Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przygotowania do nowego konkursu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.22, 14:50

Pomyślałem, że już czas aby zorganizować nowy konkurs. Pod koniec zeszłego roku organizowaliśmy już jeden, i myślę że zainteresowanie nim było na tyle duże, że możemy sprawę powtórzyć. Dla tych których konkurs ominął małe wspominki: http://aqq.wapster.p...onnel/konkurs1/

 

W każdym razie, poprzedni konkurs miał kilka zasadniczych wad. Wystartował z kiepską nagrodą (dopiero w trakcie trwania konkursu dodaliśmy grę do puli nagród), dodatkowo zwycięzce wybrałem Ja, a nie społeczność AQQ co myślę tym razem naprawimy, no i po trzecie nic ciekawego z tego konkursu (poza plakatami rzecz jasna) nie wynikło.

 

Naprawiając swoje poprzednie błędy, zanim wystartujemy z nowym konkursem wspólnie omówmy jego zasady. Zatem trzeba rozważyć 3 kwestie.

 

1. Cel konkursu.

2. Nagrody.

3. Sposób wyłonienia zwycięzców.

 

Ze swojej strony proponuję:

 

1. Cel konkursu - moim zdaniem tym razem wszyscy powinni skorzystać na tym konkursie - choć by pośrednio - zatem, dobrym celem konkursu było by stworzenie dodatku dla AQQ -> wtyczka, kompozycja czy zestaw emotek wchodziły by w grę. Z zastrzeżeniem, że ma to być całkiem nowe dzieło, a nie kontynuacja projektu który już istnieje, badź przeróbka innego dodatku. Wówczas po zakończeniu konkursu zyskali by na tym wszyscy użytkownicy.

 

2. Pula nagród - niestety będzie skromna. Przekaże na nią pieniążki które zarobiło nasze AQQ-owe konto YT. Tak zgadza się, wszyscy którzy wspomagają AQQ - również klikając w reklamy pojawiające się w naszych filmach na YT - dołożyli swoją cegiełkę do tego konkursu i chwała im za to. Ci którzy tego nie robią może zaczną, kto wie. W każdym razie nie jest tego dużo. Starczy na kolejną grę lub inny ekwiwalent o podobnej wartości pieniężnej . Jeżeli macie pomysł co by to mogło być - napiszcie. Jeżeli gra Wam odpowiada, napiszcie przykładowe tytuły które Was interesują. Ze swojej kieszeni opłacam natomiast wysyłkę nagród i dokładam do tego trzy duże plakaty AQQ. Zatem za pierwsze miejsce w konkursie można będzie otrzymać nagrodę główną + plakat AQQ. Dwie kolejne osoby (wyróżnione) dostaną "tylko" po plakacie. Plakat jest naprawdę fajowski i żadne zdjęcia nie oddadzą tego jak wygląda on na żywo - można go podejrzeć tutaj http://forum.aqq.eu/...e-plakaty-irl/ 

 

3. Wyłonienie zwycięzców - tutaj myślę urządzimy po prostu jakieś głosowanie na powstałe w konkursie dodatki. I w ten sposób wyłonimy zwycięzce. Nie wiem tylko na ile tego typu głosowanie będzie "bezpieczne", ponieważ system głosowania pod pewnymi względami da się oszukać. Czekam zatem na Wasze sugestie w tej sprawie. Chciałbym abyście aktywnie uczestniczyli w wyborze zwycięzców ale jak tego dokonać? No właśnie jak.

 

Na razie to tyle z mojej strony. Czekam na Wasze opinie i sugestie na temat tego konkursu.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.02.22, 17:51

To ja mam kilka pytań.

1. Kiedy przewidujesz rozpoczęcie i zakończenie konkursu? Wypadałoby też pomyśleć nad okresem zgłaszania prac, bo napisanie wtyczki czy stworzenie kompozycji wymaga czasu.
2. Czy zamiast nagrody rzeczowej przewidujesz zwykły przelew? :P
3. Co do głosowania, to myślę, że wystarczy ankieta publiczna z głosowaniem przez około miesiąc, i na koniec odrzucenie głosów z kont, które zostały założone w ciągu ostatnich 30 dni. Wykluczy to manipulację przez zakładanie sobie nowych kont w celu głosowania ;) Ktoś musiałby to zweryfikować, ale chyba nie będzie z tym problemu.


Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.02.22, 17:51

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#3 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.22, 17:57

1. Rozpoczęcie, niebawem. Kwestia tygodnia prawdopodobnie.

2. Jeżeli taka będzie wola zwycięzcy to pewnie i przelew mógł by być brany pod uwagę.

3. Miesiąc głosowania to raczej stanowczo za długo. Tydzień starczy. Można by pewnie odrzucić głosy osób które mają poniżej 10 postów na forum.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#4 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.02.22, 18:26

/.../Można by pewnie odrzucić głosy osób które mają poniżej 10 postów na forum.

Nad tym też bym się dobrze zastanowiła. Jak ktoś będzie chciał oszukać, to w ciągu jednego dnia napisze 10 wypowiedzi i będzie mieć szanse na głosy.  Najlepiej byłoby odrzucić głosy osób, które zarejestrowały się od dzisiaj, aż do końca konkursu.


Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2013.02.22, 18:28

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#5 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.02.22, 19:45

Najlepiej dajcie nagrodę mi i będzie po problemie :D :P


Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2013.02.22, 19:47


#6 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.02.22, 19:55

Zrobisz porządną wtyczkę, to może i wygrasz nagrodę :D


WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#7 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.22, 19:57

Póki co, widzę marne zainteresowanie :) Nie chcecie konkursów? :(


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#8 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.02.22, 19:59

Daniel, a może czymś ciekawszym ich zainteresuj :P


>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#9 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.02.22, 19:59

Tak - porządną a inne to może lipne są co? mi to tam lotto i nie mam zamiaru brać udziału w jakiś konkursach. Siedzę w AQQ X lat i żeby coś wygrać/dostać docenionym to jeszcze mam brać udział w jakimś konkursie? szkoda mi czasu na to.



#10 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.22, 20:01

:huh:


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#11 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.02.22, 20:02

A kto mówi, że lipne? :> Już nie odwalaj. Wyraźnie jest napisane, że w konkursie trzeba zgłosić nowy dodatek. Ale skoro Ci szkoda czasu, to tym lepiej dla innych użytkowników - mniejsza konkurencja :P


WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#12 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.22, 20:06

Wituś, na pewno każdy Cię tutaj na forum zna i docenia to co robisz dla AQQ, bez dwóch zdań. Ale organizowanie konkursu ma nieść ze sobą jakiś dodatkowy bilans korzyści dla AQQ i użytkowników oprócz tego co już mamy dotychczas. To nie znaczy, że nikt Cię nie docenia za to co już zrobiłeś, tutaj chodzi o ruszenie spraw dalej do przodu :)


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#13 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.02.22, 20:08

Wituś, zanim konkurs się rozpocznie, to na pewno uda się Tobie coś ciekawego wymyślić. A poza tym nagroda, to tylko rzecz. Więc nie ma co się denerwować :)


>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#14 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.02.22, 20:10

Jasne - duże grono twórców dodatków mamy ostatnio - Ci sami praktycznie bo nikt nowy jakoś się nie pojawia. Wtyczkę na szybko to pewnie Beherit jedynie sklepie jakaś nową, a nie sorry on nawet nie musi - wystarczy, że udostępni konkurs na fejsie i już dostanie plakat gratis (tak jak ostatnio).



#15 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.02.22, 20:14

Wituś, ale na pewno będzie jakiś czas na napisanie wtyczki. Przecież nie jest powiedziane, że wciągu dnia masz ją napisać. Każdy ma równe szanse na wygraną.

 

PS: A poza tym, to ma być zabawa.


Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2013.02.22, 20:18

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#16 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.02.22, 20:19

ja bym tam wziął udział ale ostatnio kiepsko z czasem chyba że będzie tak z pół roku na zrobienie czegoś hehe ... wydaje mi się że za małe grono ludzi jest którzy coś robią dla AQQ... i jeśli wygra wtyczka to pewnie Beherita ... a jak kompozycja to Silvera ... ... nie żebym nie doceniał innych którzy coś robią ale na dzień dzisiejszy chyba taka jest prawda ... ale pomysł wydaje się być dobry i może ktoś nowy zabłyśnie ... eh nie wydaje mi się :)


  • Malusiolka i WiTuŚ lubią to

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#17 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2013.02.22, 20:20

Jak do wygrania będzie wiśniowa cola to gram w ciemno :D hehe :)


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#18 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.02.22, 20:50

Ja mógłbym spróbować swoich sił w tym konkursie, ostatnio trochę się podszkoliłem z JS i CSS ;) więc mógłbym stworzyć jakąś kompozycję.
Pytanie poboczne - czy w grę wchodzi tylko kompozycja/wtyczka/emotki, czy może być to też narzędzie powiązane z AQQ? Ja myślałem o napisaniu czegoś swojego, poza tym powstaje jakiś Power Pack, ostatnio powstał help do AQQ, poradnik tworzenia kompozycji - myślę, że za taką aktywność też można by nagrodzić :)

#19 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.02.22, 20:52

To tyle z mojej strony. Powodzenia w ruszeniu z  konkursem i powodzenia też dla użytkowników biorący w nim udział.


Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2013.02.22, 20:54


#20 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.02.22, 20:56

Równie dobrze Wu mógł by powiedzieć, że chcę nagrodę za złożenie do kupy nowej strony AQQ.eu :D Chciałbym uniknąć sytuacji w której wygraną ma już ktoś w kieszeni przed rozpoczęciem konkursu (bo kto wtedy by się do niego zgłosił?), a tak że, chciałbym wyrównać szansę dla osób którzy nie potrafią przygotować Power Packa, nowego wyglądu witryny/forum czy poradnika. Dlatego logicznym wydaje się zawęzić konkurs do kompozycji/wtyczek/może i emotek o ile są to nowo zrobione twory :)


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych