Skocz do zawartości


Zdjęcie

Program do odtwarzania filmów i dopasowywania napisów - Jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.01.14, 15:07

Każdy z nas na pewno ma program(y) do których jest przywiązany w szczególny sposób i zrobi salto na głowie niż go zmieni. Ja tak mam. I ten program to SubEdit Player. Ale w końcu trzeba myśleć o czymś innym No właśnie. Czego? Potrzebuję programu, który nie tylko będzie odtwarzał filmy, ale:

- będę mogła zmienić format napisów np z czasowego na klatkowy,
- w którym będę miała edytor napisów, gdzie także łatwo samodzielnie dopasuję napisy. Ręcznie.

A prócz tego funkcje:

- przesuwania czasu filmu o minutę, 5 sekund i klatka po klatce.
- Wolnego od reklam.
- Możliwości zmiany napisów z srt na txt.
- Po złapaniu łapką mogę obniżać/podwyższać napisy
- Zmieniać rozmiar napisów
- Mogę powiększyć/zmniejszyć zoom i rozciągnięcie filmu

Czy istnieje jakiś program który spełniałby wszystkie powyższe wymagania? Mój SubEdit już ledwo działa (nie mogę np pogrubić napisów, ani ustawić domyślnego koloru i rozmiaru czcionki. Wywala błąd. Odinstalowanie nie wchodzi w rachubę, przez inne błędy.) Po ponownym zainstalowaniu, program nie pójdzie bez Patcha. A Patch nie może być zainstalowany z powodu błędów. Jedno bez drugiego nie pójdzie i tyle z bajki. I nawet formatowanie dysku nie naprawiło go na tyle abym była zadowolona w pełni. Niestety - Ale SubEdit nie jest już rozwijany, a rozwoju całej reszty nie zatrzymam, by ocalić jeden program.

Programy takie jak: AllPlayer, KMPlayer, BestPlayer, VPlayer i ich pochodne całkowicie odpadają.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2013.01.16, 08:51

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#2 Nurdurion

Nurdurion

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2013.01.14, 18:07

Tylko co ma odtwarzacz do pobierania napisów? Opcję pobierania napisów z poziomu menu kontekstowym ustawiasz przy instalacji NapiProjektu.
Samego odtwarzacza Ci nie polecę, bo używam BestPlayera. Problemów z nim nie ma, a reklamę i tak od razu przełączam na playlistę.

System ~ Przeglądarka ~ AQQ x86 ~ Wtyczki

 

"To, co nazywamy normalnością, to tylko krąg światła wokół ogniska." T. Pratchett


#3 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.01.14, 19:35

Jest chyba wyraźnie napisane tak? Aby mimo wszystko, opcję z menu kontekstowego była widoczna la każdego domyślnego programu do odtwarzania plików. Wczoraj ustawiając na moment BestPlayera jako domyślny opcja pobrania napisów z menu zniknęła.
Ja cię nie pytam jakiego ty używasz. Jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? Jak nie masz nic do powiedzenia ani żadnej porady to po prostu sobie odpuść. Gdyby nie było takiego problemu, to nie byłby w ogóle uwzględniony. Wzięłam pod uwagę to, jak i co się ustawia przy instalacji programu. Więc chyba BESTPlayer jest na tyle niekompatybilny z napi projekt, że opcja z pobraniem napisów całkowicie znika. Aby móc z niej skorzystać muszę ustawiać program domyślny SubEdit by opcja była, a potem wracać do "Best"Playera.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2013.01.14, 19:40

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#4 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2013.01.14, 19:42

Z tym, że problem zanikania opcji w menu kontekstowym jest ściśle związany z NapiProjektem. Po prostu gubi on czasem, z niewiadomych przyczyn, to ustawienie i najłatwiejszym rozwiązaniem jest ustawienie w programie sprawdzania przypisań przy każdym uruchomieniu, bądź ponowne zainstalowanie Napi.
Testowałaś może PotPlayera? Ma mnóstwo różnych opcji, również związanych z napisami, spod PPM na filmie. Jeśli wchodzi w skład Twoich 'pochodnych' to nie zawracaj sobie głowy. Pozdrawiam

#5 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.01.14, 20:34

Testowałam, dziękuję. Jednak nie jest to to co spełniałoby moje wymagania. A niestety jest to przypadek, gdzie nie mogę sobie odpuścić nawet jednej z wyżej wymienionych funkcji.

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#6 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2013.01.14, 21:11

http://www.komputers...-windows-7.aspx
zakładając, że masz win7 :P
co do napiprojektu, to jest tak, że on zapisuje wyświetlanie swoich opcji w menu kontekstowym w kluczu, w którym jest zapisane powiązanie danego formatu z danym programem. Tak więc jeśli zmienisz domyślny program, znikną też i opcje dostępu do menu napiprojektu (ale, one dalej tam będą). Wtedy albo musisz przeinstalować napiprojekt ustawiając aktualny odtwarzacz albo powrócić na domyślny ( ten na który instalowałaś napiprojekt)

@edit: http://mpc.projekt3web.pl/page.php?28
sam używam MPC, ale wydaje mi się, że też VLC miałby opcję edytora napisów (po wgraniu wtyczki, o ile taka istnieje)
ale to już musisz sprawdzić sama: http://addons.videol...903x904x905x906

Użytkownik Czajo edytował ten post 2013.01.14, 21:17

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#7 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.01.14, 21:31

Nie, też odpada. Zniechęcił mnie brak przesuwania czasowego o minutę jak dobrze pamiętam.

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#8 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.01.14, 22:23

Jeśli jedyną opcją jest all-in-one, to nie znam takiego programu. Jeśli jednak jesteś w stanie zgodzić się na edycję napisów poza programem głównym, to wypróbuj Subtitle Workshop do zajmowania się wszystkim, co jest związane z napisami (ma on nawet prosty moduł podglądu), a do filmów VLC (nie wiem czy NapiProjekt też nie trzeba doinstalować osobno). VLC ma te szczegółowe opcje przewijania: Narzędzia -> Preferencje -> Pokaż ustawienia pełne (tam na dole) -> Interfejs -> Ustawienia skrótów klawiszowych. Znajdź sobie jaką przerwę chcesz, na dole możesz wybrać długości tych przeskoków, jest też skrót do odtwarzania po klatce.

#9 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.01.14, 23:12

Nie, nie. Edycja napisów poza programem całkowicie odpada. Ja muszę na bieżąco widzieć jakie jest przyśpieszenie/opoźnienie napisów. I ma być to w jednym programie.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2013.01.14, 23:13

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#10 Hitokiri

Hitokiri

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2013.01.16, 00:48

Z playerem nie pomogę (sam szukałem czegoś innego, ale po przygodzie z VLC i jego problemami z napisami wróciłem do BEST) ale co do Napi w menu kontekstowym, to można to trochę naokoło. Prawym na film > Otwórz za pomocą > Wybierz program domyślny > Odznaczasz "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" > Wybierzasz Napi i OK. Od tej pory będzie on do wyboru w rozwijanym menu przy Otwórz za pomocą. Trzeba to powtórzyć dla każdego formatu (avi, mkv itd.) ale przynajmniej cholerstwo już z menu nie znika:P

Użytkownik Hitokiri edytował ten post 2013.01.16, 00:48


#11 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.01.16, 08:48

Dzięki, już tak zrobiłam :) Najpierw jak tylko zniknęło zainstalowałam na nowo ale nie pomogło to się wkurzyłam - zirytował mnie ten cały Best. Ale po całkowitym odinstalowaniu Napi-projekt zaczęło działać. Może i byłby całkiem znośny gdyby nie ten pseudoprzybornik. Co go chowam na stałe to po jakichś paru godzinach włącza się na nowo...

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#12 Hitokiri

Hitokiri

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2013.01.16, 10:33

A próbowałaś Narzędzia > Opcje > Wygląd > Zapamiętuj widoczność i wybór zakładki Przybornika? Bo bez tej opcji, to on się pojawia co uruchomienie, mimo wcześniejszego chowania.

#13 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.01.16, 13:32

Hm...opcja była odznaczona, zaznaczyłam ją teraz. Może pomoże ^^ Dziękuję :*

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#14 Komancz

Komancz

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2014.03.18, 15:28

Najlepszy dla mnie jest SubEdit. Nigdy nie miałem z nim problemów, nie wieszał się, nie krzaczył, odtwarzał, co mu polecałem. Wypróbujcie sobie - http://ulub.pl/dTA33...ayer-build-4072


  • Lynn lubi to

#15 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.03.18, 18:10

Naprawdę myślisz, że po ponad roku nadal szuka? :)


  • Beherit, Lynn i Deadmaster lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#16 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.03.21, 13:33

Już zapomniałam o tym temacie ^^ Ale doszłam do problemu ponad rok temu xD Ale za to wiedza jak go naprawić bardzo przydała się przy Windows 8, aby SubEdit działał poprawnie.


Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych