Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urządzenie wielofunkcyjne, tanie w eksploatacji, nie za drogie (~300-400zł?). Brother?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.02.11, 14:54

Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne, które będzie tanie w eksploatacji i nie będzie mnie dużo kosztować (400zł to maksymalna kwota, ale im taniej tym lepiej - ważniejsze są dla mnie jednak mniejsze koszty eksploatacji).

Posiadałem HP PSC 1510, ale tusze do niej nie były tanie (najtańsze ok. 40 zł, takie średnie, "markowe zamienniki" (ActiveJet itp) 50-60, a oryginalny tusz kolorowy 100zł) i jej największym problemem było to, że te tusze zasychały, gdy się z niej nie korzystało. Jakiś czas temu zepsuła się całkowicie, tzn. wyrzuca na zmianę błąd papieru i błąd tuszu, oryginalne tusze nie pomagają, rozebrałem ją nawet w dobry mak i złożyłem z powrotem, ale dalej to samo.

Przeglądając tematy na forach w internecie i podpytując znajomych, z czego korzystają i czy są zadowoleni, myślę, że godne uwagi są (co do moich wymagań) urządzenia firmy Brother. Skupiam się tu na:
Brother DCP-195C (trochę starsza drukarka, długo się trzyma na rynku, widocznie jest dobra; ma ją dwoje znajomych i sobie chwalą)
Brother DCP-J315W (zwróciłem na nią uwagę, bo posiada WiFi i mógłbym na niej drukować także z laptopa; tusze też ma tanie)

Czy polecicie jakieś inne urządzenie, która spełniałoby moje wymagania? Ma drukować, skanować i kopiować, być nie za droga i mieć tanie tusze. Dobrze by było, żeby nie zasychały, gdy z niej nie korzystam. Miło by było, gdyby drukowała nawet gdy jeden ze zbiorniczków jest pusty (np. wyczerpał mi się jeden kolor, ale żebym mógł drukować na czarno, zwykły tekst itp.). Oczywiście jestem zainteresowany małoawaryjnymi urządzeniami (nie chcę być zmuszony wymienić je po roku).

Może ktoś z Was ma urządzenie Brothera, a może nawet któryś z powyższych modeli? Co o nich sądzicie, jaką macie o nich opinię?

Użytkownik karololszak edytował ten post 2013.02.11, 14:55

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#2 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2013.02.11, 18:01

Jeśli chodzi o doświadczenia z urządzeniami od Brother'a to mam - wygrałem taką w konkursie matematycznym, konkretnie ten model HL-2130 ;) Drukarka co prawda jest laserowa i czarno-biała jedynie ale o jakości tej firmy może świadczyć fakt, że wydrukowała ona 2500 stron w jeden dzień (kserówki książek do anglika dla całej klasy) i sie nie zepsuła :D To było spore obciążenie dla niej i oczywiście wymagało to zmiany tonera (ten dany w pakiecie starczył na 700 stron) ale ogólnie dała rade. Dobra firma - polecam.

#3 lesiu

lesiu

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2013.02.11, 19:47

Ze swojej strony mogę utwierdzić Cie w wyborze drugiego zaproponowanego przez Ciebie urządzenia. Mam od jakiegoś roku świetnie się sprawuje. Zamienniki tanie jak barszcz konfiguracja prosta i intuicyjna. Sam poleciłem kilku osobą owy model i jak do tej pory nikt nie zgłaszał zastrzeźeń

Użytkownik lesiu edytował ten post 2013.02.11, 19:47

#4 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2013.02.11, 19:52

Ja jakiś czas temu postanowiłem zrobić to samo, bo do starego PSC1219 nie opłacało mi się dokupować tuszu, bo za cenę kompletu miałbym pół drukarki, wiec trochę dołożyłem i mam Brothera MFC-J430W (też model z WIFI i faxem). Co jest ciekawe, to że sama jak jest nieużywana, dokładnie o godzinie 11 czyści sobie głowice.

Lekkim minusem jest, że przy połowie pojemnika z tuszem pokazuje ostrzeżenie, że takowy się kończy. Ale dałem ostatnio 30 PLN za komplet 10 tuszy (4 czarne i po dwa w kolorach), więc jest całkiem opłacalnie. Oby tylko nie było po nich jakichś problemów, bo nigdy nie bawiłem się w zamienniki na HP.

Druk i skan bez zarzutu oczywiście.

Użytkownik stivo edytował ten post 2013.02.11, 19:53

#5 lesiu

lesiu

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2013.02.11, 20:01

Używam zamienników na Brother DCP-J315W w podobnej cenie i przez ponad pół roku i 2 komplety zamienników nie zauważyłem problemów z użytkowaniem.

#6 Dudek

Dudek

Początkujący

• Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 2013.02.11, 23:55

Także posiadam drukarkę z brother'a ,dokładnie to model DCP-145C tanie zamiennikii jak barszcz, wydruk dobrej jakości jak na moje potrzeby. Polecam Ci ją karololszak, bierz Brother DCP-195C tak samo wygląda jak DCP-145C tylko ma slot na karty pamięci jak widzę.

Użytkownik Dudek edytował ten post 2013.02.12, 13:16

e0936fddeae0c54em.jpg

14543559234bef793fb6304.gif

#7 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2013.02.12, 13:05

Też mam Brothera, model DCP-195C. Stosuję zamienniki, można je kupić za 12-15 zł za sztukę, każdy kolor oddzielnie.

#8 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2013.02.17, 00:57

a ja polecę HP Deskjet Ink Advantage 5525. Urządzenie jak na moje potrzeby daje radę, Ma wifi, druk dwustronny, dość tanie tuszę około 30zł.

zdecydowanie najlepsza z drukarek, które do tej pory miałem

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#9 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2013.02.17, 01:13

Wszystko tylko nie HP ;) Moim zdaniem to najbardziej awaryjne urządzenia wielofunkcyjne (żeby nie było wiem z doświadczenia).

#10 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.02.17, 01:40

Wziąłem Brothera DCP-J140W - nie ma slotu na karty, ale ma WiFi. Z kart raczej i tak bym nie drukował, zresztą lepiej jest obejrzeć zdjęcia na większym ekranie ;)
Będę stosował zamienniki. Na HP żadnego się nie skuszę, ja się na nim przejechałem (wyżej już opisywałem), dwóch wujków też, więcej w nie nie będę inwestował, tym bardziej że komplet tuszy (zamienników) kosztuje do nich często ponad 100zł (zależy od modelu), a tutaj komplet tuszy do Brothera to 40zł przy lepszych zamiennikach (ActiveJet itp.), a i na Allegro jest multum tuszy od 2 do 5 zł za sztukę.

#11 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2013.02.17, 08:53

Wziąłem Brothera DCP-J140W 

To nawet lepiej, że wziąłeś taki model, a nie ten o którym rozmawialiśmy :lol: Jakbyś trafił na jakiś wadliwy czy problematyczny, to pretensje byłyby do mnie ^^ A tak sumienie mam czyste.

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#12 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2013.02.17, 11:32

Akurat HP PSC 1510 mam już od lat 7 i nic złego się z nią nie dzieje xD Ostatnie oryginalne kasety mają ok 3 lat - napełniam je najtańszymi strzykawkami i elegancko drukuje, także nie narzekam ;)

#13 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.02.17, 15:07

@Lynn: wziąłem go dlatego, bo był tańszy - ceny DCP-J315W trochę skoczyły w górę, a czytanie z kart pamięci nie jest mi do szczęścia potrzebne ;) Tusze te same, zresztą reszta parametrów wygląda podobnie, obstawiam że "pod maską" jest w większości to samo :)

@ss9227:
Moja niestety odmawia posłuszeństwa. Mogę sprzedać Ci ją na części :D
  • Lynn lubi to

#14 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2013.02.17, 15:13

Ale nie tak śliczny wygląd i wyświetlacz :D Ale wybór bardzo dobry - to to samo tylko inny wyświetlacz i brak czytnika kart.

w1n8.jpg

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#15 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2013.02.17, 18:29

Akurat HP PSC 1510 mam już od lat 7 i nic złego się z nią nie dzieje xD Ostatnie oryginalne kasety mają ok 3 lat - napełniam je najtańszymi strzykawkami i elegancko drukuje, także nie narzekam ;)

Ja na swojego PSC1219 też nie mogę narzekać - sprawny od ośmiu lat, tylko nie chce mi się bawić w nowe tusze, a i nie ma oficjalnego software'u do skanera pod Windows 7 i trzeba posługiwać sie np. Pantem lub Paint.NETem.

Jednak mam uraz do drukarek HP tego typu:

db.jpg

Jakie to są awaryjne modele.. Potrafi zakomunikować, ze zaciął się papier nawet, kiedy nie ma papieru. Na jakiekolwiek komunikaty najczęściej pomagają:

• wyjęcie tuszy, wyłączenie drukarki przez odłączenie kabla zasilającego, włączenie i włożenie tuszu
  • wyłączenie drukarki przez odłączenie kabla zasilającego i ponowne jego podłączenie
  • wyłączenie drukarki przez odłączenie kabla zasilającego, restart komputera i podłączenie drukarki (w przypadku komunikatu o zaciętym papierze, po uruchomieniu systemu i podłączeniu drukarki potrafi wydrukować, to co miała wydrukować przed restartem systemu).

Ale wracając do sedna sprawy - z Brothera będziesz zadowolony, a czytnik kart rzadko się przydaje, bo jednak na kompie lepiej się przegląda pliki do wydruku.

Użytkownik stivo edytował ten post 2013.02.17, 18:31

#16 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2013.02.17, 21:08

Moja pierwsza drukarka...Najlepsza jaka mogła być ^^

w1n8.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych