Nawet nie wiedziałem, że zaczął w pewnym momencie działać. Może problem nawrócił, ale to był problem po stronie serwera a nie AQQ.

@Jaro - ten problem jest też na stabilce i dotyczy problemu z AC a nie z AQQ. Czekamy na fix.

#11 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.12.10, 11:25

Sugeruje ostatnio użyty folder i tak ma być. Nie chcemy mieć dwóch wersji AQQ na dysku :) Nowe instalacje będą instalowane w odpowiednim folderze.

Raczej nie powinno tak być - czy nie jest tak, że aplikacja 64 bitowa umieszczona w "Program Files (x84)" nie osiągnie swojego pełnego potencjału?

#12 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.12.10, 11:27

Moim zdaniem nie ma to żadnego znaczenia (ale mogę się mylić)

#13 Hitokiri

Hitokiri

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2012.12.10, 11:39

Raczej nie powinno tak być - czy nie jest tak, że aplikacja 64 bitowa umieszczona w "Program Files (x84)" nie osiągnie swojego pełnego potencjału?

Ten podział jest tylko po to, żeby się użytkownikom aplikacje nie mieszały. Nie ma to żadnego wpływu na ich działanie.
  • Beherit lubi to

#14 opos23

opos23

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 85 postów
  • MiejscowośćWieliczka

Napisano 2012.12.10, 11:43

ta instalka jest tstrikte tylo dla 64bitów czy 32 bitowcy równiezmoga ją pobrac bo zainstalowałem i qqacz siadł system 32bitowy

#15 Hitokiri

Hitokiri

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2012.12.10, 11:50

64-bitowe AQQ nie ruszy na 32-bitowym systemie.

Użytkownik Hitokiri edytował ten post 2012.12.10, 11:50

#16 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2012.12.10, 12:09

Wow, jednak zrobiłeś 2in1. 35 MB prawie :D Spróbuję się do tego przyzwyczaić xD Generalnie bardzo fajna wersja, ale czy nie zapomniałeś o wymiance ikon instalatora dodatków? :( Najbardziej cieszą: 64 bity, wydłużenie ciszy po-połączeniowej, przyspieszenie zamykania AQQ i poprawienie kontrolki IE w oknie rozmowy. Nie spodobała mi się zmiana w splashu - Photoshop, GIMP też nie mają swoich splashy na wierzchu. Proszę przywrócić xD

EDIT: Aha fail, nie jest 2w1 jednak xD Hmmmm, a Wareczek przecież mówił, że jak będą dwa pliki w jednym, to AQQ nie będzie wiedziało co ma zrobić podczas aktualizacji? :>

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2012.12.10, 12:37

• wu112 lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#17 moon

moon

Początkujący

• Użytkownik
  • 32 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 2012.12.10, 17:09

Witam
Przydalby sie uniwersalny instalator ktory sam sprawdzi jaki mamy system czy w ver 32 bit czy 64 bit
dodatkowowo konfiguracja wtyczek powinna bys wspolna co zmniejszyloby problemy z konfiguracja swoich kont
i 3a sprawa mimo ze instalator wyczulby system np 64 bit powinien instalowac rowniez wtyczki 32 bit szczegolnie gdy uzywac bedziemy wersje mobilna :)
bo w komputrerze goscinnym mozemy nie natrafic na 64 bit ale tez ver mobilna powina byc gotowa do pracy rowniez w 64 bit systemie :)

System: Windows 8.1 Proffesional x64 bit + Przegladarka: IE 11
=> aktualizacje przeprowadzane wedlug harmonogramu Microsoftu

NEW: AQQ x64: {Wtyczki Standard oraz Kompozycje dostarczone w instalatorze AQQ }

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych