Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ Phoenix 2.4.4.31


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#21 ProeXtreme

ProeXtreme

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2013.02.04, 12:45

Otóż różnica w lokalizacji jest wielka. Nie wyobrażam sobie tego komunikatu na środku monitora...

Użytkownik Beherit edytował ten post 2013.02.04, 13:24
Nie cytujemy w całości poprzedniego posta!

System: Windows 7 Home Premium PL 64 bit + aktualizacje, RAM: DDR3 8GB, Procesor: Intel Core i3 - 2310M, Grafika: Intel HD Graphic 3000 1GB Przeglądarki [najnowsze]: Google Chrome, Firefox, IE, AQQ: zawsze najnowsza Stabilna lub BETA, Kompozycja: ProStandard Wtyczki: AntySpam, SpellChecker, AQQ Contact State, Detonator!, Korektor.


#22 opos23

opos23

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • MiejscowośćWieliczka

Napisano 2013.02.04, 13:02

zajebista

#23 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.02.04, 13:12

Dołączona grafika

Lepiej chyba nie będzie :) Co do przesuwania tego okna.... to jest to okienko popup. Jego z definicji nie przesuwa się. Z resztą żywotność tego okna jest krótka (póki user go nie schowa). Co za różnica gdzie się znajduje? ;)

Oconnel, uwierz mi, że to ma znaczenie. Nie możesz zmienić ten projekt na okienko i pozamieniać wszystko na przyciski (ptaszki, iksy, otworzy, odłóż, zamknij)?

Aha, jaka jest różnica między "odłożeniem" a "zamknięciem"? :>
Już nie ważne, myślałem, że to u dołu to elementy klikalne a to tylko podpowiedzi.

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2013.02.04, 13:14


#24 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.04, 13:15

@Jojo - edytuj swoją sygnaturę. Zawieszający się w niej obrazek spowalnia ładowanie strony. A pozycja tego okna raczej pozostanie stała. Różnica pomiędzy "odłóż" a "zamknij" jest taka, że funkcja "odłóż" nie usuwa powiadomienia, a tylko je ukrywa. Zatem gdy kontakt znów zmieni stan, ponownie pojawi się na liście.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#25 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.02.04, 13:27

A pozycja tego okna raczej pozostanie stała.

Raczej? Czyli jednak jest nadzieja, że stanie się ono normalnym okienkiem?

#26 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.04, 13:28

Nie, nie będzie normalnym oknem :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#27 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.02.04, 13:30

Ehhh, to chyba przestanę korzystać z tej funkcji :(

#28 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.04, 13:32

Nie przesadzasz czasem ;) Obecne okno jest 100 razy lepsze od poprzedniego :) A może nie jestem dość obiektywny w tej sprawie? ;) Oczywiście można by dodać przesuwanie okna na takiej samej zasadzie jak przesuwa się np. widżet od centrum powiadomień. Aczkolwiek te okno nie ma stałej wysokości więc moim zdaniem to dość kiepski pomysł ;)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#29 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.02.04, 13:39

A wiesz, że nie przesadzam. Dla Ciebie może tak. Dla mnie nie liczy się możliwość ustawienia własnej pozycji okien.

#30 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.04, 13:44

hmm, wszystkim nie da się dogodzić :D

Nad przesuwaniem jeszcze pomyślę.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#31 ss9227

ss9227

    Weteran

  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2013.02.04, 13:46

Jest gorzej niż było... :/ Takie powiadomienie łatwo przegapić. Interwał co 10 sekund? Jak jestem przed komputerem to i tak raz dwa go zamknę, a jak jestem z dala to się nawet nie zorientuję. A jeszcze łatwiej to powiadomienie wyłączyć lewoklikem.
  • jojo87 i glabi99 lubią to

#32 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.02.04, 13:50

Komu w ogóle nie odpowiada forma chmurki dla tego elementu? Ręka do góry! Póki co zliczyłem siebie i ss9227. Poprzedniej strony nie chce mi się otwierać ale pewnie znajdzie się jeszcze "kilku" niezadowolonych :P

#33 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.04, 14:02

@ss9227 - jeżeli nie odpowiada Ci dźwięk, zawsze możesz ustawić inny (dłuższy i bardziej natarczywy). A jak jesteś przed komputerem to raczej nic nie przegapisz :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#34 ProeXtreme

ProeXtreme

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2013.02.04, 14:07

A nie będzie lepiej zrobić w ustawieniach AQQ okno dotyczące powiadomień, w której można by było pozmieniać takie dane jak interwał dzięków, pozycję powiadomień? A może lepiej by było, gdyby była możliwość przesunięcia tego powiadomienia w dowolne miejsce na ekranie? AQQ zapamiętałoby pozycję komunikatu i wtedy w tamtym miejscu wyświetlały by się powiadomienia?

System: Windows 7 Home Premium PL 64 bit + aktualizacje, RAM: DDR3 8GB, Procesor: Intel Core i3 - 2310M, Grafika: Intel HD Graphic 3000 1GB Przeglądarki [najnowsze]: Google Chrome, Firefox, IE, AQQ: zawsze najnowsza Stabilna lub BETA, Kompozycja: ProStandard Wtyczki: AntySpam, SpellChecker, AQQ Contact State, Detonator!, Korektor.


#35 ss9227

ss9227

    Weteran

  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2013.02.04, 14:15

Miałem to na myśli, że jeżeli jestem przed komputerem to nawet interwał co 1 sekunda nie jest natarczywy, bo szybko go zamknę. A jak jestem z dala interwał 10 sekundowy jest zbyt długi.
Druga sprawa to łatwość wyłączenia tej funkcji zupełnie. Teraz muszę się pilnować, żeby kliknąć dokładnie w zieloną fajkę, a okno rozmowy otworzyć sobie ręcznie.
Ta funkcja była mi potrzebna do obserwacji osób, z którymi zależy mi na rozmowie. Pojawiało się okienko nie do niezauważenia, klikałem rozmawiaj i nadal było powiadomienie włączone...

#36 DeadMen

DeadMen

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 2013.02.04, 14:44

A mnie tam się podoba. Tamto powiadomienie mnie irytowało dźwięk był do kitu i zbyt natarczywy.
Jednak trzeba coś zrobić z tym odłóż i zamknij. Bo to jest trochę nie intuicyjnie zrobione. Oraz można by było dodać w ustawieniach zmianę czasu między dźwiękami bo teraz jest trochę za długo.

#37 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.02.04, 14:52

  • Nie da sie ustawić powiadomienia TYLKO dla metakontaktu - powiadomienie włącza sie także dla kontaktu głównego. W dodatku jak już sie powiadomienie pojawi to kontakt podrzędny jest kompletnie ignorowany :o Tak nie może być...
  • Skoro "Odłóż" to "Ukryj" a "Ukryj" mówi więcej (odłóż gdzie, na półke?) to może zmienisz po prostu na "Ukryj"? :P
  • Kolor linii dookoła powiadomień i buttonów to jest brany skąd? Na Sense wygląda beznadziejnie, ba nawet na Standard jest okropnie.
  • Gdy powiadomienie jest widoczne i zmienimy kompozycje to powiadomienie sie nie zmianie ale z tym pewnie nic nie zrobisz.
  • Powiadomienie o zmianie opisu mogłoby zawierać również opis, miejsca tam jest bardzo dużo i nie ma co go żałować:

Dołączona grafika



#38 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.04, 15:05

Silent Update

- Prawy klik na kontakcie w oknie funkcji "Daj mi znać" otworzy okno rozmowy i ukryje powiadomienie zamiast je usunąć.
- Możliwa zmiana pozycji okna funkcji "Daj mi znać" (wykroczenie poza granicę ekranu zresetuje pozycje do standardowej)
  • ss9227 lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#39 gnomiuszka

gnomiuszka

    Adept

  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2013.02.04, 15:09

teraz mi się o wiele bardziej podoba :). Mam jeszcze jedną propozycję.
Jeżeli pojawi się wiele kontaktów w tej chmurce, to pojawiałaby się dodatkowa linia traktowana jako kontakt. Nazywała by się ona "Wszyscy w zakładkach". Kliknięcie tajiej pozycji otworzy okno rozmowy ze wszystkimi kontaktami w zakładkach, dzięki temu nie trzeba będize ich klikać pojedyńczo :)

#40 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.02.04, 15:10

A moje 5 punktów? :( Za mało lajków...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych