Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Przywoływacz"

wiadomość nowa przywołanie dzwięk

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: "Przywoływacz" (8 użytkowników oddało głos)

Popierasz?

  1. Tak (7 głosów [87.50%])

    Procent z głosów: 87.50%

  2. Nie (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie mam zdania (1 głosów [12.50%])

    Procent z głosów: 12.50%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Ondrasz

Ondrasz

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2013.02.12, 10:04

Wtyczka "przywołująca" dzwiękiem do kopmutera w sytuacji, kiedy nie siedzimy przed monitorem a ktoś napisał do nas wiadomość. Chodzi mi dokładnie o taką funkcję, jaką w "Mirandzie" spałnia wtyczka "Messaga wake up"


Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.02.12, 10:48


#2 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.02.12, 10:49

1. Do tematów propozycji należy dodać ankietę.
2. Dla zainteresowanych opis wtyczki dla Mirandy:

Makes the PC speaker beep if you have an unanswered message and you haven't touched the PC for some time (configurable time).

It can also wake up the PC if the screen saver is active.


WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#3 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2013.02.12, 11:47

A czy takiej funkcji nie spłeniają zwykłe dźwięki w AQQ? Przecież gdy ktoś pisze, uaktywnia się dźwiek.


Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#4 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.02.12, 12:05

Może autor propozycji chce korzystać z systemowego brzęczka. Albo nie korzysta z dźwięków AQQ. Albo nie ma głośników bezradny.gif


WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#5 Driver

Driver

    Adept

  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 2013.02.12, 12:46

Wystarczy uruchomić funkcję "Daj mi znać" która uruchamia powiadomienie o zmianie statusu wybranego kontaktu ale nie napisaniu do nas wiadomości ... Hym, w sumie "Daj mi znać" mogło by być rozbudowane o powiadomienie przychodzącej wiadomości. :)


AQQ Maniak :aqq:


#6 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2013.02.12, 18:56

Taka wtyczka już jest :P Znaczy nieupubliczniona ale jest :P Mojego autorstwa (ReadMe) przypomina dźwiękiem co X sekund (sami ustalamy) i przestaje jak odczytamy wiadomość. Z tym że jej nie udostępniam bo planuję tą funkcjonalność wrzucić do upublicznionej już wtyczki SoundActivity :)

118jdjl.jpg


  • Qrix i ss9227 lubią to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#7 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.02.14, 10:11

Mam wrażenie, że w tej propozycji chodziło raczej o przypadek, gdy na przykład wychodzimy z pokoju na jakiś czas zostawiając kompa z włączonym AQQ i potem wracamy, nawet nie patrząc na ekran. Wówczas (gdy nie było żadnej aktywności użytkownika od czasu przyjścia nowej wiadomości) co chwilę odgrywany byłby dźwięk informujący o tej wiadomości, powiadomienie powinno się wyłączyć gdy wciśniemy jakiś klawisz na klawiaturze, albo ruszymy myszką.
Dźwięk informujący o nowej wiadomości przychodzącej jest odgrywany tylko raz ...

279.gif


#8 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2013.02.14, 11:39

No i to spełnia moja wtyczka :P Gdy wykrywa ruch to nie jest aktywowana. Gdy otrzymamy wiadomość to odgrywany jest normalny dźwięk wiadomości z AQQ (tu się nic nie zmienia). Jeżeli przez X czas (określony przez nas) nie ma aktywności na kompie (po otrzymaniu wiadomości) to odgrywa dodatkowy dźwięk ustalony we wtyczce :)

Czyli w skrócie, jesteś przy kompie i coś robisz to wtyczka nie jest aktywna :)


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#9 gnomiuszka

gnomiuszka

    Adept

  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2013.03.07, 01:38

a zatem podsumowując, twoja wtyczka nie aktywuje się, gdy mamy ustawiony status dostępny lub wolny. Jeżeli nie jesteśmy przy komputerze przez pewien czas, zostaje ustawiony status oddalony. Wtedy gdy zostanie wykryte zdarzenie odbioru nowej wiadomości, sprawdzany jest aktualny status. Jeżeli jest inny niż dostępny lub wolny, odgrywany jest dźwięk co jakiś czas. Stan ten jest przerywany reakcją na zdarzenie zmiany statusu na dostępny, gdy ruszymy muszą. :) Wydaje mi się, że ta wtyczka tak właśnie działa. :)



#10 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.03.07, 11:24

@gnomiuszka: To nie ma nic spólnego z ustawionym statusem choć może to działać równolegle choć nie na tym wtyczka sie opiera. Wtyczka działa tak, że jeśli wykryje brak ruchu myszką czy pisania na klawiaturze przez powiedzmy dwie minuty to sie aktywuje - proste. Zmiany statusu nie mają z tym nic wspólnego...



#11 ClashJe

ClashJe

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2013.03.07, 11:49

A może pójść dalej, aktywne AQQ wysyła SMSa, bo jeśli ktoś czeka na wiadomość to musi być ona ważna.

Widzę to tak:: wybierasz kontakt lub kontakty (bo może być ich więcej)  od którego oczekujesz na ważną wiadomość i wybierasz czas po jakim masz otrzymać SMSa gdy jesteś oddalony od AQQ.

Wyeliminowało by to przywoływanie do kontaktów, które mamy na liście AQQ ale nie jesteśmy zbytnio zainteresowani rozmową w tym czasie z tymi osobami,


Historia AQQ

Kompendium wiedzy o AQQ

Stolicą POLSKI jest WARSZAWA nie Warsow Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim Dz. U. z 1999 r. Nr 90, poz. 999






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wiadomość, nowa, przywołanie, dzwięk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych