Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Informacja o nowych powiadomieniach a przechodzenie do Centrum Powiadomień

informacja powiadomienie centrum powiadomień przechodzenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (19 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji z tematu?

1. Tak (11 głosów [57.89%] - Zobacz)

Procent z głosów: 57.89%

2. Nie (2 głosów [10.53%] - Zobacz)

Procent z głosów: 10.53%

3. Obojętna mi jest (6 głosów [31.58%] - Zobacz)

Procent z głosów: 31.58%

Głosuj

#1 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.12.26, 00:22

Dłuższy czas temu miałem sytuację w której czekałem na powiadomienia tylko z jednej grupy. W dodatku miałem jeszcze sporo treści z innych grup (a nie miałem czasu się zapoznać z ich treścią). Skoro w danym momencie interesowały mnie tylko jeden rodzaj powiadomień to chyba normalne, że ograniczyłem sobie wyświetlanie wyników w Centrum Powiadomień. Kiedy tylko dostałem informację nad trayem to od razu kliknąłem aby je odczytać, sęk w tym, że od razu w Centrum Powiadomień zmieniała mi się grupa na "Wszystkie". Dlatego proponuje rozdzielić klikalność informacji nad trayem wg schematu, oczywiście chodzi o sposób przechodzenia do Centrum Powiadomień:
Dołączona grafika

#2 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.12.26, 11:58

Nie jestem pewny czy da się rozdzielić chmurkę na części (klikanie w obszary). Tu musiałby się wypowiedzieć OC. Ale proponowałbym zgłosić przełączanie rodzaju powiadomień jako błąd. Kliknięcie w chmurkę raczej nie powinno zmieniać ustawień ;)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#3 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.12.26, 15:08

Nie jestem pewny czy da się rozdzielić chmurkę na części (klikanie w obszary).

Jak ktoś do Ciebie dzwoni (via AQQ) to sie pojawia chmurka, w której jest "Odbierz" i "Odrzuć" więc klikanie w 'obszary'w pewnym sensie jest możliwe :) Nie widzie problemu żeby konkretny rodzaj powiadomień przechodził do konkretnej grupy w CP ale oznacza to zamine przyzwyczajeń wielu użytkowników i to jet główny problem :P Ustawień Cp jako takich nie ma (tylko krótka lista) więc ciężko nawet dać gdzieś opcje do tego...

Ale proponowałbym zgłosić przełączanie rodzaju powiadomień jako błąd. Kliknięcie w chmurkę raczej nie powinno zmieniać ustawień

Też mówiłem, że to błąd. IMO powinno być tak, że jak mamy w CP ograniczone wyświetlanie tylko do jednej grupy powiadomień to kliknięcie w chmurke nie powinno tego zmieniać - jeśli chmurka zawiera powiadomienia tylko z tej grupy lub powinno przeskakiwać do grupy "Wszystkie" jeśli chmurka zawiera także powiadomienia z innych grup. Na Bugliste! :)

#4 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.12.26, 16:15

Ustawień Cp jako takich nie ma (tylko krótka lista) więc ciężko nawet dać gdzieś opcje do tego...

Spokojna Twoja rozczochrana :P Jest na to rada. Wystarczy zmienić nazwę okienka dodawania źródła na "Ustawienia CP", dodać dwie zakładki, na jednej byłoby dodawania źródeł a na drugiej właśnie ustawienia CP. I teraz opcjonalnie:
A. bez zmian w przyciskach w CP - jeden prowadzi do 1. zakładki a drugi do drugiej.
B. usunięcie dwóch przycisków i zastąpienie go innym.
Można? :P

#5 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.12.26, 16:36

Łee lipa :P Ja bym ustawienia CP widział w ustawieniach AQQ jako kolejna podkategoria jeśli już. I tam wszystkie to ustawienia z dotychczasowych mini-ustawień + kilka innych choć w sumie sam nie wiem. Z CP nie korzystam więc trudno mi wyobrazić sobie czego oczekują jego użytkownicy :)

#6 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.12.26, 21:20

Niby to też jest jakieś rozwiązanie ale względem CP miałbym inną propozycję. Gdyby miałaby zostać zrealizowana to Twój pomysł na pewno musiałby zostać zaniechany. ;)

#7 dAv

dAv

Początkujący

• Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 2012.12.26, 21:47

Skoro są wyświetlane informacje w chmurce czemu nie dało by się kliknąć w daną linijkę ? Na zasadzie linków się tego nie da ? albo Buttonów obrazkowych ?

#8 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2013.01.31, 23:35

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.01.31, 23:46

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: informacja, powiadomienie, centrum powiadomień, przechodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych