Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Możliwość nie wychodzenia z automatyczna zmiana statusu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: możliwość nie wychodzenia z automatycznej zmiany statusu (41 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz propozycję?

1. Głosowano Tak (30 głosów [73.17%])

Procent z głosów: 73.17%

2. Nie (6 głosów [14.63%])

Procent z głosów: 14.63%

3. Nie mam zdania (5 głosów [12.20%])

Procent z głosów: 12.20%

Głosuj

#1 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.11.20, 22:15

Na ogół siedzę na statusie "oddalony", ale dziś wyjątkowo siedziałem na połączonym i gdy odszedłem od komputera funkcja automatycznej zmiany statusu ładnie zmieniła mój status na nieobecny. Gdy wróciłem miałem włączony wygaszacz ekranu ale po migającym scroll'u zorientowałem się że dostałem wiadomość.Nie miałem czasu by odpisywać a musiałem przygotować materiały do wydruku czyli ruszyć myszką, co wiązało się ze zmianą stanów na dostępne i oznajmić wszystkim że jestem już przy komputerze. Wpadłem na pomysł że przydałaby się funkcja zachowania automatycznego statusu, np poprzez przytrzymanie klawisza Shift, mimo poruszana myszą, co pozwoliłoby zmienić stan na nieobecny. Sądzę że nie zbyt często zdarzają się takie sytuacje, ale jednak zdarzają, a taka funkcja bardzo by wtedy ułatwiła sprawę :)

Użytkownik wally_m82a1 edytował ten post 2008.11.20, 22:28

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#2 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.11.20, 23:12

To jest to, co skutecznie odstrasza mnie od ujawniania swojej obecności i korzystania z dobrodziejstw automatyki.
Myślę jednak, że należałoby to rozwiązać w jakiś inny sposób, bo zaproponowane tu rozwiązanie z Shiftem jakoś do mnie nie trafia. Chodzi tu o skutki przypadkowego trącenia myszki przed naciśnięciem klawisza Shift i jeszcze kilka innych wątpliwości. Tylko, szczerze mówiąc, jakoś nic lepszego nie wpada mi do głowy, a nawet jeśli wpada, też wydaje się średnim rozwiązaniem. Jestem na "tak", ale niech ktoś wymyśli jakieś dobre rozwiązanie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#3 KaeR

KaeR

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.11.21, 00:53

Nie wiem. Automatyczna to automatyczna. W sumie mógłby być w formie ptaszka w ustawieniach: przechodź w stan oddalony ale nie wychodź z niego po poruszeniu myszką czy naciśnięciu klawisza.

Tak więc popieram, ale nie w tej postaci. :)

Użytkownik KaeR edytował ten post 2008.11.21, 00:54

#4 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.11.21, 01:35

Tak jak napisałem w pierwszym poście podany przeze mnie sposób to tylko przykład i tak samo jak lsr nic lepszego nie udało mi się wymyślić(tu pole do popisu dla Was :) ) . KaeR Twój pomysł też ma wadę, bo wtedy po każdej nieobecności trzeba będzie zmieniać status ręcznie( i gdzie tu automatyka? :P ), a ponadto chyba jest więcej sytuacji że chce się normalnie "powrócić" niż udawać nieobecnego.

there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#5 KaeR

KaeR

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.11.21, 05:39

Automatyka jest w jedną stronę. Tak jak napisałem, mógłbyś wybrać jak chcesz wracać. Ja nie używam scrolla, bo nie mam lampki, więc mam powracać zawsze z shiftem?

Może z tej burzy mózgów coś wyniknie.

#6 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.11.21, 07:36

To może pytanie "Czy chcesz powrócić ze stanu [odalony] do stanu [połączony]"? Oczywiście takie pytanie też pojawi się dopiero po zaznaczeniu gdzieś ptaszka: [X] Ręczne powracanie ze stanu oddalony.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#7 Prysiu

Prysiu

Początkujący

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2008.11.21, 08:46

Propozycja Senegi jest bardzo dobra. Tylko dobrze by było, gdyby po takim pytaniu automatyka znów zaczynała działać po normalnym czasie nieobecności...

#8 GumaSzpieg

GumaSzpieg

Bywalec

• Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 2008.11.21, 13:11

Jak najbardziej jestem na tak.
Pomysł Senegi jest dobrym rozwiązaniem, choć nie idealnym. Gdyby była taka opcja z całą pewnością bym z niej korzystał, jednak jestem równie pewny tego, że po pewnym czasie denerwowało by mnie klikanie w 'ok'. gdyż dość często odchodzę od kompa na kilka chwil, a czas po ktorej zmienia mi się status na 'nieobecny' jest dość krótki. co wymuszało by ustawiczne klikanie w to 'ok'.

Ja mam nieco inną propozycję - im dłużej nad nią myślę, tym bardziej wydaje mi się najlepsza.

Otóż, można by wprowadzić opcję, w której ustalało by się po ilu sekundach od pojawienia się przy komputerze (czyli np ruszeniem myszki) do zmiany statusu z 'oddalonego' na status poprzedni ( czyli 'dostępny', czy też 'wolny').
Oczywiście po ręcznej zmianie statusu odliczanie byłoby wyłączane.

Myślę, że było by to najlepsze rozwiązanie, gdyż osoby które chcą aby natychmiastowo zmieniał się status, mogły by wpisać wartość '0'. Ja osobiście wpisał bym sobie 25 sec, dając sobie czas spokojnie zmienić status, nie martwiąc się np. tym, że monitor długo się włącza.

Użytkownik GumaSzpieg edytował ten post 2008.11.21, 13:16

#9 Prysiu

Prysiu

Początkujący

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2008.11.21, 13:18

Tylko co zrobić, jeżeli po np. 15 sekundach już odejdziesz od komputera, a za 10 sekund zmieni Ci się status na połączony?

#10 GumaSzpieg

GumaSzpieg

Bywalec

• Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 2008.11.21, 13:23

status ponownie zmieni sie na %nieobecny% po okreslonym przez Ciebie czasie bezczynności.
A jak jest obecnie? Wcale nie lepiej! Gdy pojawisz się i po 15 sec odejdziesz od kompa, to tez bedziesz jako %dostepny%.

Użytkownik GumaSzpieg edytował ten post 2008.11.21, 14:08

#11 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.11.21, 17:26

Również jestem na tak. Sprawdziłoby się w podobnych zastosowaniach jak u kolegi, dlatego nie będę się rozpisywać. Podam tylko parę przykladów, jak ja bym to widział:
-Pozycja w profilu "Nie zmieniaj statusu na połączony [okienko na wprowadzenie liczby]s po ruchu myszką"
-Pozycja w profilu "Po ruchu myszką nie zmieniaj statusu na połączony" (Opcja troszkę ekstremalna, ale dla fanów tej propozycji mogloby być ;))
-Skrót klawiszowy - rozwiązanie już wymieniono, ale wg. mnie jest godne uwagi. Nie zabezpieczy przed nieświadomym ruchem, ale dla wyjątkowego użycia funkcji daje pewność działania.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#12 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.11.21, 18:50

Zagłosowałem na 'nie'.
Jak nie mam czasu, to ustawiam DND i tyle.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#13 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.11.21, 20:42

Tyle, że to wygląda tak.
Ale np. nie masz czasu dopiero po powrocie. Wcześniej się tego nie spodziewałeś. No i widać po zmianie stanu, że już jesteś. I będzie ci taki pisał, nie zważając na status. Bo wie, że jesteś, a jego sprawa jest najważniejsze we wszechświecie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#14 GumaSzpieg

GumaSzpieg

Bywalec

• Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 2008.11.21, 21:33

Zgadza się Isr, ale cóż zrobić, nie ma sensu przekonywać kolejnymi argumentami, gdyż i tak sceptyków nie przekonasz. Tobie, mnie i wielu innym taka opcja będzie przydatna, a innym nie.

Swoją drogą nie wiem czemu ludzie, którym jakaś opcja nie będzie potrzebna, ale też nie będzie przeszkadzać głosują na 'Nie', odcinając tym samym możliwość skonfigurowana AQQ osobom, które mają inne oczekiwania. To nie lepiej zagłosować na "obojętne"? Przecież, właśnie takim osobą jest obojętne, bo ani nie pomaga, ani nie przeszkadza. Moim zdaniem jest to patrzenie na innych z góry, uważając, że "jeśli mi nie jest potrzebne, to c*uj z innymi - głosuje na 'nie', niech się inni dostosują do mnie".

No ale cóż, życie... lepiej zastanówmy się, jaką opcje wybrać - obstaje przy swojej propozycji ;P

#15 slav90

slav90

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2008.11.21, 23:59

hmm, tez nie lubie automatyki przez ten drobny szczegol :D Moze zamiast wyzej wymienionych pomyslow zastosowac takie cos? :
dodac opcje do automatyki (nie wiem jak to nazwac wiec nie bede tego robil, jak jesli pomysl okaze sie dobry to i nazwa sie znajdzie :P) aby po powrocie do komputera - i ruszenia myszka, pojawialo sie w prawym dolnym rogu male okienko z pytaniem "czy chcesz powrocic do stanu polaczonego?" do wyboru "tak" lub "nie", "tak" - od razu zmienia status na polaczony, "nie" - zostawia na statusie oddalonym czy tam nieobecnym i przelacza w "tryb reczny". I aby nie denerwowalo uzytkownika za kazdym razem gdy odchodzi od komputera, powiedzmy ze po 15 sekundach (lub do wyboru...) okienko to znika i automatycznie zatwierdza "tak".

Użytkownik slav90 edytował ten post 2008.11.22, 00:00

#16 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.11.22, 00:23

Moim zdaniem rozwiązania typu "wybierz tak lub nie" nie mają sensu. Powód? Na ogół jest tak, że od komputera odchodzi się tylko na chwilę( gdy się idzie na dłużej, wyłącza się Aqq czy przełączą na DND czy kto co tam sobie woli), a mi chodzi o sytuację która raczej nie zdarza się notorycznie, ale wielu jej jak widzę doświadczyło. Wniosek: Wyskakiwanie za każdym razem opcji wyboru "tak lub nie" spowoduje więcej zachodu(po czasie również i frustracji) niż pożytku bo na pewno częściej będzie użytkownikom zależało na powróceniu do stanu wyjściowego.

#17 GumaSzpieg

GumaSzpieg

Bywalec

• Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 2008.11.22, 08:46

Oczywiście takie pytanie też pojawi się dopiero po zaznaczeniu gdzieś ptaszka: [X] Ręczne powracanie ze stanu oddalony.

Wyeliminuje to frustracje osób, które nie będą używać tej opcji.
Natomiast u osób, które czesto oddalają się od kompa i używają tej opcji, dobrym rozwiązaniem będize możliwość ustawienia odliczania wcześniej ustalonego czasu w tle, czyli bez wyskakiwania okna z pytaniem.

Użytkownik GumaSzpieg edytował ten post 2008.11.22, 09:04

#18 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.11.22, 12:49

Ja jestem na nie jak Marooned ale zanim to uzasadnię chciałbym zwrócić uwagę na jedną sprawę. GumaSzpieg nie wiem czy ty się dobrze czujesz ale swoimi argumentami że mamy głosować na "obojętne mi to" a nie na "nie" jesteś żałosny. Od tego jest demokracja skoro uważam ze jakaś opcja jest mi nie potrzebna to głosuje na nie, jeśli jest mi obojętna to na "obojętne mi to", a nie ze obojętnie czy się z nią nie zgadzam czy mi to lata mam głosować na "obojętne" bo komuś to się tam przyda. Dla mnie opcja jest niepotrzebna z kliku powodów, po pierwsze automatyka to automatyka jak nie chcesz ujawniać statusu to ustaw go sobie ręcznie i tyle, po drugie każda kolejna propozycja taki "wynalazków" to opóźnianie wprowadzenia innych funkcji. Bo przecież na implementację czegoś takiego tez potrzeba by trochę czasu. I dlatego głosuje na "nie" a nie "obojętne mi to" bo wolę żeby czas który ma być poświęcony na wprowadzenie tej opcji był poświęcony na coś innego.

Ps. wracając jeszcze do Ciebie GumaSzpieg zarzucasz osobą głosującym na "nie" patrzenie na innych z góry a w tym momencie to właśnie ty patrzysz na nich z góry więc zastanów się co piszesz.

#19 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2008.11.22, 14:25

[...] po drugie każda kolejna propozycja taki "wynalazków" to opóźnianie wprowadzenia innych funkcji. Bo przecież na implementację czegoś takiego tez potrzeba by trochę czasu.
[...]

Nikt nie pisze, że ma to super wysoki priorytet i w związku z tym inne propozycje będą opóźniane w realizacji. Nie dostrzegasz, że każda sensowna poprawka jest warta uwagi i przedyskutowania właściwego rozwiązania problemu. Skreślasz z góry propozycję tylko dla tego, że uważasz inne za ważniejsze.

Użytkownik eSKej edytował ten post 2008.11.22, 14:43

#20 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.11.22, 15:06

@eSKej mylisz się dostrzegam "że każda sensowna poprawka jest warta uwagi i przedyskutowania właściwego rozwiązania problemu" tylko ze takowej tu nie widzę. Ale koniec offtopu chodziło mi głównie o to że nie lubię jak ktoś mi mówi co mam robić i wg. mnie od tego jest opcja głosowania na "nie" aby można było na nią głosować a nie jak widzę w mniemaniu niektórych, dla czystej formalności bo jak sienie zgadzasz to głosuj na "obojętnie". Dla mnie offtop skończony pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych