Skocz do zawartości

Zdjęcie

[odrzucono] Zlepiacz kompozycji

• Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy zlepiacz kompozycji to dobra rzecz? (0 użytkowników oddało głos)

Popierasz powstanie wtyczki?

1. Tak (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

2. Nie (0 głosów [0.00%])

3. Nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

Głosuj

#1 supra107

supra107

Początkujący

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2012.12.29, 18:26

Moja idea to wtyczka z oknem pozwalającym na branie części kompozycji i zlepianie ich we własną nieoficjalną "customową" kompozycję. Chodzi mi o to: Ktoś ma kompozycję i coś mu się w niej nie podoba (guzik ikona itp.)
no i ten ktoś nie zna się na skinningu. Więc ta wtyczka pozwoliła by mu na wyjęcie jakiejś części z innej kompozycji i wsadzić to na miejsce innej, dopóki efekt pracy będzie się podobać użytkownikowi. Wtedy zapisze ją i będzie jej mógł używać prywatnie, ale nie może jej wstawić na forum dopóki nie dostanie pozwolenia od twórców kompozycji z których stworzył swoją.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.12.30, 17:15

#2 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.12.29, 18:51

Równie dobrze można by napisać wtyczkę, która pa podstawie słownego opisu kompozycji w stylu "ciemna z jasnymi akcentami, minimalistyczna z dużymi awatarami i przejrzysta z rozmazanymi grafikami" automatycznie wygeneruje gotową kompozycję spełniającą oczekiwania użytkownika ... Myślę, że stopień wykonalności takiej wtyczki, która działaby w miarę poprawnie dla wszystkich kompozycji jest mniej więcej zbliżony.
Jak chcesz modyfikować kompozycje, to polecam dokształcenie się z zakresu HTMLa, CSSów, tworzenia grafiki i ewentualnie Javascriptów, a jeżeli nie chcesz, to raczej będziesz musiał poczekać aż ktoś, komu się chciało podejmie się zrealizowania podsuwanych przez Ciebie pomysłów.
  • Jaro88PL i Silverlight lubią to

279.gif

#3 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.12.29, 20:17

To nie jest możliwe do wykonania :) A przykładem są kompozycje które używają AC. Nie da się wyciąć z niej przycisku (button'a) który posiada aż 3 grafiki (zwykła, najechana i kliknięta), już nie wspominając że nie zrobi automatycznie AC za nas. Jak napisał Lord. Kuć HTML i CSS, a się uda :P Nic samo się nie zrobi :P
  • Silverlight lubi to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#4 supra107

supra107

Początkujący

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2012.12.29, 20:54

Ale pewnie aplikację by się zrobiło.

A tak z innej beczki: Jak zrobić w opisie - w pozycji "O mnie" takie info o systemie, AQQ itp. tak jak ma Jaro? Sory że w złym miejscu mówię. Jak ktoś ma dać odpowiedź to przez PW, ok?

#5 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2012.12.29, 21:12

Nie, nie zrobiło by się żadnej aplikacji. Nie wiem jaka miała by być według Ciebie różnica między wtyczką, a dedykowaną aplikacją. Napisanie jakiegokolwiek programu wykonującego tą operację automatycznie jest niewykonalne. Toż to zahacza o sztuczną inteligencję.

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2012.12.29, 21:20

#6 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.12.29, 23:36

To nie jest możliwe do wykonania :) A przykładem są kompozycje które używają AC. Nie da się wyciąć z niej przycisku (button'a) który posiada aż 3 grafiki (zwykła, najechana i kliknięta), już nie wspominając że nie zrobi automatycznie AC za nas. Jak napisał Lord. Kuć HTML i CSS, a się uda :P Nic samo się nie zrobi :P

Nie, nie zrobiło by się żadnej aplikacji. Nie wiem jaka miała by być według Ciebie różnica między wtyczką, a dedykowaną aplikacją. Napisanie jakiegokolwiek programu wykonującego tą operację automatycznie jest niewykonalne. Toż to zahacza o sztuczną inteligencję.

Wykonanie czegoś takiego jest jak najbardziej możliwe (a przynajmniej nie uwierzę, że jest inaczej, dopóki ktoś mi nie przedstawi poprawnego matematycznego dowodu, że się nie da :P ) - kwestia tylko opracowania odpowiednich algorytmów, a skuteczne algorytmy realizujące podobne zadania na chwilę obecną nie istnieją, ale poczekajmy jeszcze chwilkę, a pewnie się pojawią - strzelałbym że jakieś 50 lat powinny już istnieć algorytmy, trzeba będzie je jeszcze tylko dostosować do zadania automatycznego tworzenia kompozycji :D

279.gif

#7 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.12.29, 23:43

My nie rozmawiamy w przyszłości tylko teraźniejszości :P Nikt się nie podejmie zadania bo by musiał pisać nawet głupi kompilator AC do zapisywania *.asz :P szkoda czasu, rozmiaru wtyki i przede wszystkim życia :) Szybciej mu wyjdzie nauka HTML i CSS :) i to z korzyścią na przyszłość w innych projektach :)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#8 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2012.12.29, 23:47

Pisałem post względem teraźniejszości, gdy będzie to możliwe zapewne już nikt nie będzie pamiętał o AQQ. ;)

#9 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2012.12.30, 08:54

:rotfl:

A gdyby istniała możliwość stworzenia takiej..."wtyczki" (nie wiem jak, takie potężne i zaawansowane narzędzie mogłoby być wtyczką, ale ok...Zapoznaj się z pojęciami wtyczek) to ile mogłaby ważyć? Teoretycznie.
Wydaje mi się, że więcej niż cały komunikator, nie mówiąc o zasobach.

"Niepomysłowe" seriously?

Użytkownik Lynn edytował ten post 2012.12.30, 09:01

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.

#10 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.12.30, 10:17

Nie jest to całkiem irracjonalny pomysł jeżeli ograniczyć by taką wtyczkę do zlepiania różnych kompozycji z różnymi plikami ASZ. Dodatkowo trzeba by też aktywować możliwość dobrania kolorów dla elementów które są skórkowane przy pomocy AC (a jest to w pełni możliwe, i jeżeli taka wtyczka by powstała to ja przygotuję odpowiednią funkcje do tego po stronie AQQ). Można by zatem, powiedzmy wziąć białą/jasną kompozycje (dowolną) i dobrać do niej swoją ulubioną skórkę AC (.asz) np. czarną, i za pomocą odpowiedniego suwaka zmienić sobie kolor .asz-a w taki sposób, aby zaczął pasować do kompozycji. Natomiast ingerencja na poziomie elementów HTML jest oczywiście - jak to wszyscy słusznie zauważyli - niedorzeczna.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#11 supra107

supra107

Początkujący

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2012.12.30, 16:58

To ja lepiej się zamknę i nie będę nic pisał na forum.

#12 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.12.30, 17:16

Ankieta była bardzo fajna :D Ale już edytowałem ;)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#13 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2012.12.30, 19:00

I już się zaczyna...przedszkolak będzie płakać, bo jego wstępnie absurdalny pomysł został odparty przez racjonalne i sensowne argumenty programistów. Dostałeś poparcie i nawet deklarację chęci pomocy ze strony twórcy AQQ, to jeszcze ci źle?
Zamiast się mazać bierz w łape podręcznik do CSS i ryj na blache jednocześnie ucząc się podstaw pascala (czyli podstaw podstawowych programowania), bo bez pascala daleko nie zajedziesz.
Jak widzisz pomysł jest możliwy do wykonania, troche inaczej niż miałeś wizję, ale jest. Więc skoro jest możliwość i jest chęć to brakuje tylko umiejętności. Chłopcy też są bardzo pomocni dla początkujących wtyczkopisarzy czy dekoratorów.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2012.12.30, 19:03

• Oconnel i Silverlight lubią to

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.

#14 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.12.31, 12:24

@Lynn: Jeżeli mowa o tworzeniu kompozycji, to należałoby się raczej zabrać za lekturę informacji o HTMLu i CSSach, dodatkowo pomocne może być wiedza z zakresu Javascript (ale ten ostatni to już stricte język programowania (chociaż jest on stosunkowo prosty do przesfojenia w podstawowym zakresie - na tle wielu innych języków), podczas gdy pozostałe to tylko języki określające strukturę i wygląd treści dokumentu). Natomiast jeżeli mowa o wtyczkach, to Pascal, C++, zdaje się, że ktoś coś pisał jeszcze w C# i prawdopodobnie jeszcze większość innych języków równiez by się zadawała, ale na początku może być trochę problemów z właściwa konfiguracją środowiska pod API AQQ - tutaj wszystkie te języki to stricte programowanie).

279.gif

#15 supra107

supra107

Początkujący

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2013.01.01, 14:33

I już się zaczyna...przedszkolak będzie płakać, bo jego wstępnie absurdalny pomysł został odparty przez racjonalne i sensowne argumenty programistów. Dostałeś poparcie i nawet deklarację chęci pomocy ze strony twórcy AQQ, to jeszcze ci źle?
Zamiast się mazać bierz w łape podręcznik do CSS i ryj na blache jednocześnie ucząc się podstaw pascala (czyli podstaw podstawowych programowania), bo bez pascala daleko nie zajedziesz.
Jak widzisz pomysł jest możliwy do wykonania, troche inaczej niż miałeś wizję, ale jest. Więc skoro jest możliwość i jest chęć to brakuje tylko umiejętności. Chłopcy też są bardzo pomocni dla początkujących wtyczkopisarzy czy dekoratorów.

Jak się zamknę to nie będę spamować, wkurzać i tak dalej. A sam chcę to zrobić, nikt mnie nie zmusza.

#16 binprogrammer

binprogrammer

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2013.01.01, 19:14

Wtyczka raczej nie łatwa do zrobienia nawet dla tych bardziej profesjonalnych programistów, więc raczej nie wykonalne na naszą półkę.

Co do tematu to proponuję zamknąć, bo off topic idzie . :/

#17 supra107

supra107

Początkujący

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2013.01.02, 15:48

Masz rację, a że wyszło że propozycja nie do wykonania, to poproszę tych z wyższą klasą na forum o zamknięcie tego tematu!

Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.01.02, 15:52
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości

#18 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2013.01.02, 15:52

Na życzenie ;)

Propozycja odrzucona
  • Lynn lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja